LPG KABLO

park sensörü+cam modülü taktıracağım

'Araç Aksesuarları' forumunda enver tarafından 15 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

1. enver

enver Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    arkadaşlar dün servise girdim 1 yılık serviste park sensörü 100 ytl cam modülü 60 ytl takıldığını öğrendim .makul geldi ancak 100 ytl ye pak sensörü ledli ve hyundai değil başka marka ,cam modülüde öyle
    soru 1:park sensör göstergesini nereye koyuyorlar?
    soru 2:kablosuz olan varmı fiyat performans nasıl?
    soru 3: ca m modülü kulanışlı bir şey midir?(sizce) https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley32.gif

2. samiisik

samiisik Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ben izmitte bir taksiciye sordum. Arabayı alırken ticari olduğu için park sensörü hediye edilmiş ve takılmış. Ama park sensöründen hiç hoşnut olmadığını ve gereksiz birşey olduğunu söyledi. Çıkan sesten kafası patlamış:) Hiç tavsiye etmedi bana. Takma aşamaları nasıl oluyor sensörün ve kaldırma modülünün? Arabanın bir yerini söküyorlar mı?

3. ****EYÜP***

****EYÜP*** Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    park sensörünün kablosuz modelleri hepsi burada.com da var .Araştırırsanız görebilirsiniz.Eğer usta sürücüyüm diyosanız bence çok gereksiz bir sistem .Karar sizin

4. Cephun

Cephun Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Serviste takılan park sensörü veya cam kaldırma modülünün markası hyundai değildir.Servis belli başlı markaları takıyor ve uçuk fiyatlara.

park sensörünün göstergesini genelde aynaya koyuyorlar tbi siz bşka yere isterseniz orayada montaj yapılabilir.

kablosuz olanını hiç duymadım varsada pek sağlıklı olmaz gibime geliyor

Dandik cam modülleri arıza yapılabilir.Kaliteli olduktan sonra elbette kullanşlı(2 gün önce alarm takrırken sordum 2 cam için 50ytl 4 cam için100ytl dediler)

park sensörleri için 4lü ise 4 tane delik 6lı ise 6tane delik açılıyor tampona.Onlar takıldıktan snra bagajın yan taraflarında ön tarafa gösterge için kablo çekiliyor.Tabi bu işlemin güzel ve orjinal gerçekleştirilmesi için kapı eşikleri sökülerek taban halısının altından geçiriliyor.Bu konuda benim bildiklerim bunlar.

Düzenleyen : hundahaiyi

5. MUSTAFAKOYAR

MUSTAFAKOYAR Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    alet edevatı olan herkes park sensörünü kendisi monte edebilir

tabi birazda el beceresi gerekli zaten bütün herşey ve kurulum içinde veriliyor

piyasada uygun fiyata vardır cam modülleride 15 ytlye yine var
    Düzenleyen : MUSTAFAKOYAR

6. scorpion3560

scorpion3560 Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    cam modülü ney acaba

7. Cephun

Cephun Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    farzedelim camlarınızı açık bıraktınız indiniz araçtan aracın kapılarını kitlendiğinizde camlarda otomatik olarak kapanıyor.2 cam içinse ön 2cam kapanabiliyo.4 cam için modül varsa 4 camda kapanıyor.

8. scorpion3560

scorpion3560 Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    ooo opellerde var bu özellik.her yer yapıyomu bunu

9. Cephun

Cephun Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Benim bildiğim kadarıyla aracınız orjinal merkezi kilidi varken takılmıyor.İlk önce cam modülü özelliğini destekleyen bi alarm taktırıyorsunuz sonrada cam modülü ekliyorsunuz.Neredeyse bütün aksesuarcılar yapar.

10. Ersin Balkan

Ersin Balkan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    37
    Ad Soyad:
    Ersin Balkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    Bu modülü bağlamak için sadece alarmdaki soketine takmak yeterlimi yoksa başka bir bağlantı da mı yapmak gerekiyorhttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley25.gif

11. Cephun

Cephun Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Sadece alarmdaki sokete takmak yeterli olurmu hiç.Alarmla camın bi ilgisi yok.Ayriyeten cam moturuna modülün uçları teker teker bağlanıyor.

