LPG KABLO

Sis Farı Düğme Işığı

'Accent Admire Forum - Club LC' forumunda semihcancoban tarafından 20 Kasım 2021 tarihinde açılan konu

1. semihcancoban

semihcancoban Kayıtlı Üye Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Ad Soyad:
    Semih Can Çoban
    Yaşadığınız Şehir:
    60-TOKAT
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.3 (2003-2005) LC
    Merhaba Arkadaşlar geçen gün accent admire 1.3 aracıma sis farı montajı yaptırdım hatırlayanlar vardır grupta konusuda var orjinal düğmesini alıp taktırdım ustaya düğmeyi sadece parklara bağlattırdım , arka sis farı düğmesinden parkları açınca yanması için ön sis düğmesine kablo çekti ustaya düğmedeki ışıklar,aydınlatmalar da yanacak mı dedim o iş çok meşakkatli boşver yanmasın açıp kapatsın yeter dedi fakat benim kafama takıldı aynı şekilde yan düğmeden kablo ile alınıp yakılabilir diye düşünüyorum bilgisi olan elektrikten anlayan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,520
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Sis farlarının çalışma kuralları belli , zamanında Astramın sis farları bakımdan çıktıktan sonra açık kalmış ve çevirmeye takıldım o zamanın tarifesiyle 45 tl ceza yemiştim. Ekibin başındaki rütbeli üstüne basa basa kara yolları trafik kanunu maddesini hatırlattı ,” sis , pus , yağış veya görüşü daraltacak bir hadise olmaksızın , sis farları açık halde seyredenlere … ceza kesilir” diye.
    Sis farlarını öne taktırdıysanız arka sisle aynı anda çalışır şekilde olsun , sis farı kuralında çalışsın. Sis farı açıkken başka park , gündüz ledi gibi şeyler yanmasın.

Tapatalk kullanarak iPhone X aracılığıyla gönderildi

3. semihcancoban

Alınan Beğeniler:
    6
    Ad Soyad:
    Semih Can Çoban
    Yaşadığınız Şehir:
    60-TOKAT
    Araç Modeli:
    Sorumda birlerini rahatsız etmek için veya keyfi taktırdım dediğimi hatırlamıyorum veya da gündüz gece zevkine başkalarının gözünü yoracak şekilde parklar ve sisler açık gezdiğimi de söylemedim kaldı ki ehliyeti de yeni almadım ve cezasının olduğunu biliyorum forum da trafik kurallarını hatırlatmak için bir polis varsa onu da tanımıyorum sadece iç göğüsteki düğmenin lambasını nasıl aktif ederim diye sordum ben ne sordum sen ne cevap verdin hemde emreder gibi bir uslupla (olsun,çalışsın,yanmasın vs.) farkındaysan elektrikten anlayan diye sorduk trafik dersi verecek var mı diye değil bilginiz yoksa bilgelik yapmayın.

Oknbzk bunu beğendi.
  4. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,520
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    Anlaşılan tamamen yanlış bir anlaşılma var ve siz cevap verilmemesi gereken biriymişsiniz ve bazen yardımcı olayım derken bu durumlara da düşülebiliniyormuş. Kimseye kural dikte ettiğim falan yok , birilerini rahatsız edip etmediğiniz de beni ilgilendirmiyor , başka bir arkadaşımız belki hak ettiğiniz cevabı verir.

erenuzel41 bunu beğendi.
  5. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Ahmet bey e haksızlık ediyorsunuz, Ahmet abimiz emekli devlet Meteoroloji İşleri memurudur, iyi yada kötü yazılan birçok mesajı beğenir, temiz kalpli iyi bir büyüğümüzdür, mobil uygulamadan forumu kullandığınız için görmemiş olabilirsiniz kendisi 63 yaşındadır.

Konunuza gelirsek elektrik tesisatında yapılacak olan orjinal dışı birçok işlem yangın riski gibi problemler doğurabileceğinden en sade haliyle kullanmak en emniyetlisidir.

zaten bazı otomobillerde far kolu üzerindeki yüzük biçimindeki düğme çevrilerek sis farı açıldığı için ışıklandırma ihtiyacı yerine el alışkanlığı daha ergonomik yani insanın eline daha kolay gelen yapıdadır.

Asel Kaan Efe ve semihcancoban bunu beğendi.
  6. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,520
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    Tövbe tövbe.
    İyi niyetle bir cevap veriyorsun , gestapo şefiymişim gibi bir anlam çıkarılıyor.

Son düzenleme: 20 Kasım 2021
  7. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Gençler fevri olabiliyor, hemen yasaklamak ta ne kadar doğrudur bilemem ama kaba davranan bireyin karşı taraftan özür dilemesi te bir erdemdir medeniyetin sembolüdür, tabi ama zorunluluk ta değildir.

teknik açıdan olaya bakarsak talihsiz kullanıcılar ve oto elektrikçilerinin yorumları olarak: yaşanan araç yangını olaylarının yüzde 90 ında sonradan ilave edilen elektrikli ekipmanlar birinci hatalı modifikasyon olarak tanımlanır, bu durumda kesinlikle elektrikle çalışan ilave birşey olmasın demiyorum, usülüne uygun, bütçeden kaçınılmadan orjinalindeki gereklilikleri karşılayan yapıda olması en iyisidir.

Bu durumda elektrikli donanımlarda sadece ufak detaylar ilave ederek büyük risk alma hususu olduğu için kimsenin arabasında yangın çıkarmak istemediğimden bırak olduğu gibi kalsın tavsiyesi veririm.

yeterli amperi karşılamayan bir sis farı düğmesi ışığı yangın çıkarırsa zan altından kalan kim olacak? elektrikçi? kullanıcı? tavsiyeyi veren? zaten montajı gerçekleştiren oto elektrikçi gerekli şeyleri söylemiş

durum bu.

8. semihcancoban

Alınan Beğeniler:
    6
    Ad Soyad:
    Semih Can Çoban
    Yaşadığınız Şehir:
    60-TOKAT
    Araç Modeli:
    Düğmeyi bu nedenle belirttiğim gibi 160 tl vererek orjinal aldım en iyisi kendim deneyeceğim sanayi ustalarının nazıyla uğraşmaktansa

9. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    ???

Ahmet abimiz ne olacak peki?

10. semihcancoban

Alınan Beğeniler:
    6
    Ad Soyad:
    Semih Can Çoban
    Yaşadığınız Şehir:
    60-TOKAT
    Araç Modeli:
    Sanıyorum bi yanlış anlaşılma oldu dediğiniz gibi özür dilemek erdemliliktir ailemden bu terbiyeyi alan birisiyim , benim de babam devlet memuru kaldı ki ahmet ağabey yaşca büyüğüm bi hatamız olduysa affola.

erenuzel41 bunu beğendi.
  11. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Forumu kullanırken her zaman hepimizin sevgi saygı ve hoşgörü kaidelerine özen göstermesi dileğiyle.

bekobey bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş