LPG KABLO

yakıt ve performans nasıl

'Starex Forum - Club' forumunda ermec tarafından 28 Mart 2011 tarihinde açılan konu

1. ermec

ermec Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Arkadaşlar ben şehir içi 4.000'e yakın km yapıyorum minibüs alacağım bana Transporter al dediler sonra en az yakıt yakan starex dediler sonraa kimisi mitsubishi dedi sizce en az yakıt tüketen minibüs hangisi
    arkadaşımın Starex TCİ emanet aldım kullanmak için çok yakıyor transporter'a göre TCİ-CRDİ fark nedir
    yardım için teşekkürler iyi günler

2. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Transporter Güzel Araç Fakat Starexin 2 Katı Fiyatı Var İyi Bişey Almak İsterseniz... Hem Starex Gİbi Sorunsuz Bir Araç Degil.. Çeşitli Sıkıntıları Var.. Nedeni Belirsiz Çözülemeyen Sesler Var..1 Ay Kesiliyor Sonra Yine Geliyor.. Ama Frenlemesi Olsun Yol Tutuşu Olsun Starexden Üstün... Arka Süspansiyoları Çok Güzel Önleri Biraz Sert Buda + Yol Tutuşu Olarak...

Ben 2 Aracada Sahibim ;
    Bana Kalırsa Tercihim Starexden Yana Olur.. Fiyatı Uygun,Arızası Yok,Parçası Ucuz,Tamiri Servisi Ucuz...
    Starexler CRDİ - TCİ Birde Düz Dizel Olarak 3 Motorludur.. Düz Dizellerin Ön Kaputta Havalandırma Yoktur..
    CRDİ Lerde Havalandırma Vrdır Ve ÖN Kapılarında CRDİ Yazar... 140 BG Gücündedir.. 2500 Motordur 314 Nm Torka Sahiptir..
    Ben İstanbulda Bu Araçla 9.5-10 litre Yakıyorum.. Sakin Normal Kullanımda...

TCİ Motor İse 100 Bg Dir 2500 Motordur .. Eski Sistem Turbo Dizeldir..
    Yakıtı Hakkında Tam Bilgim Yok Ama CRDİ Starexden Yaklaşık 2 Litre Falan Fazla Yakıyor Zannedersem

Birde Hikaye Anlatmasınlar Transporter Az Falan Yakmıyor... 5 Silindir 2500 Motor Bir Araç.. 12 Litre Yakıyor Belki Daha Fazla ...
    1.9 Motoru Bir Minibüse Yakıştırmadıgım İçin Hiç Almaya Bile Değmez

Düzenleyen : Ersin Cerrah

3. tahrikk

tahrikk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    TCi ile 100 km'de 10 litre yakıyorum şehir içi, eurodiesel. Bence de Transporter için değmez. Ama bütçe artıyorsa hepsinden güzeli Mercedes Vito ama onun da birkaç eksi tarafı var tabi.

4. merikemal

merikemal Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    2006 CRDİ ile şehiriçi 0,31 kuruş şehirdışı 0,28 kuruş normal kullanımda yakıtım var.Performans sorarsan tahmininden fazla olduğunu denedikten sonra göreceksin.

5. Beemer

Beemer Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    2006 Tci .370kuruş yakıyor.Sürekli şehir içi servis işinde kullanıyorum.Euro dizel 3.66 TL/litre.

6. izdusum53

izdusum53 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    valla arkadaşlar eğer para konusunda sıkıntım olmasa ya reno < Fransız markalarını boykot ediyoruz > trafic yada hyundai h1 alırdım fakat starex aldım ve çok memnunum yakıtmı 2500 motor araç helal olsun yaksın dicem ama zaten fazla yakmıyor...
    reno < Fransız markalarını boykot ediyoruz > trafic veya hyundai h1 bunları alabilmek için iki starex parasına ihtiyaç var o yüzden gerek yok araç on numara hani starex çok yakıyor diyenler varya onlar çekemediğinden söylüyor ben çok yakıyor diyenlere param var dert etme diye hava atıyorum :)

7. sazlı

sazlı Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    2004 ten beri TCI (100 ps) starex kullanıyorum.araç 161.000 km de ve şuana kadar masraf çıkarmadı.bakımı yaptırdım mazotu koydum kullandım.2 ton yük at banamısın demez.yakıtı şehir içi 10 litre.

transporter ise yakın bir arkadaşımda var arada bende kullanıyorum.bir kere ön takım çok sesli.yaylı olduğu için fazla yüke gelmez.yakıtı starexle aynı.bugüne kadar birçok masraf çıkardı.tek artısı sarsılma yok araçta.starexin arka koltuğunda su içemezken,transportta kahve bile içersin.

karar senin hayırlısı neyse o olsun :)

Bu Sayfayı Paylaş