LPG KABLO

Servis ve bakım maceraları..

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda Misafir tarafından 7 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

1. Misafir

Misafir Guest

Diyorum'ki bundan sonra arabalarımıza yaptırdığımız tamir ve bakım maceralarımız içinaracımızı, yapılan işleri, kaç para tuttuğunu belirterek ve mümkünse mekan hakkında bilgileri'de vererekbu başlık altında toplayalım.
    Düzenleyen : Coşkun Uçar

2. Misafir

Misafir Guest

Coşkun abi hemen söyleyeyim ilkmaceramı. Accent 1.3 LX aracım içeri su alıyordu yağmurlu havalarda. Servise gittim kapı lastiklerini değiştirdiler 60 ytl aldılar 2003 senesinde. Yine yağmurlu bir günde baktım yine içeri su girmiş. Yine servise gittim. Meğersem su tahliyekanalı tıkanmış o yüzden su içeri giriyormuş. Olan ödediğim 60 ytl ye oldu...https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley5.gif
    Era aracımın ilk bakımı için Hyundai / Elmas a gittim. 340 ytl + KDV fiyat söylediler ve kabul edip etmediğimi sordular. Tabiki etmedim. Aynı bakımı Hyundai / Bayraktarda 190 ytl + KDV ye yaptırdım https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley20.gifElmas ın bu kadar para istediğine Bayraktar hala inanmıyor bir yanlışlık olmalı yapamazlar diyor ama durum böyle https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley5.gif
    Düzenleyen : raven

3. Misafir

Misafir Guest

İşte yapmak istediğim buydu, en azından bu konuda deneyimli arkadaşlarımızın deneyimlerinden faydalanmış oluruz.

4. Cengiz Yüksel

Cengiz Yüksel Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    tavsiyem aracınızın bakımları yapılırken mutlaka başında bekleyin veya güvenilir bir ustaya emanet edin.

başımdan geçen olaya gelince; arabamın kapı arasına takılan kaporta boyayı kapı kapanınca zarar görmekten koruyan küçük plastik parçayı almak için servise gitmiştim. yedek parça sorumlusu eleman önce depodan uygun olmayan bir parça çıkardı. uymayınca "size kendi arabamın üzerindekini söküp vereyim" diyip serviste bakımı yapılan başka bir arabaya yöneldi. ben kendi arabası olduğuna hiç inanmadım ve bir daha gitmemek üzere hızla oradan uzaklaştım. https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley1.gif

5. Misafir

Misafir Guest

Sabah sabah servisin yolunu tuttuk, hani geçen arabaya vurmuşlardı'ya şerefli öyle bir vurmuş'ki sadece kaportayı ezmekle kalmamış rot kollarınıda eğmiş yani hem lastiğe hemde kaportaya vurmuş.

Rot başı.....................25.51YTL (2 yıl 60.000km garantili)
    Rot - balans...............30.80YTL
    Rot işçiliği...................08.80YTL

Toplam......................65.11YTL
    KDV............................11.72YTL

Genel Toplam............76.83YTL

Neredeyse otosanayi fiyatı................

6. Misafir

Misafir Guest

Uçar servis - Altunizade........adamlar arabayı teslim etmeden tüm elektrik sistemini bile kontrol ediyorlar, farlar sinyaller, sisler.......

7. navy35

navy35 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    bugün 30.000km elantra bakım yaptırdım.polen filtresi dahil yağ hariç 99,96 ytl malzeme,+112 ytl işçilik ödedim.bu fiyatlara kdv dahildir.1)yağ filtresi 2)yağ tapası 3) yağ contası 4)hava filtresi 5)benzin filtresi 6)bujiler 7)polen filtresi 8) şanzuman yağı+ far ayarı, kapı ayarları,klima gaz kaçak kontrol ve diğer rutin işler.Ancak yağ kendimde önceden vardı yağı ben verdim.

8. ivomec

ivomec Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    merhaba,şu ara servislerde 6 aralığa kadar indirim var ankara kuru çayırlı hyundai serviste dizel yağ değişimi+ yağ filtresi parça fiyatı 70-75 dediler işçilikte 20 ye çıkar yaklaşık dediler bana uygun geldi çünkü 3 lt castrol 10 40 yağ 65-70 ytl. tabi yarın sabah randevum var soracaklarım var belki bi kontrol çok fazla tutmazsa.

9. hyundaı_era_06

hyundaı_era_06 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    5-30 shell ultra tam sentetik 4 lt motor yağını 60 ytl ye almıştım geçen bakımda.

