LPG KABLO

starex klima motoru kilitlenmesi

'Starex Forum - Club' forumunda BaDBoY27 tarafından 15 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

1. BaDBoY27

BaDBoY27 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    arkadaşlar ben forumda yeniyim çünkü daha bi hyundai araç alalı 1 hafta olmadı aracım 2004 model CRDİ 140 Hp ABS ÇHY KLİMA kısa şase bi starex çok dedikodu var bu araç hakkında ama ben bunları çamur at izi kalsın politikası olarak değerlendiriyorum. sorunum şu aracımı yeni aldım ve adıyamandaki servisi pek beğenmedim ( umursamaz tavırlarından dolayı ) aracımı gaziantebe servise götürdüm genel bakımları için falan ne gerekiyosa yapın dedim aracımın tekrar almaya gittim ne oldu dedim aracın herhangi bi sorunu yok hiç bir müdahale yapmadın dendi vede bende gönül rahatlığıyla tekrar adıyamana dönerken motorumda anormal sesler duymaya başladım durup kaputu açtım ve klıma motorunun bazen dönmediğini ve kayışı sıyırmaya başladığını gördüm klimayı açtım kapadım bi daha yapmadı fakat bi kaç kilometre sonra araç aynı sesleri daha şiddetli çıkardı ve kayışı kırdı bu olay yeni oldu eve yeni geldim yani aracı kurtarıcıya attım tekrar servise daha ilk günden böyle olcaksa çok işim var sanırım bu araçla umarım beni pişman etmez...acaba neden dolayı oomuştur bu bilen anlayan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim...

2. Misafir

Misafir Guest

Öncelikle hayırlı olsun....sanırım talihsiz bir olay yaşamışsınız, bu tür arızaların "uzman kişi önünde" meydana gelmemesi arızanın tespiti açısından çok zordur zira ortada bir arıza olmadığı için tespit edilmesi mümkün değil, hatta çoğu zaman arızanın tespiti için aracın bırakılması istenir, bu gibi durumlarda müdahele etmeden uzman kişiye göstermek gerekir, sanırım klima motorundan kaynaklanan bir problem, aracınızla ilgili bir şey değil, en fazla arıza giderilene kadar motoru zorlamaması içinkayışı çıkartırsınız, aracın gitmesini engellemez....geçmiş olsun.

3. Misafir

Misafir Guest

Bu arada herkeze hatırlatırım, kışın dahi olsa klimanızı en az ayda bir 10 dk. kadar çalıştırın, aksi takdirde yukardaki gibi arızalarla karşılaşabilirsiniz...

4. BaDBoY27

BaDBoY27 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    abi ilgilendiğin için teşekkür ederim ama klima yı iptal edemedim çünkü klimayı iptal edince kayış fazla uzun geliyodu kısa bi kayış bulmam gerekiyodu dağ başında kaldığım için yapamadım ve mecburen çekici çağırdım araç 3 gün kadar serviste kaldı zatn neyse cana gelen mala gelsin ama uamarım tamiri masraflı bi iş açmaz başıma

5. Misafir

Misafir Guest

Peki klima kapalı iken'mi oldu bu arıza...

6. BaDBoY27

BaDBoY27 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    ewet abi klima kapalıydı sesler geldi motorun sesini duyunca durdum baktım klima bazen gönüyo bezan dönmüyodu dönmediği zamanlarda ise kayışı zorluyodu klimayı çalıştırdım bi süre düzeldi sonra kayış kptu rezil oldum yani bü gün bitün bi öğlenden sonra yolda bu araçla uğraştım

7. Misafir

Misafir Guest

Klimanın kaplini uzun süre çalışmamaktan paslanmış olabilir, büyük bir problem çıkaracağını sanmıyorum, en azından araçla ilgili bir şey değil, için rahat olsun...

8. BaDBoY27

BaDBoY27 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    teşekkür ederim abi eğer klima motoru bilyalı bi sistem ile çalışıyosa bilya dağıtmış olabilir diye düşünüyorum

9. Misafir

Misafir Guest

O da olabilir tabi'ki....https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley32.gif

10. BaDBoY27

BaDBoY27 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    arkadaşlar klimamın bilyası dağılmış uzun süre kullanılmamaktan ve bakımsızlıktan. aşırı zorlanmadan dolayı sargısı yanmış yaptırıla biliyormuş ama eskisi gibi randıman vermeye bilirmiş dedi servis çıkma bi klıma taktırdık 600TL..

Bu Sayfayı Paylaş