LPG KABLO

Sonata Nf 2011 2.0 Crdi Aracın Hidrolik Direksiyon Sıvısı Ne Aralıkla Değişmeli...?

'Sonata Forum - Club' forumunda adgny tarafından 18 Eylül 2019 tarihinde açılan konu

1. adgny

adgny Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    600
    Ad Soyad:
    Ahmet DOĞANAY
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Sonata 2.0 CRDİ (2006-2010) NF
    Tekrar merhaba arkadaşlar.
    Aracımın şanzımanı, trigeri, 5w-40 yağa dönüşümü derken baya bi gündemimde bu günlerde :) onunla ilgilenmeyi seviyorum. Forumu takip edenler bilirler.
    Size bu kez sormak istediğim hidrolik direksiyon yağının aracımda değişmesi gerekip gerekmediği? Özel bir direksiyoncuya gidip danıştım, yağ seviyesine baktı, direksiyonu iki tarafa tam tur çevirdi ve "hiç dokunma, yağını da değiştirme, sorun yok" dedi. Ben yine de değiştirmek istiyorum. Bu yağın mutlaka bir ömrü vardır diye düşünüyorum. Ayrıca ben direksiyonumu biraz ağır gibi görüyorum, daha yumuşak olabilir bence. Kullanım kılavuzunda bu konuda bir açıklama yok. Sadece sıvılar bölümünde direksiyon için PSF-4 yağ öneriliyor ve ben bu yağı da tespit edemedim. Bu özellikte direksiyon yağı nedir, marka model belirtirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

2. Bayram Balım

Bayram Balım Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    20
    Ad Soyad:
    Bayram Balım
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Elantra (2001-2006 ) XD-XD2
    CASTROL
    POWER STEERING FLUID
    HİDROLİK DİREKSİYON YAĞI n11 de var ben değiştim 2004 elantra var aynı psf yağ olarak yazıyor bakım kitapçığında

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

adgny bunu beğendi.
  3. adgny

adgny Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    600
    Ad Soyad:
    Ahmet DOĞANAY
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Sonata 2.0 CRDİ (2006-2010) NF
    Sizin kitapçıktada PSF-4 olarak mı geçiyor? Belirttiğiniz Castrol’de PSF-4 diye bi ibare var mı? Değiştirdikten sonra direksiyonunuzda olumlu yada olumsuz herhangi bir değişiklik hissettiniz mi?

4. Bayram Balım

Bayram Balım Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    20
    Ad Soyad:
    Bayram Balım
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Elantra (2001-2006 ) XD-XD2
    Psf ibaresi var 4 e dikkat etmedim yoktu sanırım sistemden çıkan yağ siyahlaşmış muhtemelen özelliğini yitirmiştir zaten sorun yok tu benim direksiyonda sorun çıkarmasın diye değiştirdim sanırım pompa için mutlaka bir rahatlık olmuştur

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

adgny bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş