LPG KABLO

Milenyum Kasa, Debriyaj Pedalı Sorunu.

'Milenyum Kasa Accent Forum - Club LC' forumunda atioz79 tarafından 30 Mart 2016 tarihinde açılan konu

1. atioz79

atioz79 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad Soyad:
    Atilla Şenyurt
    Merhaba arkadaşlar, accent 1.3 2002 model milenyum kasa var.
    2 ay önce baskı balata değişti. servisten çıkınca arabanın pedalının çok yukarıda kavradığını gördüm.
    ustaya söyledim ustada bunlar hidrolik ayarı yok dedi.
    ben pedalın üstündeki ayar vidasından pedalı aşağı yada yukarı ayarlıyorum. bu şekilde biraz aşağıda kavrama oldu.
    fakat sıkıntı şu;
    debriyaj pedalını çok aşağı indirirsen araba seri hızlı gidiyor. Fakat vites geçişleri zor ve sürtmeli oluyor. ayrıca 1.viteslerde ayağını gazdan çekince arabada ileri geri sirkelemeler oluyor,1.nci vitesde tatlı bir rampadan aşağı gaz vermeden rolantide arabayı bırakıyorum arabada öne yığılmalar oluyor resmen arabayı arkadan birileri çekiyormuş gibi.
    Gelelim Debriyaj Pedalını yukarı kaldırdığımda neler oluyor.
    Yukarı kaldırdığımda ise; araba rahatlıyor yığılmalar olmuyor, fakat seri atik olmuyor.
    Vites geçişleri de rahat oluyor. Parmak ucunla bile rahat rahat vitesleri atabiliyorsun. Sürtme cırtlama olmuyor.

Şimde soruma gelelim, bunun bir orta noktasını bilen bir usta yokmu yeryüzünde?
    benim istediğim
    1- Debriyaj pedalım fren pedalı ile aynı hizada olsun.
    2- Debriyaj pedalı yumuşak olsun.
    3- viteslerim kolay sürtmeden geçsin.
    4- Araba seri olsun. Gaza tatlı bastığında bile gazı yediğini hissetsin. Arabada yığılmalar ve titremeler olmasın.
    ( inanki çoğu titreme yığılma stop etme olayları bu baskı balata ile alakalı )

2. xeonman58

xeonman58 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    312
    Ad Soyad:
    Okan Öztürk
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Evet bahsettiginiz ilk kalkista 1 vitesten 2 ye gecerken kemikli silkeleme benim milenyumdada var bundan onceki gl de yoktu.[​IMG]

LG-E460 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Furkan58

Furkan58 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    622
    Ad Soyad:
    Furkan BAKIREL
    Yaşadığınız Şehir:
    58-SİVAS
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Milenyumlar 2. Viteste hep cirtlar

4. Cpt.Price

Cpt.Price Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    121
    Ad Soyad:
    Enes Can
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Milenyum 1.5 (2000-2003) LC
    Ayarı tam ortaya getirmen lazim.
    Pedal ayarini ne çok yukarı ne çok aşsa alcaksın.
    Ne bir cirtlama var nede hantallik cok güzel geçiyor ama benimkide yukarda kavriyor, bide bilyesi ses yapiyor.

Asus Zenfone 2'den gönderildi.

5. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Debriyaj pedalının ayarıyla kendi başınıza fazla oynamayın bir yerden sonra debriyaj hafif basılı kalmış biçimde olur ve sürekli kaçırma yapan bir debriyaj haline gelir, balataya göre sıkı şekilde kavrama yaptığı yerde kalsın pedal ayarı, gerisini sürüş şeklinizi değiştirerek çözün.

Cpt.Price bunu beğendi.
  6. tascam

tascam Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    benimde 2001 model hyundai accent 1.5 gls milenyum kasa var ve 263 000 km de baskı balata değişimi oldu.Debriyaj yukarıda kavrıyor.Ortalarda kavramasını istiyorum.Ne yapılabilir...

7. Cemal5757

Cemal5757 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Cemal bozok
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Milenyum 1.3 (2000-2003) LC
    Sadece ayarla olmuyorsa üst ve alt merkez artık zamanla tam görevini yapamiyor demektir bunlarda hidrolik kaçagı olabiliyor olmasada zamanla özelliklerini yitirdigikleri için tam ayırma yapamiyorlar ikisini takim olarak degistiriyorlar pedal çok yumusak oluyor çırtlama yada sert ve zor vites geçisi ortadan kalkiyor ayarla çözülemiyorsa baska olasılık yok bu merlezlerin yenilenmesi gerek alt üst takim 200 tl işçilikte ustaya göre degisir 200 tl alanda var 100 tl alanda ama iyi anlayan bir ustaya sormadan bosuna degisim yapmayın derim paranıza yazık usta bir incelesin ben busekil de sorunu çözdüm kolay gelsin.

Bu Sayfayı Paylaş