10 Kasım LPG KABLO

Tesisat Sorunu

'Görüntü & Multimedia Sistemleri' forumunda furkanbkts tarafından 4 Kasım 2021 tarihinde açılan konu

1. furkanbkts

furkanbkts Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Furkan BEKTAŞ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Cümleten merhaba. Bende şuan aktif olarak kullandığım accent blue 2017var. Orjinal teyp yerine android ekran taktırdım. Daha sonra reiss marka 13 cm midrange aldım ve kapı içlerine taktım. Bu işlemleri yaparken ads marka bir amfi vardı. Reiss midrangeler yandı. Dedim hadi elimdeki malzemeler kötüdür. Mobass dan amfi aldım. For x marka 13 cm midrange aldım. Taktırma işlemleri sırasında hiç sorun vermeden çaldı. Daha sonra arabayla çıktım 10 dk geçmeden bir anda ses gitti. Geri geldim tekrardan baktırdım 2 kolon yanmış ve amfi korumada. Buna ne sebep olabilir. Güç direk aküden geliyor. Sigortası mevcut.

2. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,049
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

amfi fazla güç verirse yanar. bu durumda amfinin rms gücü hoparlör için çok fazla olduğu anlamına gelir. hoparlöün yanmasının başka bir ihtimali yok.

bu nedenle amfinin ve hoparlörün çıkış güçlerini karşılaştırın.

kötü markalarda yanlış bilgi yazar. mesela 25 watt rms varken 50 watt yazar. siz de 50 wattlık bir amfi bağlarsanız yanar.

sonuç olarak kullandığınız markalarla ilgili.

Coolwhisper ve Unicorn bunu beğendi.
  3. Blue-Tuscani

Blue-Tuscani Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,089
    Ad Soyad:
    Özgür
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Anfi üzerinde GAİN ayarı vardır, bu ayar hoparlörlere ne kadar güç göndereceğinizi belirler. Çok önemli bir ayardır ve test ederek ayarlanmalıdır, gerektiğinden fazla açıldığında hoparlörler zorlanır, kalitesiz ise yanar. Ben midrange hoparlör zaten önermem, midrange orta frekans hoparlörüdür, alt ve üst frekansları veremez, sadece 3 yollu component sistemlerde kullanılması uygundur. Türkiye hariç hiçbir ülkede tek başına kapı hoparlörü olarak midrange kullanıldığı görülmez.

Son düzenleme: 5 Kasım 2021
    Coolwhisper ve Unicorn bunu beğendi.
  4. Unicorn

Unicorn Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,947
    Ad Soyad:
    Alpaslan
    Yaşadığınız Şehir:
    58-SİVAS
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    midrange orta ses hoparlörüdür tek başına hiç bir işe yaramaz ne bası vardır ne tizi ara frekans hoparlörüdür ,
    bu hoparlörden ses alamadığın için anfiye yüklenirsin dolayısıyla hoparlörde yanar anfide yanar.
    Mid takımı alın bas tiz şeklinde veya da normal hoparlör alırsanız sesi daha çok hissedersiniz, anfiye aşırı yüke gerek kalmaz

Coolwhisper bunu beğendi.
  5. Unicorn

Unicorn Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,947
    Ad Soyad:
    Alpaslan
    Yaşadığınız Şehir:
    58-SİVAS
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Bu aralar midrange modasıdır gidiyor ses alamıyorlar normal hoparlör zannediliyor, biri kuyuya taş attı galiba
    Bas Tiz ve midrange 3 ü birlikte kullanılır tek hoparlör olamaz.

Coolwhisper ve Blue-Tuscani bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş