10 Kasım LPG KABLO

Radyatör Alt Hortum

'Sohbet' forumunda Ferhat4688 tarafından 7 Kasım 2020 tarihinde açılan konu

1. Ferhat4688

Ferhat4688 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Ferhat Karakale
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.6 (2003-2005) LC
    Merhaba arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var.. Geçen gün antifiriz değişimi yaptırdım sanayi de.radyatör hortumu şişti usta baya uğraştı hava var dedi havasını aldı.. Sonra dikkatimi birsey çekti hararet ortaya gelince fan açıyor ta ki stop edinceye kadar kapanmıyor hararet hep ortada hiç yükselmiyor. Ustaya tekrar gittim alt hortum soğuk termostat açmıyor dedi bu arada antifiriz le orjinal servisten termostat almıştım geçen hafta değiştik.. Ayrıca hortumlar yine şişiyor.. Sizce gerçekten termostat arızası mıdır bu? Birde termostat açmıyor alt hortum ondan soğuk diyor. Ama termostat açmazsa hararet yükselmez mi hiç yükselmiyor

Son düzenleme: 7 Kasım 2020
  2. umutd07

umutd07 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,483
    Ad Soyad:
    Umut Dürüş
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Geçmiş olsun eve usta %90 haklı termostat açmıyor ama bir %10 luk ihtimal de conta... İlk iş kesinlikle servisten orijinal termostat almak. Sonra alt hortum yine ısınmıyorsa ki ısınacak, contadan şüphe duymak lazım. Kesinlikle termostat orijinal olacak servisten.

3. saylon

saylon Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    19
    Ad Soyad:
    Sadi Bora APAYDIN
    Yaşadığınız Şehir:
    71-KIRIKKALE
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    ilk önce radyatörünüzü bir kontrol edin alt hortumu bir sökün radyatörünüze su doldurun alttan çıkıyor mu bakın radyatör tıkalı olabilir sonra devir daimi bir kontrol ettirin motor su kanallarınız tıkalı olabililir su termostata kadar ulaşmıyorsa termostat tabi ki açmaz, ısı müşürün arızalı olabilir hararet yüksektir doğru okuma yapmaz ayrıca ustanı değiştir hyundiler kapalı sistem soğutma kullanmaz hava yapmaz sistem açık sistemdir eksildikçe yedek depodan tamamlar havayı da yedek depodan atar.

Bu Sayfayı Paylaş