LPG KABLO

Oksijen Sensörü Ve Katalizör

'Accent Forum - Club' forumunda Era1028 tarafından 29 Ocak 2021 tarihinde açılan konu

1. Era1028

Era1028 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    116
    Ad Soyad:
    Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.6 (2006-2012) MC
    Arkadaşlar erkeze hayırlı Cumalar .. Dün aracımı P0135 arıza kodu ( ısıtıcı devre arızası ) nedeni ile özel bir servise götürdüm. Araçta katalizörün iptal edildiği bu sebeple hata kodu oluştuğunu , aracın biraz gürültülü çalışacağını onun dışından bi engel teşkil etmeyeceğini söyledi ama çok ikna olmadım . Elektronik bi parçanın katalizörden etkilenme ihtimali varmıdır. ? Hata kodunu silince ertesi gün tekrar aynı kodu veriyor.

2. saylon

saylon Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    19
    Ad Soyad:
    Sadi Bora APAYDIN
    Yaşadığınız Şehir:
    71-KIRIKKALE
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    Katalizörün büyük bir ihtimalle tıkalıdır pahalı bir parça olduğu için iptal edilmiş aracın egzoz emisyon değerleri bozulur, emisyon testi ve araç muayenesinden geçmezsiniz, ayrıca katalizör tıkalı bir araç çekişten düşer ve hararet sorunları yaşarsınız..

Hürkal bunu beğendi.
  3. Selfpower

Selfpower Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    181
    Ad Soyad:
    Deniz Yüksel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.4 MPI (2008-2014)
    P0135 in katalizör ile alakası yoktur. Egzos manifolt çıkışında olduğundan yanma sonucu çıkan gazların oranına göre aracın zengin ve ya fakir çalışmasını önler. İlk yapacağınız oksijen sensör değişimi.

4. Era1028

Era1028 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    116
    Ad Soyad:
    Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.6 (2006-2012) MC
    sensörü sökmek için neredeyse 2 saat falan uğraştım ama sökemedim. muhtemelen yerine kaynamış . Sanayi yolları göründü muhtemelen . oksijen sensörünün orjnali 480 TL , bosch , delpi 270 TL civarında . parçacı orjinal olmazsa sıkıntı yaşarsın dedi. bakalım orjinale yoğunlaşacağız.

5. gogo46

gogo46 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,917
    Ad Soyad:
    gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Kia
    ALINTIDIR: p0135 arıza kodu ne anlama geliyor diye soracak olursak, Oksijen (lambda) sensörü katalitik konvertör'ün hemen önünde yer alır. Oksijen sensörünün motor çalışma sıcaklığına ulaşması için bir ısıtıcı kullanılır. Eğer motor ısınmasına rağmen, oksijen sensörü ısınmıyorsa aracınız P0135 Oksijen sensörü ısıtıcı devresi arızası (sıra 1, sensör 1) ( Oxygen O2 Sensor Heater Circuit Malfunction (Bank 1, Sensor 1) ) hata kodu verilir.

Bu Sayfayı Paylaş