LPG KABLO

Sonata almayı düşünüyorum tavsiyeniz

'Sonata Forum - Club' forumunda ataman30 tarafından 17 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

1. ataman30

ataman30 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba arkadaşlar 2004 model otomatik 150000 km de Zavolli lpg'li 2.0 GLS Sonata almayı düşünüyorum fiyat 17000 istiyor ne dersiniz

2. bykadir

bykadir Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,459
    Ad Soyad:
    Kadir Durak
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Sonata (1995-1998) Y3
    Fiyatını uygunmu bilemem ama bence sonata süper.Bende 1997 modeli var.Gerçekten mükemmel.Hele 2004 ü da bir harikadır.Otobanda 200km.nin üzerine çıktım banamısın demiyor.Ok gibi fırlıyor.Yol tutuşuda bir harika(intenette araplar bir hareketler yapıyorlar inanamazsın.http://www.izlesene.com/video/arabalar-arap-drift/269009).

3. ataman30

ataman30 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Adamlar kendini aşmış :)

4. qwxsqw

qwxsqw Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    o ne manyak bir video ya :) tabi benzin ucuz araba ucuz para ... gibi. ama bu manyakların canı da ucuz. sonata jaguara benzeyen aracından itibaren yeni kasa da dahil müthiş bir araç daha eskilerini bilmiyorum. dünyada özellikle amerikada seleflerine oranla daha çok tutulur. daha donanımlı, daha estetik daha geniş daha oturaklıdır. dahaları bitmez. sonatahttp://hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley32.gif

5. koray2907

koray2907 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,013
    Ad Soyad:
    Koray
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.3 (1994-2000) X3
    uygun aslında..https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley1.gif

6. selman alpaydın

selman alpaydın Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    bende 2004 sonata var otomatik lpg de 35 kuruş yakıyor.

7. creasybear

creasybear Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    sağlam bi araba kaportada ve motorda bişey yoksa ve km senin için uygunsa bana göre muhteşem bir araba+otomatik senin tercihin.

8. hero46

hero46 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    yakıt durumu ne benzinde aracın
    Düzenleyen : hero46

9. emre_1453

emre_1453 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    Ad Soyad:
    Emre CANLI
    Yaşadığınız Şehir:
    14-BOLU
    Güzel oturaklı bir araç yakıtı ve vergisi dokunmaz diyorsanız makam aracı gibi araba :)

10. selman alpaydın

selman alpaydın Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    güzel bir araç yakıtı biraz fazla bende atiker lpg li otomatik sonata var şehir içi fazla basmazsanız 35 krş şehir dışı yine fazla basmazsanız 275 krş civarında yakıyor. ama çok rahat ve konforlu bir araç. ben c serisi mercedes de kullandım bu ondan çok rahat.

11. Onur-d

Onur-d Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    36
    Ad Soyad:
    Onur Dursun
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    yakıtını makıtını anlamam senın arabanın aynısına bındım ama full donanımdı manyak bısey hasta oldum arabayahttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley16.gif

12. Ad3m

Ad3m Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    sela arkadaşlar yeni başlık açaadıgım için burayı uygun gördüm benide tavsiyelere ihtiyacım olucak.konuyu açan arkadasa da yardıcı olabilirim belki.2000 model sonata 2.5 GLS V& aldım 1 ay oluyor 13600 e. lpg de 350 kurus yakıyor ş.içi roketlersen 400 500 tabi.ş.dışı 230 gördüm ben daha 1 ay oldu gerçi.kırıkkale de yaşıyorum ankarada servislere ulastım parca yok diyorlar triger ön takım vs bakımları yapılcak napcamı bilemiyoru söküp bakacaklar bulabilirlerse..iyi bir usta önerecek olan varmı ankarada

13. ksswat

ksswat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Usta bilmiyorum ama yedek parça konusunda fiyatı uygun bir site bulmuştum, sizin aracınız için gerekli parçalardan bulunur umarım.

LİNK

14. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Hyundaide Yedek Parça Sorunu Olmaz.. Serviste Bulunmayan Parçayı Aksaraydaa Korecilerde Bulursunuz

15. aaibek

aaibek Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ben de yaklaşık 2 ay önce 2005 model (üretim 2004) Sonata 2.0 h-matic araç aldım ve hemen BRC taktırdım. Benzin tüketimini ölçmedim, ancak LPG tüketimi fazla. Selman Alpaydın'ın dediği gibi 35 kuruş/ş.içi. Yabancı forumlardan okuduğum kadarıyla bazı sensörlerin bozulması yakıt tüketimini arttırmaktadır.
    Benim aracın bir de çözemediğimiz sorunu var. Motor biraz ısındıktan sonra Devir Saati dengesizleşiyor, 0 ile 6000 arası gezinmeye başlıyor. LPG kesiliyor, araç hafiften silkmeye başlıyor.2 dakika sonra normale dönüyor, LPG devreye giriyor, devir saati düzeliyor. Bu her sabah oluyor. Servis çözemiyor, çünkü hatayı bir türlü göremedi.

16. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,279
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Merhaba, motor sıcaklık sensöründe yada rölanti motorunda bir sorun olabilir.

17. aaibek

aaibek Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Cevap için tşk Serdar bey. Yabancı forumlarda Ignition Failure Sensor'un bozuk olmasından bahsediliyor (ateşleme veya eksantrik sensörü). Parça no:27370-38000. Bugün alıp değişeceğim. Servis arızayı bulamıyor, mecburen paraya kıyıp deneyeceğim.

18. MSC

Alınan Beğeniler:
    16,279
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Merhaba, egzantrik pozisyon sensörü yada krank pozisyon sensöründe arıza varsa araç stop eder. Motor devrini bu şekilde arttırabilecek tek sensör motor sıcaklık sensörü, eğer bu sensör sağlamsa rölanti aktuatörü arızalı olabilir. Eğer bundada sorun yoksa araç manifolttan, enjektör contasından hava alıyor olabilir tabii bunlar yaşanan yüksek ihtimaller, çok başka yerlerdende bir şeyler çıkabilir.

19. aaibek

aaibek Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Dün bahsettiğim sensörü 160 liraya aldım ve ustaya taktırdım. Sürüş keyfini doğrudan etkileyen mühim birşeymiş:) Devir saatindeki bozukluk tekrarlamadı. Ayrıca vitese göre düşük hızla giderken araç silkme yapıyordu, bu sorun da kalmadı. Araç daha istikrarlı ve tok gitmeye başladı.

20. MSC

Alınan Beğeniler:
    16,279
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz

Evet dediğiniz sensörü bende buldum, daha önce görmemiştim öğrenmiş olduk varlığını. Tabii bu ekzantrik pozisyon sensörü değil. Tucson, Santa FE ve Sonata'larda kullanılmış bir sensörmüş. Bizim araçlarda yok :) Geçmiş olsun.

Bu Sayfayı Paylaş