LPG KABLO

Starex Crdi-Chip Tuning 0-100=10 saniye Video

'Starex Forum - Club' forumunda chiptuner tarafından 29 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

1. chiptuner

chiptuner Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad Soyad:
    Can BAŞEL
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
  2. 4g63_2.0_sonata

4g63_2.0_sonata Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    19
    Ad Soyad:
    murat kaya
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Sonata (1988-1994) Y2
    fena degil starex güzel araç paylaşım için teşekkürler

3. chiptuner

chiptuner Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad Soyad:
    Can BAŞEL
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
  4. 4g63_2.0_sonata

Alınan Beğeniler:
    19
    Ad Soyad:
    murat kaya
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Sonata (1988-1994) Y2
    saol iyi sonuçlar4g63 dohc lara chip in ne getirisi olur uygulansa

5. chiptuner

chiptuner Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad Soyad:
    Can BAŞEL
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    %8 gibi bi artısı oluyor ama bana sorarsanız fiyat/performans oranlaması yapıldıgında gerek yok sizin araç için chip e :)

6. 4g63_2.0_sonata

Alınan Beğeniler:
    19
    Ad Soyad:
    murat kaya
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Sonata (1988-1994) Y2
    teşekkürler arkadaşım bi sorim dedim astarı yüzünü geçer diyorsun yani saolhttps://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley1.gif

7. chiptuner

chiptuner Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad Soyad:
    Can BAŞEL
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    yani :) rica ederim.. turbo olan araçlarda çok net fark oluyor bu işlemde

8. tiburonfx

tiburonfx Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    yakıtta bi fark oluyomu oluyosa ne kadar.

9. ozomozo

ozomozo Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    bu chip in fiyatı nedir crdi 2006 starex

10. Misafir

Misafir Guest

şuan bu siteye özel fiyat 550TL..istanbul kadıköydeyiz..

11. chiptuner

chiptuner Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad Soyad:
    Can BAŞEL
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    2006 100lük starexlerde chip tuning yapılamıyor Box takılıyor +22hp +40Nm gibi artış oluyor çeşitli markalar var fiyatlarıda 400 ila 800 tl arasında degişiyor..

2006 140lık starexlerde ise aynı bu videodaki bizim aracımız gibi oluyor işlem OBD soketinden(debriyajın üstündeki bilgisayar baglanan soket) işlem yapılıyor orjinal programı alınıyor aracın programcılarımızın oldugu firmaya gönderiliyor mail yolu ile daha sonra aracın o anki durumuna özelve müşterinin talebine göre uygulama yeniden programlama başlıyor ve tekrar mail ile geliyor yeni dosya.. Ve son olarakta yine OBD soketinden yükleme yapılıyor yani Kaput açmadan bu araba bu hale geliyor :) ;) Fiyatı da 400€ a yapıyoruz ancak içerisinde bulundugumuz sitelerimize özel 300€ a yapıyoruz..

12. ser41

ser41 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Can bey;Benim aracım 2.5 lt crdi otomatik.100km sabit hız yakı tüketimi 9 lt.yapılacak olan yazılım sonrası aynı kullanımdaki veriler nasıl olur?yaklaşık değer olarak bilgi veriseniz sevinirim.
    İkinci aracım kangoo 1.5 lt 80 bg.90 km sabit hız yakıt tüketimi 4.5 lt.aynı bilgileri bu araç içinde verirmisiniz?
    iki araç getirsem fiyat ne olur?Toptan indirimi filan??https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley1.gif

