LPG KABLO

STAREX CRDİ OTM.VİTES NE KADAR YAKIYOR ?

'Starex Forum - Club' forumunda toporomboz tarafından 26 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

1. toporomboz

toporomboz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    İLHAN DEVRİM
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    merhabalar starex minübüsler çok yakıyor deniyor ama ben ford tourneo connect 90 ps aracımı sattım starex crdi 9+1 otm vites orjinal minübüs almıştım 2 ay önce genelde muğlanın datça ilçesinde yaşadığım için arabalarımı istanbul datça uzun yolda kullanıyorum ford arabamla 7 litreye yakın 100 kmde euro yakıt kullandım dönüşte starex minübüsümle 90---100 km arasında 9 lt/100 km yakıt harcadı 2.50 ltsi yakıtın yani 2.25 ykr km de yakıyor bana çok gelmedi araba 2497 kg zaten 2,5 lt hacim var çok yakan diyenler bence abartıyor arabanın adını kötüye çıkarıyor...yakıt değerleri konusunda görüşleri olan arkadaşlar ne diyorsunuz 9 lt 100 km de normalmi?9 lt altında harcayan varmı?(bu arada starex minübüsler otomobilden farksız süperrrrr almayı düşünenlere tavsiye ederim vw caravel konforuüstelik onun yarı fiyatı https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley1.gifhem servis hemde araç fiyatı açısından)

2. tabibali

tabibali Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    ben sehır içinde 12 yakıyorum. 140 lıgı var bende.
    ama sehır dısında tahmınımce 8 lıtreye duşer. hız sevdalısı degılsenız vede bılınçlı kullanırsanız 8 lıtreyı dusurecegınızden emınım..

3. GRAFTT

GRAFTT Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    761
    Ad Soyad:
    Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Crdi motorlularının az yaktığını dile getiriyorlar, ama ilk çıkan modelleri baya bir yakıyor. Birde Yakıt deposu ufak olmasından ötürü ayrı bir dert.

4. tabibali

tabibali Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    ılk cıkan motorlar derken hangı yılı kasttettınız?

5. GRAFTT

GRAFTT Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    761
    Ad Soyad:
    Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Crdi ambremi olmayan Strarex leri kasıt ettim. Örnek Dayımın 2002 model SVX model modeli aracı çok fazla yakıyordu. Sonrasında kapılarda CRDİ yazısı olanlar çıktı.

6. toporomboz

toporomboz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    İLHAN DEVRİM
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    acaba aracın otomatik vites olması yakıtı artırıyormu?bu sitedeki starex forumlarında bir yerde 6,8 lt yazıyordu inanılacak gibi değil yanlışlık var herhalde...bu aracın minübüs olduğunu ve 2.5 ton olduğunu akıldan çıkarmamak lazım bastığı zaman gidiyorda durma anında abs olsa bile duracakmı?bu önemli birde hacimli ve yerden yüksek bir araç tedbiri elden bırakmamakda yarar var herhalde ilk defa bu aracımla uzun yol (900km) yaptım w124 200 e mercedes binek aracımı aratmadı yoculuğu çok güzel ve konforlu allah cümlemizi yoldaki şaşkınlardan korusun....

7. 10-UR

10-UR Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    2005 otomtk crdi aracımla 11-12 yakıt yakıyorum..ş.içi -ş.dışı karışık diyebiliriz..
    kullanan arkadaşlara soruyorum sadece ,bu değerler normalmidir ?teşekkürler.

8. ser41

ser41 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Şehir içi 11lt şehir dışı 8.5-9lt(otomatik)
    Düzenleyen : ser41

9. 10-UR

10-UR Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    depolar 2007 modellere göre dahamı ufak ??
    ışık yanalı baya oldu dün fulledim 60 lt mazot aldı aracım ..2007 si var arkadaşta 70ltden fazla aldığını söylüyorda??yoksa havalı pompayamı denk gelmiş acaba

10. ser41

ser41 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    bendeki 2005.75litre tamamen boş depo olunca alıyor.Ama stop etmeden doldurursam72-litre civarında alıyor.Pompacıya söyle tabanca attıktan sonra yavaşca doldursun.Sanki yedek depo var gibi ağır ağır 10 litre daha alıyor.

11. toporomboz

toporomboz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    İLHAN DEVRİM
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    starex kullanım kitapçığında yakıt deposu hacmi van-minübüs için 65 lt kamyonetiçin 70lt yazıyor bilgilerinize......herhalde doğrudur..

12. Davtor

Davtor Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Otomatik aracın yakıtı her zaman biraz daha fazladır dolayısıyla 2.5 ton 2500cc olan araçlarınızın o değerleri çok normal güle güle kullanın.Depo 65 litre.

13. fazlı

fazlı Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    2003, 2006 ve 2007 modellerde son dişli değiştirildi ve fabrikasyon dişli küçültme ve ekonomi sağlandığını hyundai bölge servis mühendisinden öğrenmiştim selamlar. Fakat yakıt çok nedenlerini teknik olarak araştırmak lazım

Bu Sayfayı Paylaş