LPG KABLO

triger değişimi

'Detaylı Temizlik' forumunda acil- tarafından 17 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu

1. acil-

acil- Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    ALİ UZ
    arkadaşlar 2008 model 1.4 era aracımın trigerini değiştirmek istiyorum.sanayidemi yoksa yetkili servistemi yaptırsam? sanayide takılacak triger setinin markası gates.acaba sorun çıkarırmı?

2. mursel_balci

mursel_balci Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,778
    Ad Soyad:
    Mürsel
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.4 (2006-2010) NF
    gmb marka alabilirsiniz. serviste orjinalinde gmb kullanıyor diye biliyorum. dışarıda iyi bir ustaya taktırırsanız sorun çıkmaz.

3. tolga77

tolga77 Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    50
    Ad Soyad:
    Tolga
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.3 (2003-2005) LC
    triger önemli bir değişim. İyi bir ustaya denk gelmezseniz, ya da bir aksilik olursa, komple motor yapmaya kadar giden bir süreç bu. Yetkili serviste yaptırmak, olası problemlerde muhatap bulmanıza yardımcı olur. Allah Korusun, yanlış bir işten dolayı motorda pahalı bir bir masraf çıkarsa aracınız garantide olur. Aciazane yetkili servisi öneriyorum

4. sismo

sismo Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    59
    Ad Soyad:
    M. Yücel KAZAN
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 (2007-2012) FD
    triger bu 50 tl fazla verin serviste değiştirin hem aracınızın garantisi yok mu? 2008 model...

5. kaan20

kaan20 Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ad Soyad:
    Kaan
    Yaşadığınız Şehir:
    20-DENİZLİ
    50tl ? :RpS_rolleyes:

Ben 3kayış(hidrolik, direksiyon, klima) + triger seti işçilik dahil 170tl'ye yaptırdım. servis 300tl'den aşağı demiyecekti biliyorlar burada tekel olduklarını fiyatları şişiriyorlar da şişiriyorlar... zamanında ön diskler ve balata için 350tl demişlerdi, özel bir reno servisinde 150e yaptırdım... motor ustama güvendim, beni tanıyor, trigeri ona yaptırdım. bin KM yaptım şu ana kadar, herhangi bir sorun yok. 8yıllık çürümüş kayışlar değişti. araç rahatladı. ustamın bilgisini bir kez daha anlamış oldum.. bütün bakımlarda ona götürüyorum...

6. yükseldeniz

yükseldeniz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    14
    Ad Soyad:
    Yüksel DENİZ
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Elantra (2001-2006 ) XD-XD2
    yetkili servisde sorun çıkmayacak diye birşey yok, ustanıza dikkat etmenizi öneririm , geçen ay bende trigeli değiştirdim gmb marka
    60tl aldım üstüne rizeye gidip geldim 2700km yaptım aracım 160350 km'de hiçbir sorun çıkmadı:D (aracınızın motorunun üstünden çıkan eski trigel kayışının dişlerini sayın birde takılacak yeni trigel kayışının dişlerini sayın eşit sayıda olması lazım ne bir eksik ne bir fazla) kafanız rahat olsun :D

7. sismo

sismo Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    59
    Ad Soyad:
    M. Yücel KAZAN
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 (2007-2012) FD
    sadece triger için 50 tl fazla verin demiştim :RpS_laugh:

8. tolga77

tolga77 Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    50
    Ad Soyad:
    Tolga
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.3 (2003-2005) LC
    Yetkili serviste desorun cikabilir, bu dogaldir, ancak nazinizin gectigi, isine guvendiginiz dogru durust bir ustsniz yok ise ve 100-200-500 her neyse uygun fiyata yaptirmak ugruna isi bilmeyen ustalarin insafina ve cok daha buyuk masraflara yelken acabilirsiniz.

Serviste ise her durumda karsinizda muhatab var, ve araciniz guvence altinds. Ters birsey olursa hersey garanti altinda, ama sanayi/ usta.... Vs gibi durumlarda ustanini insafina kalmis durumdainiz.

Demek istedigim, gercekten guvendiginiz bir usta yok ise, fiyat farki ne olursa olsun yetkili servis tercih edilmelidir.

9. apolatera

apolatera Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    701
    Ad Soyad:
    AHMED POLAT
    Yaşadığınız Şehir:
    44-MALATYA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    aynen ya bende bugün servise baktım 900 tl fiyat çekti...

10. armagan

armagan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    bende değiştirdim tüm kayışları...kesinlikle yetkili servisi öneririm...kafanız rahat olur...yan sanayi triger ne kadar kaliteli ve dayanıklı olur bilinmez

11. Umr

Umr Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    396
    Ad Soyad:
    Veccii
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.6 (2003-2005) LC
    Sonunda motoru kucaklamak da var tabi ihmale gelmez.Olur olmaz bi yerde mahsur kalmanızda çabası.

