LPG KABLO

Mitsubishi De Hileli Yakıt Değerleri

'Diğer Markalar' forumunda turknavy tarafından 11 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

1. turknavy

turknavy Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    48
    Ad Soyad:
    alpay karaoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Bazı araçlarının yakıt tüketim değerleri testlerinde 1991’den bu yana hile yaptığını daha önce itiraf eden Japon otomotiv devi Mitsubishi’nin şimdi de o tarihten itibaren Japonya’da sattığı tüm otomobillerini hileli testten geçirdiği iddia edildi.

Mitsubishi yetkilileri, Japon Asahi gazetesinin haberi ile ilgili soruları cevapsız bırakırken bu konudaki soruşturmanın zaten devam ettiğini söylemekle yetindiler.

Mitsubishi, geçen ay aralarında Nissan için ürettiği 2 modelin de olduğu toplam 4 model aracın yakıt tüketimi değerlerini manipüle ettiğini açıklamış, Japonya Ulaştırma Bakanlığı da bu şirket hakkında hileli yakıt performansı verileri ve bunların yasalara aykırı kullanımı ile ilgili olarak soruşturma başlatmıştı.

Kaynak: euronews

HONOR 7 İLE GÖNDERDİM BİLDİĞİNİZ

Mr.Metin bunu beğendi.
  2. ndipi

ndipi Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,712
    Ad Soyad:
    Nihat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Piyasada yazıkları değeri veren hiç bir firma yok ki hepsi ala vere dala vere. Şimdi piyasa da az yakıyor dedikleri araçlarını ben bir test edeyim bakalım ne kadar fark çıkacak? Gördüklerin de millet içine çıkmazlar :)

Mr.Metin ve efendy06 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş