LPG KABLO

Starex Yakıt

'Starex Forum - Club' forumunda Zafom tarafından 17 Temmuz 2009 tarihinde açılan konu

1. Zafom

Zafom Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Arkadaşlar 2004 Starex'imle Artvin'e tatile gittim.Bugün tatilden döndüm. 640 TL.'lik Mazot Euro Dizel ile 2794 Km. Yaptım.Orman yollarınada geszim.Uzun yol konforuna gelince,Aracımı Kullanmaya doyamadım.Rahat ve Sorunsuz yolculuk yaptım.Direksiyon başında yorgunluk hssetmedim.Kullanımıda rahat ve konforlu bir araç.Yolun yarısını klima ile yolculuk yaptım.Tek şöför gittim.
    Starex'in uzun yolldaki yakıtı 2500cc motora göre çok çok iyi.Fazla yakıyor diyenlere ibret olsun.Lütfen Starex'in adını lekelemeyin.Yolda rampalarda hiç zorlanmadım.Araçta sürücü dahil 5 kişi vardı ve ayrıca valiz ve diğer gerekli eşyalar+ arkaya yatak bile kurdum.
    Starex ile uzun yolculuk gayet rahat ve konforlu.
    Saygılar
    Düzenleyen : Zafom

2. yalan55

yalan55 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    arabanız tci motor mu yokda crdi motor mu? bide sürat yaptınız mı?

3. Bleda

Bleda Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    aynen. tci motrmu yoksa crdi mı? bilmiyorsanız kaç model olduğunu söylermisin?

4. ruysall

ruysall Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    TCI çok yakar diye bilinir. Starexçok rahat ve güvenli araç. Tank gibi desek yalan olmaz.

5. Zafom

Zafom Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    TCİ Motor.Ayrıca Adapazarından Samsuna kadar 80-100 ile gittim,SamsundanSonra Öğlen sıcağına denk geldiği içinKlima açtım (Devamlı değil tabiiki)90-120arası gittim.Dönüşte 80-120 arasında seyir attım.(Aracımı 2. El Satış bölümünde görebilirsiniz.)
    Düzenleyen : Zafom

6. Zafom

Zafom Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Bence Tam Aile arabası

7. Davtor

Davtor Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    TCI motora göre çok iyi rakamlar ve 90 ı da geçrek bu yolu o mazotla yapmışsın bence gayet iyi çok yakıyo diyenlerin %99 u starex i bi kez bile kullanmamıştır veya kulaktan dolma konuşuyorsur her şekilde durum böyle starex gibi sınıfında başka bir araç yok konforu gerçekten çok güxel hele arabada bi kaç kişi de varsa değme yol tutuşuna konforuna çünkü ağırlaştıkça araba iyice konforlu oluyorve sürüşü çok rahat bi arkadaş tank gibi demiş haklıdır çünkü ben starex in çarptığı araçları görünce starexin ne denli sağlam olduğunu anladım eğer karşımda starex varsa kafa kafaya vurmaktansa uçuruma uçmayı tercih ederim yani bu kadar açık ve net söylüyorum.

8. yalan55

yalan55 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    valla benim amca oğlunda tci motorlusu vardı çok yakıyor diye satmak zorunda kaldıhttps://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley19.gif

9. Zafom

Zafom Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Arkadaşlar gerçekten kullanmayan bilmez.Yol boyunce Euro Dizel kullandım.Ucuz Mazot kesinlikle kullanmadım.Bu araçta kendimi daha güvenli hissettim.Güvenli bir araç.Gerçekten ağırlık olunca güzel gidiyor.Savurma yapmıyor.engebelli yolda güzel yaylanıyor.Yola çıkarken yol bakımı yaptırdım.İnanılmaz zevkli kullanımı var.Gerçekten şehir içi ve kısa yollarda Aracın değeri belli olmuyor.
    Uzun yollara çıkacaksan Starex ile çık.