13. chiptuner

chiptuner Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad Soyad:
    Can BAŞEL
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Merhaba araca özel yapılacak olan işlemle aynı kullanımdaki tüketim %10 kadar kesinlikle düşüyor.. 100km sabit hızdaki tüketimi 9 litre ise aracın bu 8.2-8.5 arasına kesinlikle düşer.. (800kg yükle bizim araçla 90-110 arası 8.3 litre yaktım 500 km boyunca 100 kmde ortalama 8.3litre.. düz vites ama..) ama bu işi yaptıktan sonra genelde gaza basma oranı müşterilimizde artıyor ister istemez.. :) yakıttaki düşmeyi fark etmiyorlar ama dedigim gibi aynı kullanımda düşer yakıt kesinlikle.. 1.5dci kangoo ve clio aynı motoru kullanıyorlar.. hatta sizdeki 1.5dci 80lik motor megane2 lerde de var. (motor aynı fakat şanzıman oranları farklı) bu araç için benim kendi testim olmadı fakat.. Bizim ikinci aracımızda Clio 1.5dci 65ps (google a clio chip yazınca görürsünüz zaten aracı) bununlada körfez pisti - maltepe gidiş dönüş 140 km gibiydi 5.4 litreydi sanırım ama ortalaması 3.7 litreye kadar inmişti 80-90 km hız 90ı kesinlikle geçmedim.. yani normal ve sakin kullanımda yakıt kesinlikle düşüyor.. ve bu arada kangooyu özellikle yaptıktan sonra spor araba hissi göreceksiniz.. Renault Yetkili Servisinde Mekanik Bölümsorumlusubenim abim.. fiyat için 300€ son rakam zaten Hyundaiclubtr üyeleri için bu fiyatlar inanın..İki aracınızıda OBD soketinden yapabiliyorum orjinalyazılımları okunuyor sizin talebinize ve olabilecek en güzel saglıklı degerlere göre programlanıyor tekrar yükleniyor.. irtibata geçerseniz detaylı olarakta anlatırım.. Keyifli forumlar

14. BaDBoY27

BaDBoY27 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    hocam aracın performansını arttırıyo tamam yakıttada tasarruf ediyo onada tamam ama motor ömrünü kısaltmazmı bu işlem bi zararı olmasa ve sadece bi yazılımla olup bitiyosa bu hyundai neden araçlarının performansını arttırmak için bu yazılımı kullanmıyo ben böyle şeylerin pek sağlıklı olduğuna inanmıyorum bu işlem motorun limitlerini zorlar ve erken motor aşınmalarına neden olur diye düşünüyorum yanlışmıyım? hem bu starexler zten hız yapmaya uygun bir araç değil gerek dizayn olarak gerekse airodinamik olarak..

15. chiptuner

chiptuner Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad Soyad:
    Can BAŞEL
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Motorun ömrünü bu tip şeyler azaltmaz sebebide şudur ki.. Bir motorun ömrü devir*saat ile hesaplanır yani çalıştıgı ortalama bir devir vardır ve kaç saat çalıştıgıdır.. örnegin devamlı şehir içi kullanılan bir araçla aynı bakıma sahip ikiside 100 bin km de olan devamlı uzun yolda kullanılan aynı araç daha az çalışmış oldugundan daha saglıklı olur motor ömrü daha uzun olur digerine göre.. Hyundai neden yapmıyor diyorsunuz onuda şöyle açıklayayım.. Üretici aracı piyasaya sürerken sadece bizimistedigimiz gibi azyaksın çok gitsin diye üretmiyor.. Bu aracın eksos emisyonlarını belirli standartlara uydurmak zorunda ve günümüz teknolojilerinde artık ne kadar düşük CO2 oranı olursa çıkan eksos gazında o kadarbaşarılı kabul görüyor araçlar.. Bir diğer nedenide pazarlama politikası.. Her ülkede araçların vergi sistemleri Türkiyede oldugu gibi silindir hacmi üzerinden yapılmıyor birçok avrupa ülkesinde Hp yani güç dolayısıyla eksostan çıkacak olan gaz ne kadar artmışsa vergisi o kadar fazla oluyor.. Birdiğersöylemem gereken ise Hyundai i30.. Bakıninceleyin 90 ve 115hp arasında sadece ama sadece beyin farkı var.. birinin beyninidigerine sökün takın 90lık 115 olsun 115lik 90 olsun.. Hyundai Starextekullanılan 2.5crdi motor ile H1 de kullanılan 2.5crdi motor aynı.. (turbo sistemleri farklı fakat motor olarak bu iki araç aynı.. Hatta öyleki şanzıman oranlarının bile birçoğu aynı.. Son dişlisi aynı 1.2.ve 4.vites oranı aynı.. Son olarakta bizde milletin düşmanı degiliz yani erdemli olan kimse birbaşkasının arabasından üç beş kuruşpara kazanacagım diye zarar vermek istemez.. Saygılar iyi forumlar:)

16. BaDBoY27

BaDBoY27 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    hocam açıklama için teşekkürler sanırım yanlış anladınız ben sadece sizzden bilgi almak için sormuştum. ama bu forumdada bi arkadaşımız tunıng taktırdıkdan sonra motorun başına gelenleri yazmıştı bide ben bi arkaşımda gördüm tunıngten sonra motora neler olduğunu ondan yazdım kesinlikle bi suçlama falan değildir....

17. ser41

ser41 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Zannederim benim başıma gelenleri okudunuz.Benim araçta sadece motorun müsade edilen yazılımı değil,motorun mekanik ekipmanları ilede oynandı.(turbo basıncı ve exantrik mili açı değişimi"190 bg")Eğerki bende sadece yazılım ile motorun limitlerini aşmadan modifiye ettirseydim ve sadece para hırsı olmayan birinde yaptırsaydım motorda herhangi bir sıkıntı olmayacaktı.Benimki tamamen yanlış kişilere aracımı teslim etmemle oluşan bir dizi sorun idi.Şimdi motorun orjinalde olması gereken malzemeleri var.standart olan 138 Bg gücü bana veriyor.Ha bu saatten sonra yapacağım belli.Ehil olan kişilerde fabrikanın motor için belirlediği ölçüde güç arttırımı yapıp yoluma bakmak olacak.Sonuçta motora uyumlu yazılımla herhangi bir sıkıntı olmayacağını biliyorum.

Düzenleyen : ser41

18. BaDBoY27

BaDBoY27 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    ewet sizin başınıza gelenleri okudum ve gerçekten uzuldum dediğim gibi b iarkadaşımın başınada geldi ama bunlar şans işidir nerde ne zaman ne olacağı bilinmez forma ekledim bu gün benimde başıma garip bi olay geldi..

19. chiptuner

chiptuner Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad Soyad:
    Can BAŞEL
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    yok suçlama olarak kabul etmedim zaten şu ana kadar yapmış oldugumuz hiç bir araçta çok şükür bir sorun olmadı :).. Programda istenildigi gibi herşey ayarlanır bu tamamen programcının elinde olan birşeydir.. Aracın potansiyelinin müsade ettigi limitler ve birtakım değerleri bilmekte programcının o araçtaki tecrübesine bağlıdır.. İyi bir ekip ve dürüst bir çalışma ile hiçbir araçta sorun olmaz bu işlemden sonra.. O yüzden chip tuning motora zarar veriyor demek yerine Yanlış yapılan herşey motora zarar verebilir demek daha doğru olur kanımca.. :) zarar verecek olsa babamın arabasına yaparmıyım ben bunu sınır dışı eder beni arabasına birşey olsa :))))

20. Misafir

Misafir Guest

Aracınızın gücünü arttırmak "motora zarar vermek" şeklinde algılanmasın, güç arttırımından sonra motora zarar vermek bu gücü bilinçsiz kullanmak demektir, şöyle düşünün diyelim'ki alkol alıyorsunuz ve şişesi dolabınızda mevcut yani mod'u yapmışsınız, dolapta durduğu müddetçe hiç bir problem yok yani motora zararı yok, haftada bir defa 1 kadeh içiyorsunuz, nedir keyif almak için var'mı zararı yok, amaaaaa bu şişeyi bi oturuşta devirirseniz işte o zaman problem olur....modifiyeyi dolapta duran alkol gibi düşünün.....bilmem anlatabildim'mi

Bu Sayfayı Paylaş