Düzenleyen : hundahaiyi

12. Ersin Balkan

Ersin Balkan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    37
    Ad Soyad:
    Ersin Balkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    Peki sadece kapatma fonksiyonu var değilmi açma yapamıyor.

13. Cephun

Cephun Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    evet açma gibi bi özelliği yok zaten.Aracı kitledikten snra camların açılması saçma olurduhttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley4.gif

14. sicakseven

sicakseven Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    bnde düşünüyrm bu cam modülünü bnce güzel bişey bi hafta sonu alıp kendim montajını yapmak istiyrm hatta
    bidigim kadarıyla sol kapıya monte ediliyo alarma sadece tetikleme ucu baglanıyo digerleri motorlara giden kablo uclarına baganıyo
    Düzenleyen : sicakseven

15. Suat DURAN

Suat DURAN Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    hyundai marka alarm veya sensör görmedim. yok diye biliyorum ama hyundai bu, onuda yapmışsa şaşırmam. evet servislerde takılan bu tip cihazlar hep başka marka..sorulara gelince bildiğim ve aklımın erdiğince yardımcı olayım :

1.2. park sensör göstergesini siz nereye isterseniz oraya koyarlar... sol öne, sağ öne, aynaya, hatta kabloları arkadan öne çektirmemek için arka pandizota veya arka cam üst kısmına koyan bile var; "nasılsa geri giderken aynalara bakıyorum oradan onuda görürüm" diyerek. bu sensör sistemi genelde üç ayrı bölümden oluşuyor : sensörler , sensör merkezi (beyin ?!?) , gösterge . sadece ses olanda gösterge yok tabiki. hatta abartıp ayna şeklinde olup geri vitese takınca göstergesi çıkan, geri vites kamerası takılan, normalde ekranı kapalı olup geri vitese takınca motorlu bir mekanizma ile ekranı açılan vs vs bin çeşidi mevcut. ama kablosuz olanla ilgili bilinmesi gereken şey arka veya ön tampona takılan sensörler ile onların merkezleri arasındaki bağlantı kablolu, kablosuz olan, gösterge ile merkez arasındaki bağlantı. yani özet olarak : sensörler arka tampona, merkezi genelde arka bagaja, tampondan merkeze kablolu bağlantı (elektrik geri vites lambasından) ve merkezden sizin istediğiniz yere koyacağınız göstergeye olan bağlantı ise kablosuz olur modelllerde. (ne özet oldu bee :) )

16. Levent

Levent Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    26
    Ad Soyad:
    levent ünal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Cam modülü kullanışlı tavsiye ederim..

17. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    cenmax takmışlardı..gayet düzgün calışıyor..gostergesi arka tarafta tavanda aynaya baktıgınızda rahatlıkla görebiliyorsunuz...

18. Misafir

Misafir Guest

Aracı aldığımda park sensörünü serviste taktırmıştım. İçerideki dikiz aynasının üzerine küçük bir parça yapıştırmışlar. Sesli uyarının yanında mesafe sayısal olarak görünüyor. Engelin nerede olduğuda ufak nokta olarak görünüyor sağda solda veya ortada gibi...
    Desi marka beslemeli alarm + 4 cam kaldırma modülünü 320 ytl ye taktırdım. Park sensörünü 150 ye takmışlardı serviste.

19. Suat DURAN

Suat DURAN Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    biraz pahallı elbette ama engelin nerede olduğunu göstermesi çok güzel...

20. altay.555

altay.555 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    bende yıllık bakım için servise gittiğimde cam kaldırma modülünü sordum 4 camı 100 YTL yapacaklarını söylediler.ilk başta yapılmasını istedim sonra başka bir servisle konuştum çok verim alamadıklarını arada bir takılma yaptığını söylediler bende yaptırmaktan vaz geçtim.
    Düzenleyen : altay.555

Bu Sayfayı Paylaş