LPG KABLO

STAREX 2007 CRDI SORUNU

'Starex Forum - Club' forumunda BRUTUS tarafından 10 Ekim 2007 tarihinde açılan konu

1. BRUTUS

BRUTUS Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    STAREX 2007 multıway sahibiyim,

Aracın kalkış anında ve daha sonra vites değiştirmelerinde; vuruntu sesi aracın arka bölümden gelmekte..
    Bu problemin çözümü nedir? Sıkıntı duymaya başladım..
    Yardımcı olacak arkadaşların yönlendirmesine ihtiyacım var.
    Selamlar..

2. tolgakmg

tolgakmg Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    93
    Ad Soyad:
    Tolga
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Sesi biraz daha açıklar mısın?
    Ses kalkışlarda ve ara ara gaz vermelerde, yüksek devirde ayağını gazdan çektiğinde kütürtü şeklinde mi? Biraz süratlendiğinde titreme oluşuyor mu?

3. hyundaı_era_06

hyundaı_era_06 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    arka amortisörlerden olabilir.aracın içindeki herhangi bir eşyandan olabilir.arka kampananın içinden geliyor olabilir başka bişeyde olmaz sanırım.

4. tolgakmg

tolgakmg Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    93
    Ad Soyad:
    Tolga
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Bende buna benzer bir ses var. Bene kasisten geçerken geliyor yanlız. Ancak kasisin üzerine çıktığımda değil inerken eski yağsız köy kapılarının çıkardığı sese benzer bir gacırtı geliyor. Adana'nın TEK servisi olan Ertuğrula gidemiyorum. Zira adamlara laf anlatmak, adamların da bana "bunlar böyle abi" demesinden bıktım. Ses aracın arkasına çıkıp, yaylandırdığınızda gelmiyor mesela.

Ancak arkadaşın sesi, sanki şaft mafsalları gibi. Zira hem kalkışlarda hemde vites değişimlerinde geliyor ses. Modeli 2007. Ama km'si veya kullanım durumuna göre aracınmafsalları eskimiş olabilir.

5. mcyrax

mcyrax Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Mesut GÜRLER
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Bizim araçtada kalkışlarda ve gaz verince felan ses geliyordu...mazot deposunun vuruntu yaptığını anladık..boşken sallanıyodu ondan oluyodu ..aynı şey sayılmaz gerçi ama senin olayla bi söleyim dedim yinede

6. Onur-d

Onur-d Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    36
    Ad Soyad:
    Onur Dursun
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    senın dedıgın sesın aynısını benım arac yapmaya basladı on sag taraf kasısten gecerken eskı tellı yatakların gıcırdaması gıbı bı gıcırtı oluyor

7. deck67

deck67 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    arkadaşlar ben aracı 4 gün önce aldım sıfır bendede o gıcırtı sorunu war yawaş yawaş kasisten geçerken oses çıkıo direksionu sağsol yapıp arabayı sallarsam yapıo,ama hızlanınca bişi yok altına eğilip baktıımda gergi kollarının lastikleri gözüme çarptı bence onlardan ön lastiin arka kısmı yani vitesin sağ ve solunda kalıo,esneme esnasında yapıo die düşünüyorum ,

8. tolgakmg

tolgakmg Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    93
    Ad Soyad:
    Tolga
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Gergi lastiklerinden geliyor. Ben Adana'da sorunu çözdüremeyince (Adana'da aracın servisi yok) Ankara'ya gönderdim. Aracı dün almışlar. Makas burçları yağlanmış. Şimdilik sorun yok gibi. Zaten yine ses yaparsa, kendim çözeceğim herhalde.

9. alusta

alusta Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Starex TCI (1997-2008)
    Srunu yaşadım, epey sorup soruşturdum. Netice kullanıcı hatası,kabahat gelin olsa kimse güvey olmazmış ya işte öyle, vites değişimini debriyaj-gaz uyumuna dikkat etmeden yapar, birden gaza yülenirsen diferansiyelden vuruntu sesi geliyor. Gaz pedalıve debriyajı yumuşak kullan. Selamlar.

10. hyundaı_era_06

Alınan Beğeniler:
    9
    alusta hoşgeldin imzanda transporter yazıyor yoksa sendemi benim gibi bir vw mağdurusun?

11. alusta

alusta Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Starex TCI (1997-2008)
    Merhaba, taransporter mağduru olmadım.Az kalsın oluyordum. Yalanlara karşı oraya not düştüm. Öyle methiyeler vardı ki illaki vw alalım diye yola çıktım. Ancak bir pazarlamacının ikazı ile olumsuzlukları araştırmaya başladım ve gördüm ki zengin arabası. Ben aracımı 27 milyara aldım. Aynı zamanda vw 38 milyardı. senede 15-20 bin km yol yapıyorum. Diğer masrafları bir kenara koy yakıt farkı -aslında yok ya- bile kaç yılda kapanır, hesapla. Olgunlaşmamış bir toplumuz. Herkesin içinde sahtekar bir şeytan yatıyor gibi. Kimse doğruları söylemez. Kalkar Kayseri'liyi suçlarız, "anasını boyar babasına satar diye." Sağlıcakla kalın.
    Düzenleyen : alusta

12. hyundaı_era_06

Alınan Beğeniler:
    9
    sevindim son anda kurtulduğuna yoksa benim gibi olabilirdinhttps://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley36.gifhttps://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley19.gif

transporter t 5 130 bg lik bir araç aldım 6 ayda 4 lastiğini yedi değiştirdim.1,5 senede 52 kere servise gitmişim.4-5 kere yolda kalmışım.yazın ortasında klimasız kalmışım.v.s gerisini sen düşün!

13. gökhan

gökhan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    viraj denge çubuğuna baktırın....

14. mehmet

mehmet Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    vites geçişlerini yaparken viesi değişdirdikten sonra tevriyaşı yarım bırak gaz ver ve tam bırak gaza devam ed bu şekil yaparsan sorun yaşayaçağını sanmıyorum..

15. fazlı

fazlı Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    aynı sorun starex crdi 2007 arabamda da var makine mühendisi hyundai görevlisine test ettirdim bana ayna-mahrudiden olduğunu ve normal olduğunu söyledi fakat sürüş konforunu bozan bir unsur olarak şlk defa rastlıyorum çok memnun olduğum aracımı bundan dolayı aynı crdi 2007 ortalama 6000km civarı bir otomatikle değiştirmek istiyorum aracım yarım deoyla 708 km yol yaptı uzun yolda ekonomikliği beni şaşırttı fakat binici olarak bu tak sesinden rahatsızım.uzun yolda ekonomik gidişle yani,1750 devir 5.vites ve 80 civarı şaşırtıcı ekonomi sunuyor.

16. Misafir

Misafir Guest

Gacırtı ancak lastik gacırtısıdır.Genelde viraj çubukları(demirleri)lastiklerinin çıkardığı ses normaldir kafaya takmaya gerek yok.Tabi bu ses önden geliyorsa.

17. fazlı

fazlı Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    ARKADAŞLAR ARAŞTIRDIM 2006-TDI VE 2006-CRDI OLAN ARKADAŞLARIN STAREXLERİNDE DE AYNI BOŞLUK SORUNU VE TIKLAMA SESİ VAR!!!!
    ESKİ ARABAM L300 İDİ ODA ARKADAN ÇEKİŞLİ FAKAT SAAT GİBİ ARABAYDI.ANCAK,BAZI ZAYIFLIKLARINDAN DOLAYI DEĞİŞTİRİP STAREX ALDIM. PROBLEMİM İÇİN MAİL DE ATIYORUM HYUNDAI YETKİLİLERİNE NE CEVAP VEREN VAR NE İLGİLENEN . ZAMAN AŞIMINA UĞRATIYORLAR HERHALDE!!AYRICA OTOMATİNİN 5000 VEYA 7000 KM DE İKİNCİ ELİNİ BULSAM DEĞİŞTİRECEĞİM YOKSA ARABAMDAN ÇOK MEMNUNUM YETKİLİLERE SIFIRIYLA OTOMATİK STAREX ALMA TEKLİFİ GÖTÜRÜYORUM ARAÇ NE VAR DİYORLAR NE DE YOK ANLAYAMADIM. FARKINI VEREYİM DİYORUM CEVAP VERENDE YOK bİDUYARSIZLIKTIR GİDİYOR....KOSKOCA DÜNYA MARKASI!!!!

18. tolgakmg

tolgakmg Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    93
    Ad Soyad:
    Tolga
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Arkadaşlar günaydın.
    Fazlı bey öncelikle hoşgeldiniz. Sizinde belirttiğiniz gibi otomatiklerde herhangi bir dişli veya vuruntu sesi yoktur. Ancak özellikle uzun yolda ayağınızı gazdan çektiğinizde (90km civarı) belediye otobüslerindeki gibi hafif bir vınlama sesi duyarsınız (tüm otomatiklerdeki var olan bir ses). Otomatik vitesin TCİ olanı ilk kalkışlarda bariz hantal gelsede, uzun yolda sollamalarda hiç sorun çıkartmıyor. Ancak mutlaka denemenizi tavsiye ederim. 4 ileri vites kutusu, kimi durumlarda sıkıntı yaratıyor.

19. ömürhan

ömürhan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    hocam merhaba hatırlarmısın gecenlerde aynı konuyu bne senınle paylasmıstım ve sende bana tavsıyelerde bulunmustun bence arkadasımızın sorunu bendekı gıbı diferansıyel ve ayna marutı
    ben hafta sonu aracımı aynı sorun ve perıodık bakım ıcın servıse goturecegım

20. tolgakmg

tolgakmg Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    93
    Ad Soyad:
    Tolga
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Aslına bakarsan Ömürhan, düz vitesliler ile otomatik viteslilerin diferansiyelleri aynı. Mesela bizimkilerde ışıklarda dururken vitesi N konumundan D konumuna getirirseniz hafif bir "lok" sesi duyarsınız. Ancak bu ses, tork konvertörünün bağlantıyı yumuşatması sayesinde daha az duyulmaktadır. Diğer yandan otomatik vites sisteminde vites geçişlerinde motor bağlantısı sürekli olduğundan bu boşluk sesi duyulmamaktadır.

Bence düz viteslilerdeki sesin diferansiyel boşluğunun uygun bir serviste alınarak sesin kısmen azaltılması mümkün olacaktır.

Bu Sayfayı Paylaş