LPG KABLO

servis

'Akdeniz Bölgesi' forumunda baykubi tarafından 2 Temmuz 2009 tarihinde açılan konu

1. baykubi

baykubi Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Arkadaşlar 15000 bakım için servise gitcem ama hangisine? Adana Ertuğrul mu yoksa Tarsus Derya mı daha önce bu servislere giden varsa bilgi verebilir mi?

2. Misafir

Misafir Guest

Gitmeden evvel telefonla fiyat al ikisinden de, birde bu fiyata neler dahil onu öğren....

3. baykubi

baykubi Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Tşkrlr Coşkun abi.

4. alpozturk2002

alpozturk2002 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ben Antalya dan Maraşa giderken pozantıya yaklaştığımda aracım kısa bir arıza yaptığı için gitmek zorunda kalmıştım. Aracım yolda giderken stop etmişti. Kısa bir süre sonra çalıştı. Ama uzun yol olduğu için kontrol ettirmek istedim. Adanaya da ilk defa gelmiş oldum:) Ertuğrul Oto yu hizmet anlamında çok beğendim. Bekleme odasından Kameralar aracılığıyla aracınızı izleyebiliyorsunuz. Aracımı 1 saat test ettiler. Bir güzel de yıkadılar. Arızayıyaptığı anda göremedikleri için arızayı bulamadılar. Ama bu onların eksikliği değildi. Çünkü Antalyaya döndüğümde de 6-7 kez araç aynı hatayı yaptı.Burdakiler de hiç bişey bulamadılar. Meğerse arıza hava akım sensörünün ordan motora giden bir kablodanmış. Onu da kendim tesbit ettim şans eseri:)Fiyat olarak bifikrim yok. Ama hizmet ve yaklaşım hoşuma gitti.

5. odee

odee Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    ben 15.000 ilk bakımı 160 tl yaptırdım çanakkalede..bilginize.

6. atalara

atalara Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Hemşehrim ben sana katılamıyorum. malesef Ben de Antalya dan Maraşa giderken misis organize sanayi bölgesine yakın yerde hararetten dolayı yolda kaldım. Aracı ertuğrul plaza yüreğirdeki yerine (mega otomotiv) götürdüm. Feleğimi şaşırttılar haberiniz ola. sakın ha sakın
    Düzenleyen : atalara

7. atalara

atalara Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Antalya dan Maraşa giderken misis organize sanayi bölgesine yakın yerde hararet yükselmesinden dolayı yolda kaldım.Tlf ile mega otoyu aradım. servis usta gönderdi baktı, burda olmaz servise çekmeliyiz dedi. çekici bizim diyerek telefon ile çekici çağırdı.yükledik servise götürdük. servis yetkilisi bu tür arızalar için tahmini en az3000 en çok 5000TL arası masraf çıkıyor dedi.ama net olması için motoru açmak gerek dediler. Lakin motoru açarsak 750TL açma ücreti alırız dediler. Günlerden cuma akşamı olduğundan p.tesi gününe kadar izin istedim.(Çocuklarımın yanımda olması vede kalacak yer probleminden dolayı kiralık araç istedim,kendilerinde yokmuş bir müşterilerinden temin ederek kira bedelini ödeyerekayrıldım.)P.tesi antalya'yadöndüm. Çarşamba günü 5000TL yi göze alarak motorun açılmasınıkabul ettim.motor açıldı bana liste faksladılar oda ne ben 5000TL ayarlamaya çalışırken 9500TL masraf çıkarmışlar.Lstede neler yok ki 14kalem sadece ekzantirik zinciri, organik antifirize varana kadar.Ödemem mümkün değildi. yaklaşık olarak 10 gün sonraservise gittim. yaptırma imkanım olmadığı için aracımı istedim. Bana 850TL fatura çıkardılar buna çekici ücretide dahil olarak indirim falan yok. faturayı ödedik aracı motor şanzuman komple bagajda teslim aldık. herhangi bir parçasının kalmadığını beyan ederek motor darmadağınık teslim aldık. bizde anlamadığımız için güvendik nede olsa servis diyerek.K.maraş sanayi de özel bir servise götürdüm anlaştık herşey dahil 4500TL ye yapılır dedi. Mega oto sadece hararet yaptığı için silindir üst kapağı açması gerekirken Motoru kople dağıtmışlar ve motor içinden parçaların bir kısmını da serviste bırakmışlar. Motor toplanmaya başladı parça eksikleri çıkmaya başladı,servisi aradım. herhangi bir mlz. kalmadığını böyle birşeyin mümkün olmadığını söyleyerek tlf yüzümüze kapattılar.Balans millerim kople rondelasına varıncaya kadar alınmış yok, piston gömlekleri hiç yok,ön tampon tutucu gergisi yok,Parçaları sıfır alarak Motor yapıldı. Motor bir tuhaf çekmiyor gaz yemiyor,en ufak rampada 1. viteste bayılıyordu.Maraş ayda servise götürdüm bilgisayardan baktılar enjektör ve turbo problemi var dediler. arıza yapmadan önce böylebir problem yoktu,Bilenler bilir antalya-mersin yolunu orda giderken hiç aracım 3. vitesten aşağıya düşmedi.Enjektörlerim değiştirilmiş, turbo bir tuhaf çıktı.Aracı aldım ankara ostimde bosch servise götürdüm 1500TLye turbo ve enjektörleri yaptırdım.Uzun lafın kısası biz yoldan geçen yolcuyuz nede olsa birdaha uğramayacak diyerek anasını ağlattılar motorun.
    Düzenleyen : atalara

Bu Sayfayı Paylaş