12. apolatera

apolatera Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    701
    Ad Soyad:
    AHMED POLAT
    Yaşadığınız Şehir:
    44-MALATYA
    Araç Modeli:
    öylede nerden baksanız 500 tl fark var... :)

13. tahsin35

tahsin35 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    2005 getz 1.3 benzinli.
    yıllık bakım bütün filtreler polen filtresi dahil bütün yağlar hepsi değişti.antifiriz konuldu.bujiler değişti 180 tl.
    triger ,devirdaim ,v kayışlar bilyeler 400 tl.
    iç dış yıkama ve cila
    toplamda 580 tl.
    yer izmir karşıyaka
    süre 10.00- 19.00 arası.
    yapılmadan önce yükşeliş ten telefonla fiyat alındı.
    872 tl dendi(Bu kadar ciddi fiyat çıkarıyorlar 2 tl yı unutmadılar) ki mutlaka bir 80-100 tl da bir şekilde içerde istenirdi.
    Bu arada arabanın km si 55.500 km de.

Ha bu arada bunları [​IMG]
    yaptıralı 1 ay oldu.

14. kaan20

kaan20 Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ad Soyad:
    Kaan
    Yaşadığınız Şehir:
    20-DENİZLİ
    Mürsel beyin de yazdığı gibi serviste GMB marka kullanılıyor. Şimdi gidip aynı malı parçacıdan temin edebilirim. Arada fark olarak işçilik var. İşçiliğini bildiğiniz usta da yetkili servisi siler atar...

Ayrıca yetkili serviste çalışıp, işinde çok iyiyse bir usta özel servis açıyor. Şimdi yetkili servis mi iyi?

Neredeyse 2bin KM olacak değişeli, aracı arada aşırı zorlarım, yani 5bin üstü devir görür, yol düz, düzgün ise; şu ana kadar bir sıkıntı yok tek parça halinde çalışıyor.

Arabasını sevip araştırıp hareket eden, param zaten çok değil diyen için işini DÜZGÜN yapan usta her zaman daha iyidir. Araştıran adam zaten yetkili servisteki parçayı bulur. Olmadı servisten alır. Servisten alıp ustasına taktırır. bu kadar basit, en kötü ihtimal olarak... Bazıları için para kolay harcanabiliyor. bazıları ise harcarken 2kere düşünüyor. bir işin daha uygun maliyetli yolunu bulmaya kalkıyor.

haziran 2009da admire aldım. şanzıman ustası bulamadım. mecburen servise soktum. adam 3yıldır servise nasıl gelmedim diye garip garip baktı. Kendilerini bulunmaz hint kumaşı zannetmesin yetkili servisler. Orada çalışan da insan, sanayide çalışan da insan. yetkili serviste robot çalıştığını görmedim.

15. armagan

armagan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    yetkili serviste 60.bin bakımı yaptırdım 1.3 benzinli 2005 getz ime...590 lira ya..parçalar ve işçilik 2 yıl garantili..üstelik türkiyenin neresinde olursan ol tüm yetkili servislerde değişim yapılabiliyor.. triger kayışı dediğiniz bi buji değilki 10 lira yandıkça alasın..karar elbette sizin.

16. kingrecluse

kingrecluse Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.6 (2006-2012) MC
    Aracınızın garantisi bitmişse yetkili servise lüzumsuz para vermenin hiç bir anlamı yok.2007 accent era aracımın 75000 bakımı için servise fiyat sordum bu bakım ağır dedikleri bir bakım yani triger seti değişiyor genel bakımları yapılıyor.Bana triger set için 700 tl.genel bakım için ise 400 tl. yani toplam 1100 tl. hesap çıkardılar.Ben de aracımı Maslak Sanayi 2.Kısımda Gün Oto'ya götürdüm.Kadir Usta ve ortağının tamirhanesi aracımın trigerini ve yıllık bakımını parçalar dahil (ki yetkili servisle aynı yedek parçalar kullanılıyor)350 TL.ye yaptırdım.Aracımda hiçbir sorun yok yapılan işlemi bizzat gözümle gördüm.Ustanıza güvenirseniz sorun yaşamazsınız yedek parçaları gidip yetkili servisten kendinizde alabilirsiniz.Takdir sizin.

17. kingrecluse

kingrecluse Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.6 (2006-2012) MC
    Aracınızın garantisi bitmişse yetkili servise lüzumsuz para vermenin hiç bir anlamı yok.2007 accent era aracımın 75000 bakımı için servise fiyat sordum bu bakım ağır dedikleri bir bakım yani triger seti değişiyor genel bakımları yapılıyor.Bana triger set için 700 tl.genel bakım için ise 400 tl. yani toplam 1100 tl. hesap çıkardılar.Ben de aracımı Maslak Sanayi 2.Kısımda Gün Oto'ya götürdüm.Kadir Usta ve ortağının tamirhanesi aracımın trigerini ve yıllık bakımını parçalar dahil (ki yetkili servisle aynı yedek parçalar kullanılıyor)350 TL.ye yaptırdım.Aracımda hiçbir sorun yok yapılan işlemi bizzat gözümle gördüm.Ustanıza güvenirseniz sorun yaşamazsınız yedek parçaları gidip yetkili servisten kendinizde alabilirsiniz.Takdir sizin.

18. apolatera

apolatera Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    701
    Ad Soyad:
    AHMED POLAT
    Yaşadığınız Şehir:
    44-MALATYA
    Araç Modeli:
    bence uygun yaptırmışsınız... hayırlı olsun...

19. Grkm57

Grkm57 Kayıtlı Üye Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    31
    Ad Soyad:
    Görkem
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Bende zincir setini degiştircem ist avrupa yakasında bildiginiz ustalar varmı işcilik ne kadar alırlar acaba

Bu Sayfayı Paylaş