LPG KABLO

Radyatör Kayışı Değişimi

'Starex Forum - Club' forumunda cbaytan tarafından 30 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

1. cbaytan

cbaytan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Benim uzun kasa CRDI'de sabahları motor ısınıncaya kadar bir hışırtı sesi hissettim ve arabayı gece serviste beklettim (Trabzon-Çakırlar), sabah arabayı çalıştırdıklarında radyatör kayışının değişme zamanının yaklaştığını- bu sesin tehlikeli olmadığını 60.000'e kadar bekleyebileceğimi söylediler.(ki benim arabanın kilometresi 54.000'de kayışın 60.000'de bir değişmesi gerekiyormuş).

Sonuçta serviste bu kayışın değişimin 3 adet kayış gergisininde birlikte değiştirilmesi gerektiğini, kayış+3 Gergi+Değişim masrafının 450 TL tutacağını söylediler, bende bunun pahalı olduğunu söylediğimde zaman zaman kampanyaları olduğunu, bu kampanyalardan brini beklersem %25 kadar bir indirim olacağını söylediler.

Bende bir arkadaş vasıtasıyla Bosh servisini aradım, onlarda bütün bu işlemler için 200 TL alacaklarını (kayış+ 3 gergi + değişim) ancak yanlış hatırlamıyprsam GMD diye bir yan sanayi parça kullanacaklarını söylediler.

Şimdi benim sizlere sorum GMD marka güvenilir bir markamıdır, orijinalden farkı çokmudur, orijinal parça ile farkı nedir, GMD marka ile orijinal parça gibi 60.000 km yapabilirmiyim?

Bende şu anda kararsız kaldım, Ankara veya İstanbula gidinceye kadar bekleyip oraya gittiğimdemi bu parçaları değiştirsem, yoksa burada 200 TL'lik GMD marka ile ilemi değiştirsem, yoksa 450 liranın % 25 eksiğini ödeyerek orijinal parçayo Trabzonda değiştirmek içinmi beklesem bilemiyorum.

Yoksa sizin başka bir öneriniz, tecrübeniz, bilginiz varmıdır, varsa paylaşmanız dileğiyle.

Düzenleyen : cbaytan

2. Coşkun Özcan

Coşkun Özcan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    67
    Ad Soyad:
    COŞKUN ÖZCAN
    Yaşadığınız Şehir:
    81- DÜZCE
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    bence ne yapın ne edin mutlaka yetkili serviste değiştirin, ama bu çakırlar olur, istanbulda olur, şimdi olur, sonra olur o sizin bileceğiniz iş
    nisan sonu mayıs başı gibi indirim oluyo, bahar kampanyası,

neden servis, çünkü aracınız daha 60binde modelini yazmamışsınız ama 100bin km ye kadar garanti oluyor, onuda geçtim, yarın öbür gün satarken aracınızın servis bakımlı olması işinize yarar, km ile oynanmadığını kolayca ispatlayabilirsiniz

3. cbaytan

cbaytan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Teşekkürler fikriniz için. Aracım 2006 model CRDI , 54.000'de, multiwayden dönme VIP..

Bu Sayfayı Paylaş