LPG KABLO

Stop Etme

'Otomobil Danışma Bölümü' forumunda İSMAİL Ç37 tarafından 10 Temmuz 2020 tarihinde açılan konu

1. İSMAİL Ç37

İSMAİL Ç37 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    İsmail ÇAKIR
    Yaşadığınız Şehir:
    37-KASTAMONU
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Herkese selamlar.Yeni katıldım foruma 6 aylık Accent era kullanıcısıyım çok övdüler ve tavsiye edildiği için 2008 1.3 Multijet linea mı satıp 1.4 Era aldım.Şükür çok da memnunum yakıtı gidişi harika son 1 aydır bir sorun yaşamaktayım başına gelen varsa lütfen bana yazsın.Sorun şu;
    - Eram 30-40 gün oldu kırmızı ışık yada önüm de araç durdu hızlı gidiyorum debriyaja basıp frene bastım araba yavaşladı devir sıfır a inip geri kalkıyo stop edecek gibi oluyor ve geri 1000 devir yada üstüne çıkıyor.Yada stop ediyor motor sıcakken uzun yolda daha çok yapıyor.Soğukken sıkıntı yok.
    - Sente atlak dediler triger değiştirdim
    - Buji ve buji kabloları değişti Yağı ve filtreler değişti
    - Lpg filtreleri Kesici şamandıra değişti çözüm yok hala aynı şaşırdım arıza uyarı vermemekte zaten
    - Bilgisayara bağlattım dün P0650 ve P0340 arızalarını verdi siliyoruz geri çıkıyor siliyoruz geri çıkıyor.
    - P0172 ve P0507 arızaları da vardı silip ayar yapınca bir daha vermedi lakin P0650 ve P0340 arızaları altında sürekli yazıyor. Başına bu arıza gelen ve çözümü bulan varsa lütfen bilgi versin herkese saygılar.

2. Samet_ak

Samet_ak Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    339
    Ad Soyad:
    Samet akyel
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    VW
    Geçmiş olsun,vuruntulu çalışma var mı? Vakum kaçağı olabilir,hortumlar ve emme manifoldu kontrol edilmiş miydi?

3. İSMAİL Ç37

İSMAİL Ç37 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    İsmail ÇAKIR
    Yaşadığınız Şehir:
    37-KASTAMONU
    Araç Modeli:
    Samet bey sağolun vuruntulu çalışma yok saz gibi tıkır tıkır çalışıyor yakıt km 25 kuruş gibi bir rakam harika yağ yakma üfleme çekiş düşüklüğü hızlanma problemi gibi dertler yok ama yazdığım gibi sıcakken bir anda yavaşlarsam frene basıp rölanti düşüp geri kalkıyor yada stop ediyor mecbur geri den boşa atıyorum boşa atınca hafif de gaza dokunup bırakıyorum o zaman stop etmiyor.

4. İSMAİL Ç37

İSMAİL Ç37 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    İsmail ÇAKIR
    Yaşadığınız Şehir:
    37-KASTAMONU
    Araç Modeli:
    bu problem bir anda oldu bir çok ustanın dediğini yaptım 600 tl harcadım boştan yere

5. yesil_09

yesil_09 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,186
    Ad Soyad:
    Mustafa
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Elantra (2001-2006 ) XD-XD2
    @İSMAİL Ç37 Benzer bir durum arkadaşımın corsa sında vardı boşa atınca,ışıklarda beklerken devir dalgalanma ve giderken boşta stop etme, egr valfi temizliği yaptırdı,uzun süre sorun yaşanmadı sonra tekrar başlayınca egr iptali yaptırdı,sizin araçta var mı bilmiyorum ama aklınızda dursun bu bilgi.

6. İSMAİL Ç37

İSMAİL Ç37 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    İsmail ÇAKIR
    Yaşadığınız Şehir:
    37-KASTAMONU
    Araç Modeli:
    egr valfi 1.4 benzinli era da yok egr geneli dizel motorlarda var ve 2015 üzeri benzinli modellerde

7. yesil_09

yesil_09 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,186
    Ad Soyad:
    Mustafa
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Elantra (2001-2006 ) XD-XD2
    2004 model corsa c 1.4 benzinli idi araç, egr arızası olduğuna eminim,era da var mı bilmiyorum,ben aklınızda bulunsun diye paylaştım.

8. İSMAİL Ç37

İSMAİL Ç37 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    İsmail ÇAKIR
    Yaşadığınız Şehir:
    37-KASTAMONU
    Araç Modeli:
    eyvallah çok sağol ilgin için gider bir danışırım ustaya çözmem lazım bu prıblemi beni çok zor durumda bırakıyo bazen trafikte

9. Samet_ak

Samet_ak Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    339
    Ad Soyad:
    Samet akyel
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    VW
    Keşke orjinal bir rolanti valfi ile denenebilse.Soketi çıkarıp temizleyici sprey ile temizlemekte fayda edebilir.

10. Era1028

Era1028 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    116
    Ad Soyad:
    Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.6 (2006-2012) MC
    benim aracımda da aynı sorun vardı ( 1,6 era ) rölanti motorunu değiştirdim şuan sıkıntı yok yaklaşık 7 ay falan oldu. sizinde elinizden geliyosa yeri kolay öyle ustalık gerekmiyo çıkarıp bi temizleyin . temizledikten sonra arabanın devri biraz yükseliyo ama bir hafta falan kullanınca normale geliyor. Eğerki sorun düzelirse isterseniz yenisi ile değiştirirsiniz. yada belli aralıklarda temizleyip kullanmaya devam.

11. eko26

eko26 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    214
    Ad Soyad:
    Ekrem
    Yaşadığınız Şehir:
    11-BİLECİK
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.5 (1994-2000) X3
    Geçmiş olsun. P0340 arızası verdiğini ve silindiği halde geri aynı arızayı verdiğini yazmışsınız. Eksantrik mili sensörüne baktırdınız mı ?

12. İSMAİL Ç37

İSMAİL Ç37 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    İsmail ÇAKIR
    Yaşadığınız Şehir:
    37-KASTAMONU
    Araç Modeli:
    Değerli hyundai ci arkadaşlar ben 10 gündür P0340 ekzantirk konum sensörü devresi Arızasını silemiyorum sensör aldım yeni hala çıkıyor kablolar sağlam beyin görüyor sinyal veriyor hiç bir elektrik ve elektronik sistem sorunu yok multimetre ve osiloskop ile kontrol edildi.işin kötü tarafı siliyoruz geri çıkıyor silinmiyor yani sürekli yazıyor ayriyetten arıza lambası yandığı anda p0172 sistem çok zengin sıra 1(bank1)(sürekli) ve P0507 rölanti kontrol sistem dev.dak beklenenden yüksek(aralıklı) arazıları veriyor başına gelen varmı ne yapıyım ben kimse analayamadı 5 usta gezdim herkez ayrı telden sallıyo

13. hsmsrn

hsmsrn Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    234
    Ad Soyad:
    Hasim Sirin
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.6 (2003-2005) LC
    Depo havalandirmasi tozdan dolayi dolunca veya kanister valfinden de yapabilir.Devir düşmesi sorunum vardi 2013 yılindaydı sanırsam.Ikisini de temizlettim hiçbir sorunum kalmadi.Hala Maaşallah mis gibi gidiyor.Rolanti valfini de kontrol edin.Kılcal catlaktan hava alarak bu soruna sebep olabiliyor.

Bu Sayfayı Paylaş