10. Davtor

Davtor Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Evet arkadaşım kullanmayan bilemez zaten ancak kulaktan duymuşsa sağda solda onu söyler nitekim starex in adıda böyle çıkarıldı o çok yakıyo diyenlere ben de rasgelmiştim ve o sözü söyleyene kaç kez starex kullandın dediğimde arkadaşlardan duydum daha binmek nasip olmadı dedi yani her denilen gerçek değil ve starexlerde kötü mazota karşı bir hassasiyet var ve bu yüzden euro dizel kullanmak zorunda kalıyorsunuz bunun sonucunda da sizin yaktığınız o ucuz mazot kullananalara göre maliyetli oluyor yoksa 2 liralık mazottan koyupta şehir içini 9.5 den 8 e şehir dışını 8 lt den 7 litreye düşürebilmez çok kolay ama bence starex herşeyin en iyisini hak ediyo mazotun olduğu gibi ve uzun yol zevki arkadaşımın söylediğinin aynısı mükemmel ağırlık olduğundki yol tutuş ve konforunu da daha önce belirtmiştim kesinlikle kullanmayanalara tevsiye ederim.

11. STAR0035

STAR0035 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Arkadaşlar bende 2005 ve 2006 yarım panelvan starex 100 lük 2 aracımvar bikaç degişiklikler yaptım ve yakıtı iyi öncelikle özel servislerde supap ayarı yaptım sonra pompa ayarını kıstırdım çekiş düşmesin diye de katalizör çıkarttırdım araya düz boru taktırdım ve araç güzel ayrıca motor yagını da iyisinden koydum ve yakıtım 100 km de100km hızı geçmemekkaydıyla şehir dışın da 9,40 LT olarak ölçtüm ölçüm yerim izmir aliağa dan menemen arasın da gerçekleştirdim. ayrıca daha önce yakıt tasaruf cihazı aldım yalnız beklediğin tasaruf u göremedim bilginize..https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley16.gifArkadaşlar starex 2 ton luk araç ve 2500 motorla bu yakıt iyidir.bence bu kadar kötülemeye gerek yok çünkü ticari araç bu birde 6 vites olsa idi yakıt biraz daha düşer idi ama hyundaı 6 cı vitesi neden kuymamış alyayamıyorum..aracı 2bin devirle 2500 devirde kullanırsanız yakıt daha az olur.
    Düzenleyen : STAR0035

12. Davtor

Davtor Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Teşekkürler paylaşım için ve zaten biz starex kullanıcıları bu aracın çok yakmadığını ve hatta crdi lerinin sınıfında en az yaktığını biliyoruz bilmeyende işte boşa atıp tutuyo ama söylediklerin doğru ve benim bi tanıdıkta vardı ben nasıl olduğunu anlamadım ama o da seninki gibiydi ama benim crdi den bileaz yakıyordu şehir içi yaklaşık 210 krş civarıydı ve motoruna bişeymi yaptırdın dediğimde yok aldığım gibi dedi yani bu iş birazda şans işi gibi geldi bana ve kullanımda çok çok önemli hayrılı sürüşler.

13. dayleans

dayleans Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    arkadaşlar öncelikle merhaba siz straex kullanıcılarından bir ricam var ben bu araçla Denizliden Hataya gideceğim. aracı aşagıdaki linkte görebilirsiniz. ortalama gidiş geliş 2000 km sizce ne kadar yakıt gider.
    http://www.araba.com/2245342.htmlyardımlarınızı en kısa sürede bekliyorum

14. Davtor

Davtor Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Arkadaşım öncelikle sitemize hoş geldin bu aracı kullanmana göre rakamlar da değişir anladığım kadarı ile şehirdışı kullanılacak ve normalde şehir dışı 100 km de 9 litre yakar tabi dediğim gibi bunun bir sabirlemesi olamaz sakin kullanırsan yol şartları da iyi ise bu rakamı 8 e de düşürebilirsin ama basarsan ve de zorlarsan rakamlar da değişir haliyle yani kesin olarak şu olur bu olmaz diyemeyiz bu konu hakkında daha de net bişeyler söylemek için bize bi kaç daha detay söylemen lazım mesela kaç kişi ile gideceksiniz veya ne kadar yük koyacaksınız ağresif mi sakin mi kullanırsınız bunların hepsini belirtmeniz lazım yine de bizimki tahminde kalır ama ben sana bu aracın normal şartlarda tahminen2000 km de yakacağı lt yi söyleyeyim 180-190 litre civarı bir sarfiyat olur.
    Düzenleyen : Davtor

15. Zafom

Zafom Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Evet Bencede biraz ayrıntı bilgi gerekli.Tahmini 500,-TL. Gider.Devirli kullan.120 yi geçme.

16. Davtor

Davtor Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    yani bi 500 ü gözden çıkar bu rakamdan aşağı da yakabilir bu rakamı da ama bu arabaya değil senin sağ ayağına bağlı bir durum.

Bu Sayfayı Paylaş