10 Kasım LPG KABLO

starex otomatik vites kullanan varmı

'Starex Forum - Club' forumunda mehmet tarafından 6 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

1. mehmet

mehmet Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    otomatik vites starex kullanan varmı içinizde arkadaşlar performansı ve kullanımı nasıl

2. toporomboz

toporomboz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    İLHAN DEVRİM
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    merhaba 1 yıldır kullanıyorum olağanüstü keyifli bir araç vites geçişlerini farketmiyorsunuz ben istanbul dışında kullanıyorum rahat ve trafik yoğunluğu sıfır olan yerde... şehir içi yoğunlukda performansını denemedim ama uzun yolda ve rahat trafikde keyfine diyecek yok ..verdiğiniz paranın her kuruşunu hak eden bir araç..yük taşımayı düşünmüyorsanız kesinlikle 9+1 orjinal minübüs alın diğerlerinden herşeyi ile farklı ve 2.el alacağınız için çokda hesaplı alırsınız.....çok yakarmış diyenlere inanmayın her otomatik araç fazla yakar ama her keyfin bir bedeli var ve stareks lerde vites geçişlerinde arkadan gelen ses olayı otomatik vitesde olmuyor...

3. mehmet

mehmet Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    bende 2007 model straex 9+1 var hemde araç çok iyi ve memnun sadece otomatik viteslileri merak ettim

4. mehmet

mehmet Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    yine paylaşımın için çok tşkr ederim

5. tolgakmg

tolgakmg Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    93
    Ad Soyad:
    Tolga
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    İyi geceler.
    Arkadaşlara katılıyorum. Ben 2 yıldan fazladır kullanıyorum. Genel olarak çok memnunum. Olumlu yanlarının yanında ben size gördüğüm olumsuzlukları aktarayım...

4 ileri klasik vites kutusu çok sağlam ve fonksiyonel. Ama bu güçte bu ağırlıkta bir araca yetersiz. Klasik vites kutusu yanlış vites geçişlerine müsade etmiyor. Ama 4 ileri oran özellikle şehir içinde yetersiz geliyor. 1 ve 2. vitesler arasında fazlaca boşluk var. Düşük hızlarda araç 1 ve 2. vitesler arasında bayağı bocalıyor. Owerdriver hıza bağlı olarak devreye giriyor. TCİ olanlarda 84km/h, CRDİ olanlarda 100km'h den sonra aktif oluyor. Buda 80-85 arasında sürekli 3.vitesle gitmenizi gerektiriyor.

Bunun dışında sorun yok...

6. mehmet

mehmet Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    düz vitesli bana daha iyi geliyo sanki sağlamlık acısından

7. tolgakmg

tolgakmg Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    93
    Ad Soyad:
    Tolga
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Sağlamlık açısından otomatik vitesler daha avantajlıdır. Zira hata yapma şansınız yok...Yanlış vitese takmak motoru bağırtmak yada devirsiz kullanmak imkansız...Genel kanı "bozulursa ne yaparız" olsada....emin olun bozumuyor...

Ben 38.000km'deyim...Hergün elle defalarda vites değiştiyorum...Daha tık demedi...

8. mehmet

mehmet Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    aslında aracı aldığım zaman otomatik vite o kadar ban iyi gelmiyordu ve satış elemanı çokta ısrar etti otomatik için fiyat farkınıda almayacağını söyledi ama hiç dinlemedim düz istedim

otomatik bir vites araba kullanın ca değerini anladım

9. tolgakmg

tolgakmg Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    93
    Ad Soyad:
    Tolga
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tek sıkıntısı 4 ileri oluşu....bu araç için yetersiz kalıyor....Yoksa tüketimi şehir içinde 11.5-12.5 litre arası,şehir dışında 8.5-9 arasıdır....Hemde TCİ ile

10. mehmet

mehmet Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    neden 4 ileri vites peki

11. tolgakmg

tolgakmg Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    93
    Ad Soyad:
    Tolga
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Üzerindeki vites kutusu, mitsubishi space gear olan (bu modelin aynısı....hatta atası....ama daha küçük ve hafif)modelden alınma....Teknolojisi eski...Ama birkaç iyileştirme ile bu araca uygulanmış....Hyundai hala yeni nesil 5 ileri oranlı vites kutusunu yeni model eralarda bile kullanmıyor....anlamak mümkün değil...

12. mehmet

mehmet Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    ama diğer alman arabları nerdeyse 6 ve 7 ileri yaptılar hyundaı hala 5 de ısrar ediyo. gecen yeni h-1 baktım oda aynı şekilde ama bi caravella ya bakıyon adam 6 ileri yapmış hem dah sağlıklı.

bide bizim starexlerde 1.vites ile 2.vites arası çok az arabyı o kadar sorlamama ramen arac birle anca 25 yaptı ama caravelada öyle değil normal şekilde 30 buluyo buda iyi kalkış sağlıyo

13. ser41

ser41 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Bende otomatik kullanıyorum.Bana göre sıkıntısı tork konvertörün yağ basmadaki gecikmesi.Buda ara hızlanmalarda gecikme olmasına neden oluyor.Aslında ön şarj pompası kaliteli ama debisi küçük.

