10 Kasım LPG KABLO

Starex mercekli far yapımı

'Kendin Yap - Do It Yourself (DIY) Uygulamaları' forumunda mursel_balci tarafından 6 Haziran 2013 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. mursel_balci

mursel_balci Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,777
    Ad Soyad:
    Mürsel
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.4 (2006-2010) NF
    KONU LİNKİ : https://www.hyundaiclubtr.com/30428-starex-mercekli-far-yapimi-resimli-anlatim.html
    DIY SAHİBİ : salih_karali

Ewt arkadaşlar siteden omR nickli arkadasimizla beraber yaptigimiz iki starex icin mercekli far yapimini tamamladik susn icin sadece benim yesil deve montaj bitti omer arkadadimizin da farin don halini bir iki gune ekkeriz
    Toplamda 6 adet starex on fari iki adet kirik passat fari kullanılmıştır
    Mevcut olan passat farinin icini acip merceklerini çıkarıyoruz
    Ve kendi farlarimizida isitarak sokuyoruz ic refloktorunude sokup mercegin yon ayari icin duvara yansima yaptirip isik izasini bantla isareylioruz bunun resmini cekmemisim donra refloktorunu mercegimizin arka kismi seklinde keceli kalemle cizip kesiyoruz
    Isigi izasini test etmek icin mercegi gecici sure sicak silikonla tutturup isigi kontrol ediyoruz
    Bostanci sanayiden koksal hocam sayesinde buldugum cikmacidan aldigim mercek fidina uygun plastik kapak cizik olduğundan hemde mercek oldugu braz belli olsun dye mst siyaha boyuyorum
    Iki farinda ayarını tam bulup 4 kenerindan vida ile tutturuyoruz

Sonra icini guzelcene temizledigimiz far ve cami birlestirmye gecelim [​IMG]isiya dayanikli divi vonta dikiyoruz ve sonrada distan sistanin akvary dilikonuyla inceden geciyoruz islem tamam[​IMG][​IMG]
    Sonjncudu passtali bonus:D

Benim arac yesil oldugu icin far karatma yaomadim ama omR arkadasimizinki beyaz dye yapalm dedik[​IMG]
    Beyaz starex icin [​IMG]
    Buda Terminator goz

Bu arada farin arka kapagi yarim cm ile kapanmadi onada söyle bir cozum bulduk [​IMG]
    Bunlarda ortays karışık

Buyrun[​IMG]

santafe2004, Duygu, Çaloğlu ve 7 kişi daha bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.

Bu Sayfayı Paylaş