10. mrmaxi

mrmaxi Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    arkadaşlar bugün özel servise gittim,arabayı daha alalı 25 gün oldu.101.000 km de.bugün serviste;
    4 adet amortisör orjinal
    2 adet akis körüğü
    2 adet amortisör üst takozu
    komple alt takımda değişen parçalar var,fatura şuan yanımda değil
    marş motoru ses yapıyordu,bakım yapıldı
    karbon temzileme,enjektör temizleme
    1 adet orjinal benzin filtresi
    şanzuman yağı
    1 adet polen filtre (çift parça)
    2 adet ampul
    vs.vs.
    770 ytl tuttu

11. Misafir

Misafir Guest

GÜNCEL

Arkadaşlar bu başlığı neden kullanmıyoruz.....

12. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    yarın kullanıcam coşkun abi kısmetse

13. GRAFTT

GRAFTT Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    761
    Ad Soyad:
    Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Hayırlısı olsuni acaba hangi serviste yaptırdınız ?

Konuda yorum yapan sürücülerin hangi serviste bakım yaptırdığını yazarlarsa çok daha iyi olacağı kanaatindeyim...

14. Misafir

Misafir Guest

https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley20.gif........başlığa ilave ettim....https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley2.gif

15. Misafir

Misafir Guest

uçar hakkında kötü görüş almadım şimdiye kadar hiç bundan sonra kasko da orayla anlaşmalı tuna uçar arasında gezinirimhttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley4.gif

16. GRAFTT

GRAFTT Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    761
    Ad Soyad:
    Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Hyundai Tuna nın Sahibi Turan beyle sohbetimiz olmuştu, Sıcak kanlı ve iyi bir kişiliğe sahip olduğu konuşmalarında ve sohbetinden anlaşılıyor. Fakat Tuna nın 2. el müdüresi bayan için aynı şeyi söyleyemem....

Hyunda Uçar ise tanıdığımızın yakın arkadaşı, daha öncede dostumuza 2. el araç almımştık gerçektende işlerini iyi derecede yapıyorlar.

17. ecocontrol

ecocontrol Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    <TABLE style="WIDTH: 297pt; BORDER-COLLAPSE: collapse" cellSpacing=0 cellPadding=0 width=395>
    <COLGROUP>
    <COL style="WIDTH: 208pt; mso-width-source: userset; mso-width-alt: 10130" width=277>
    <COL style="WIDTH: 89pt; mso-width-source: userset; mso-width-alt: 4315" width=118>

<TR style="HEIGHT: 12.75pt" height=17>
    <TD style="BORDER-RIGHT: #ece9d8; BORDER-TOP: #ece9d8; BORDER-LEFT: #ece9d8; WIDTH: 208pt; BORDER-BOTTOM: #ece9d8; HEIGHT: 12.75pt" width=277 height=17 ="xl64">Arkadaşlar 2004 elantranın (düz) 60.000km bakım ve fiyatlarını aktarıyorum.bir çok servisle görüştükten sonra Çoşkun Oto yu tercih ettim.şiddetle tavsiye ederim