14. Sukara

Sukara Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Araç parktan yola çıktığında, ilk kullanımda, gaz pedalının isteklerineağır reaksiyon gösteriyor. Ama bir müddet sonra, ihtiyaç duyulan performansı sergilemekte gecikmiyor. Kırmızı ışığın yeşile dönmesini müteakip ilk hızlanmada, binek otolar gibi hızlanmada problem göstermiyor. Ailecek keyifle şehir içi ve dışı kullanımda pek problem yaşamıyoruz. Karlı, buzlu yollarda binek otonun performansını görmek mümkün değil.

15. toporomboz

toporomboz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    İLHAN DEVRİM
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    merhaba
    yazdıklarınız çok doğru 4. vitesle gidebilmek için crdi de 100 km yi geçmek lazım uzun yoldada radar olayı var benim tek sıkıntım bu ..peki 80-100 km arası 3. vitesde 1600-1800 devirde gitmekle 100-110 kmyle 4. vitesde gitmesi arasında yakıt farkı olurmu?çünkü 110 km ye doğru vites geçişini hissediyorsunuz araba birden rahatlıyor dizginlerinde boşanmış gibi gidiyor..sorun hız limitleri ve radar olayı...hangi trafik polisine anlatabilirsiniz bu arabayla 4. vitesde gitmem için ben 110-120 km ilegitmem lazımdiye :))
    yinede verilen parayı opsiyonel özellikleriyle diğer emsallerine göre herşeyi ile hakeden bir araç.
    kazasız günler dileğiyle.

16. Davtor

Davtor Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Otomatik Starex hiç kullanmadım ama manuel kullanıyorum arada bir şahsen otomatik uzun yol için daha iyidir diye düşünüyorum ama otomatik vitesinin 4 vites olması bu durumu biraz bouyor nitekim 2.5 lt bir mtora 4 ile şanzuman biraz az gelebilir ama mühendisler bu şekilde yaptıklarına göre yetiyor demekki aslında az vites olduğu bi açıdan güzeldir tahminim oki ş.içi kullanımda fazla bocalama yaşamaz eğer ağır trafikli bir ş.içi değil ise ort 30-50km hızla seyreden trafkta avantajı olur 1. vitesin çok kısa olması ticari niteliklidir yani bri sorun değildir başka ticari kılıklı araçlarla karıştırılmasın.
    Düzenleyen : Davtor

17. ser41

ser41 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Beyler.Bendeki starexin power tuşuna basınca herhangi bi fark hissetmiyorum.göstergede power lambasıda yanıyor.Yani sisteme komut gidiyor.Tam olarak ne oluyor power tuşuna basınca?Hani düğme bozuk desem hold fonksiyonu çalışıyor.

18. toporomboz

toporomboz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    İLHAN DEVRİM
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    ---

mrb;power modu mesela 40 ...50 km ile giderken birden hızlanmak gerektiğinde gaza yüklendiğinizde farkı göreceksiniz araba kasmadan çok rahat hızlanacak ilk kalkışlardada power modunda seri kalkış yapabilirsiniz ama yakıt !!!!!!!! tüketimi artar....mercedes lerde vardır economy spor modu zannedersem buda power olarak spor mod a denk geliyor aracı otomobil kıvraklığında kullanıyorsunuz yakıt olayını düşünmezseniz power modu keyifli sürüş veriyor bazı kırmızı ışık dan yeşile geçerken ani kalkışı seven hastalar :) için kolaylık sağlar :) öne fırlamak için (neden yapılıyorsa ?)....işn meali agresif kullanmak için ideal bir tuş....otomatik vitesin hantallığını yok ediyor.........(benim pek kullanmadığım bir mod)

19. ser41

ser41 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Bahsettiğinizi denemiştim ama fark hissetmedim.Acaba arcım yüksüz olduğu için anlaşılamıyor olabilirmi?Bide süekli powerde gezsemde yakıtla ilgili far olmuyor.Ani hızlanmalarıda denemiştim.Fark olsa muhakkak hissederim.Olmazsa servise götürüp kontrol ettireyim ama onlar konuya ne kadar vakıf oda ayrı problem:)

20. toporomboz

toporomboz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    İLHAN DEVRİM
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    ----

bendearabamı boş olarak kullanıyorum tepkiler farkediyor ani gazı kapatıp hızlanmalar yaparsanız farkedersiniz el kitabındada yazıyor power modunda fazla yakıt yaktığını ve seri kullanım için gerektiğini...servis işne gelince tamamen şans işini sevenve konusuna vakıf elemana denk gelirseniz ..ama yinede dediğim gibi düşük hızda giderken lL modunda ani hızlanmalarda mesela yokuşta deneyin ani kapatın gazı hızlanın bakalım fırlayacakmı altınızdan araba tepkisinin farklı olması lazım bence ...el kitabı varsa ordan bilgilenebilirsiniz......

Bu Sayfayı Paylaş