LPG KABLO

Podye Tüfek Sacı Düzeltme Kaportacı Arkadaşlar

'Yumurta Kasa Accent Forum - Club X3' forumunda teomn tarafından 12 Eylül 2020 tarihinde açılan konu

1. teomn

teomn Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    22
    Ad Soyad:
    teomn Uzun
    Yaşadığınız Şehir:
    71-KIRIKKALE
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.5 (1994-2000) X3
    Arkadaşlar öncelikle herkese mrb sene 2015 te bi kaza yapmıştım aracın sağ önünü vurmuştum o zaman tabi arabanın acemisiydik kaportayı yaptırdığımız usta tam işinin kurduymus bizim aracı öyle bir yapmış ayarlamışki fark edemedik,benim aracın sağ podye tüfek sacı dedikleri silecek motorunun ordan farın oraya kadar uzanan ve ön pannelle birleşen çamurluğun altındaki uzun demirde,birazcık kamburluk var onun için far geride duruyor ayar tutmuyor aracın görüntüsü biraz can sıkıcı oluyor ustalara götürdüm faiş fiyatlar istiyolar halbuki o kadar da zor bişey gibi gözükmüyor sizce bunu kendim düzeltme imkanı varmıdır yani çok sağlam bir demirede benzemiyor aklıma bi iki yöntem geliyor üstten alltan sıkıştırsam düzelmezmi bu daha önce başına bu tür bir olay gelen gören varsa yardımcı olabilir mi

2. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Bahsettiğiniz bölüm kaporta dış sacından farklı olarak biraz daha kalın bir sac malzemeden ve daha sert olacak biçimde ısıl işlemli ve daha mukavemetli bir sacdan imal edilir, çünki o parça şasi parçasıdır.

Kendiniz elbette düzeltebilirsiniz, ancak kaporta sacını düzeltmek kadar kolay değildir. Güç uygulayan makinalardan yardım almanız gerekecektir seyyar hidrolik kriko, somunlu vidalı çektirme çubuğu , zincir, çelik halat, işkence, mengene vs. gibi. Yamuk olan parçanın durumuna göre değişen aletler gerekir.

Orjinal ölçüleri aynı model başka bir sağlam araçtan ölçerek almanız gerekiyor.

Yani çok zor değil kendiniz yapabilirsiniz, biraz uğraştıracaktır. Takım taklavat, zaman ve hüner gerekecektir.

teomn bunu beğendi.
  3. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,273
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    erenuzel41 bunu beğendi.
  4. teomn

teomn Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    22
    Ad Soyad:
    teomn Uzun
    Yaşadığınız Şehir:
    71-KIRIKKALE
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.5 (1994-2000) X3
    hocam o kadar çok bi eğrisi yok yenisini aldıracak kadar ama işte ustalar uğraşmakta istemiyor biraz

çok teşekkür ederim hocam

Bu Sayfayı Paylaş