<TD style="BORDER-RIGHT: #ece9d8; BORDER-TOP: #ece9d8; BORDER-LEFT: #ece9d8; WIDTH: 89pt; BORDER-BOTTOM: #ece9d8" width=118 ="xl64">
    <TD style="BORDER-RIGHT: #ece9d8; BORDER-TOP: #ece9d8; BORDER-LEFT: #ece9d8; BORDER-BOTTOM: #ece9d8; HEIGHT: 12.75pt" height=17 ="xl64">YAG BOSALTMA TAPASI
    <TD style="BORDER-RIGHT: #ece9d8; BORDER-TOP: #ece9d8; BORDER-LEFT: #ece9d8; BORDER-BOTTOM: #ece9d8" align=right ="xl64">0,94
    <TD style="BORDER-RIGHT: #ece9d8; BORDER-TOP: #ece9d8; BORDER-LEFT: #ece9d8; BORDER-BOTTOM: #ece9d8; HEIGHT: 12.75pt" height=17 ="xl64">YAG TAPASI CONTASI
    <TD style="BORDER-RIGHT: #ece9d8; BORDER-TOP: #ece9d8; BORDER-LEFT: #ece9d8; BORDER-BOTTOM: #ece9d8" align=right ="xl64">0,64
    <TD style="BORDER-RIGHT: #ece9d8; BORDER-TOP: #ece9d8; BORDER-LEFT: #ece9d8; BORDER-BOTTOM: #ece9d8; HEIGHT: 12.75pt" height=17 ="xl64">TRIGER KAYISI
    <TD style="BORDER-RIGHT: #ece9d8; BORDER-TOP: #ece9d8; BORDER-LEFT: #ece9d8; BORDER-BOTTOM: #ece9d8" align=right ="xl64">32.3
    <TD style="BORDER-RIGHT: #ece9d8; BORDER-TOP: #ece9d8; BORDER-LEFT: #ece9d8; BORDER-BOTTOM: #ece9d8; HEIGHT: 12.75pt" height=17 ="xl64">TRIGER KAYIS GERGISI
    <TD style="BORDER-RIGHT: #ece9d8; BORDER-TOP: #ece9d8; BORDER-LEFT: #ece9d8; BORDER-BOTTOM: #ece9d8" align=right ="xl64">13
    <TD style="BORDER-RIGHT: #ece9d8; BORDER-TOP: #ece9d8; BORDER-LEFT: #ece9d8; BORDER-BOTTOM: #ece9d8; HEIGHT: 12.75pt" height=17 ="xl64">GERGI KASNAGI
    <TD style="BORDER-RIGHT: #ece9d8; BORDER-TOP: #ece9d8; BORDER-LEFT: #ece9d8; BORDER-BOTTOM: #ece9d8" align=right ="xl64">16,52
    <TD style="BORDER-RIGHT: #ece9d8; BORDER-TOP: #ece9d8; BORDER-LEFT: #ece9d8; BORDER-BOTTOM: #ece9d8; HEIGHT: 12.75pt" height=17 ="xl64">V-KAYIS
    <TD style="BORDER-RIGHT: #ece9d8; BORDER-TOP: #ece9d8; BORDER-LEFT: #ece9d8; BORDER-BOTTOM: #ece9d8" align=right ="xl64">7,54
    <TD style="BORDER-RIGHT: #ece9d8; BORDER-TOP: #ece9d8; BORDER-LEFT: #ece9d8; BORDER-BOTTOM: #ece9d8; HEIGHT: 12.75pt" height=17 ="xl64">BENZIN FILTRESI
    <TD style="BORDER-RIGHT: #ece9d8; BORDER-TOP: #ece9d8; BORDER-LEFT: #ece9d8; BORDER-BOTTOM: #ece9d8" align=right ="xl64">26,87
    <TD style="BORDER-RIGHT: #ece9d8; BORDER-TOP: #ece9d8; BORDER-LEFT: #ece9d8; BORDER-BOTTOM: #ece9d8; HEIGHT: 12.75pt" height=17 ="xl64">V KAYIS-HIDR.DIREKS.
    <TD style="BORDER-RIGHT: #ece9d8; BORDER-TOP: #ece9d8; BORDER-LEFT: #ece9d8; BORDER-BOTTOM: #ece9d8" align=right ="xl64">6,43

18. serinde

serinde Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    arkadaşlar (30 kasım dayaptırdığım) geçende bir yerde yazmıştım ama yine yazayım faturada yazanların aynısını aktarıyorum :
    yağ filtresi:4.22
    yağ boşaltma tapası:0.88
    hava filtresi:10.24
    maxima yağ 10/40 3.5 litre:59.50
    sarf malzeme (Fren balatlarını spreylemeymiş):10
    polen filtresi 2 adet:29.42
    yağ tapa contası:0.64
    20000 km işçilik:61.60
    toplam:176.50
    indirim:41.63
    ara toplam:134.88
    kdv:24.28
    genel toplam:159.15 ytl

19. Çağlar Baykan

Çağlar Baykan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    70
    Ad Soyad:
    Çağlar
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ

20. kara

kara Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Geçen hafta ilk bakımımı İzmir yükselişte yaptırmıştım aracı teslim ettim içeri girmeyin diye bir yazı var zaten kapının dışında bekliyorum baktım herkes içerde sanki doğum yapacak eşi varmış gibi bekliyor bekle bekle ayakta canı sıkılıyo insanın bi işçi geöçerken sorayım dedim kardeş burda bekleme salonu yokmu nerde diye (müşteri kabulun dışında beklem salonu diye bi ok var boyahaneye çıkıyohttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley4.gif)çocukta tarif etti burdan düz git orda bi merdiven var ordan çık dedi yani girilmez denilen yerden bakım yapılan yerden giriyosunuz ..Neyse çıktım merdivenlerden karanlık bir yer karşıda yemekhane gibi bi yer var allahalaa dedim nereye geldim ben geçtim oturdum yok yaa dedim burası değildir heralde diye yukarıda karanlıkyerlerde dolaşırken buldum restoran havası verilmiş güzel biyer yapmışlar tv gazete var oturdum orada ki bi kaç yönetici tipli birileri oturdular tek ben varım herkes dışardaydı buda sıkıcı oldu personel sağolsunlar bana hiçbirşey ikram felan etmediler ama kendileri baya yorulmuşlar yani sen kimsin hoşmu geldin nereye geldin diyen olmadı bi iki gazeteye baktım hemen asyaayaa indim sanki ordakiler ne işin var burda der gibi bi havaları vardı BÖYLE BİŞEY OMAZ YAA
    Aracımın basında seyretmek istiyorum izin verilmeyen bi yazı koymuşlar kocaman herkes dışarda Bekleme salonu deseniz alakasız bir yerde yapılmış bence ve bekleyen yok personelden baska

Bu Sayfayı Paylaş