10 Kasım LPG KABLO

Tramer Kaydı Tutarsızlığı

'Accent Forum - Club' forumunda Marmaramar tarafından 17 Şubat 2020 tarihinde açılan konu

1. Marmaramar

Marmaramar Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    456
    Ad Soyad:
    Serkan budak
    Yaşadığınız Şehir:
    17-ÇANAKKALE
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.5 (1994-2000) X3
    Selamın Aleyküm.Aracı 2 sene önce almıştım.Alırken hasar kaydı 400 tl idi.Şuan satarken 3 bin ayrı 2 bin ayrı tramer çıkıyor sorgulattığımda.Hepde eski 2008 2011 tarihkerinde olmuş.Bu nasıl birşey.Mahkemeyemi gitmem gerekir.

2. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Alırken sorgulamayı plaka üstünden mi yaptınız? En kesin ve garanti şasi ile sorgulamak. Bazen dosya kapanmadığı için geç yansıyor sisteme fakat sizin hasarlar baya eski, böyle birşey olduğunu sanmam.

Marmaramar bunu beğendi.
  3. Marmaramar

Marmaramar Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    456
    Ad Soyad:
    Serkan budak
    Yaşadığınız Şehir:
    17-ÇANAKKALE
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.5 (1994-2000) X3
    Ne yapmam lazım bu konuda.Plakadan sorgulatmıştım alırken

4. blue55

blue55 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,327
    Ad Soyad:
    Ahmet seyf
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Siz aldığınız kişiyi mi mahkemeye vermeyi düşünüyosunuz. Mahkeme konusu kusuru gizlediği için ise ispata muhtaç bir durum. Çok el değiştirmiş bir araç ise size satanın ben de bilmiyodum demesi kurtarır gibi. Neticede siz de 3 sene sonra öğrenmişsiniz. Siz de öğrenmeden satabilirdiniz. Aracın kusuru exper raporuyla tespit edilmişse siz de alırken biliyosanız esas olan o bence. Neticede her hasar tramer kayıtlarına girmiyo. 3 senedir kullandığınız araç size sorun çıkarmıyosa ve gizli bir kusuru da yoksa çok da soğumayın derim aracınızdan.

5. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Plakadan sorguladıysanız ve plaka değiştiyse hasar kaydının çıkmama ihtimali var, bundan dolayı şasi ile sorgulama yapılması öneriliyor. Alırken aracı göstermediniz mi? Sorun hasar kaydının mı olması yoksa aracı kazasız olarak mı bilmeniz, bence hasar kaydının olması daha mantıklı nitekim yapılan işlemi bilmiş olursunuz.

Marmaramar ve sukru56 bunu beğendi.
  6. duhangs

duhangs Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,351
    Ad Soyad:
    Duhan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    Tramer olayı golü bende yedım zamanında . arabayı alırken 1500tl kusur kayıt vardı.
    Satarken bır anda arayan kısıler kardes 11 kusur cıkıyor ıyımısın sen dıyerek tepkı verınce hayatımın golünu yedıgımı anladım.

adamlar kazalı arabayı yaptırmış meger hemen satışa sunmus ben aldıktan sonra da dosya kapanmış.
    ben cok ıncelemeden almıştım ılk arabam dıye. Tramer konusunda bukadar eskı hasar kaydı ıslenmeme durumu olmaz.
    ama su olabılır plaka degısımlerı varsa onu bı yere sabıtlemıs olabılırler.

Yada alırken plaka degıstıysenız bır arkadasım yasadı araba sıfır gelen plakada hasar kaydı vardı. trafıkten ıtıraz vs ıle dusurmuslerdı tramerden.
    buna benzer bır durum olma ıhtımalı varmıdır?

blue55 ve Marmaramar bunu beğendi.
  7. KilecNasah

KilecNasah Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    652
    Ad Soyad:
    Hasan
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 CRDİ (2014-2020)
    Akla iki ihtimal geliyor. Size satan kişi plaka değiştirdi. 40 gün içinde size sattı. Bu durumda eski plakaya ait hasarı göremediniz. Ya da siz plaka değiştirdiniz, plakanın takılı olduğu önceki araçtan sizin aracınıza yansıdı. Şasi No ile sorgulama yapıp karşılaştırın. Eğer şasi nosunda da hasar varsa önceki sahibinin çakallığı diyelim. Yoksa da dizin şanssızlığınız diyelim. Ayrıca sigorta geçmişinden de öğrenebilirsiniz tramere işlenmiş kayıtları.

Bu Sayfayı Paylaş