LPG KABLO

Merhaba, Aranıza Yeni Katıldım.

'İ20 Forum - Club' forumunda Adnandmrl tarafından 28 Şubat 2023 tarihinde açılan konu

1. Adnandmrl

Adnandmrl Kayıtlı Üye Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Ad Soyad:
    ADNAN DEMİREL
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 CRDİ (2014-2020)
    Arkadaşlar merhabalar,
    Aranıza yeni katıldım.
    2015 model, 110 bin km de 1.4 crdi I20 araç aldım.
    İstanbul Esenyurt'ta yaşıyorum, özel bir şirkette dış ticaret operasyon uzmanı olarak çalışmaktayım.

Aracımı geçen hafta yağ bakımı için götürdüm; yağ değişimi, mazot ve polen filtrelerini vs değiştirttim.
    Ancak daha önceden başıma gelmeyen bir olay yaşamaya başladım; araç kalkarken ve ayağımı gazdan çekince ön taraftan şık şık diye ses gelmeye başladı, yaptırdığım yere gideceğim ancak herhalde en erken 2 haftaya gidebileceğim.
    Esenyurt/Avcılar/Beylikdüzü civarında önerebileceğiniz usta(genel bakımlar) var mıdır?

Coolwhisper bunu beğendi.
  2. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,278
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    merhaba, muhtemelen mazot filtresinin tasını gövdeye düzgün bağlamamışlardır. bosch yada orjinal yedek parça kullanıyorsanız aracınızda 4 bakımda 1 kere mazot filtresi değiştirebilirsiniz. zaten bu yüzden yeri çok dip köşedir.

Asel Kaan Efe, onurforces ve Adnandmrl bunu beğendi.
  3. Adnandmrl

Alınan Beğeniler:
    7
    Ad Soyad:
    ADNAN DEMİREL
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Selam,
    Konuyla alakalı güncelleme yapayım :)
    Yolda kaldım; 1-2 km gittikten sonra araç stop etti ve güçbela müsait bir yere aldım aracı.. Geldiğim yola bir baktım araçtan hep mazot dökülmüş, döke döke gelmişiz altınları :)
    Neyse çekici geldi yakın bir ustaya götürdük, mazot filtresini takarken oring contasını sıyırmış takan usta, bu nedenle mazot akmış gitmiş..
    Yani aslında yukarıda bahsettiğim ses de orayla alakalıymış dediğiniz gibi... Neyse ki başka bir yerde sorunu çözdük, yeni filtreyi taktırdık.
    Hatalı işlem yapan yere de taktıkları filtreyi götürüp iade ettim.. Kendilerine verdiğim ücreti, yarım depo mazotumun ücretini talep ettim.. Ancak verdiğim ücreti alabildim :) Böylelikle selamı sabahı kestim orayla.. Belki forum kurallarına aykırıdır diye tamircinin adını söylemiyorum.

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  4. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,520
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Geçmiş olsun hocam , verdiğin paranı geri almış olmanız teselli olmuş. Bilmem sizlerin de dikkatini çekiyor mu , ben bu güne kadar sanayilerde iş yaptırdığım hiç bir ustadan fatura fiş aldığımı ( verdiklerini ) hatırlamıyorum. Bunların mükellef yapısı nasıl , hiç biri işçilik veya sattığı parçalar için belge vermiyor , bir itiraz aşamasında çok gerekli bu belge.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

onurforces bunu beğendi.
  5. Adnandmrl

Alınan Beğeniler:
    7
    Ad Soyad:
    ADNAN DEMİREL
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Teşekkür ederim.
    Zaten bizim esnafımızın " Abi garantisi benim, bir şey olursa getir buradayım." diyip gittiğinde de yüzüne bakmaması meşhurdur :D Normalde vermiyorlar evet, ancak burası bana vermişti.. Biraz daha kurumsal bir yer diyelim yani.. Hoş hiçbir evrak istemediler, zaten çok yakın zamanda bakıma gittiğim için arabayı ve beni de tanıyorlardı.. Yaptığımız her işlem için belge almamız gerekir tabi; hakkımızdır hatta.. Fakat bizim küçük esnafta ve mevcut kafa yapımızda biraz zor diye düşünüyorum.

Asel Kaan Efe bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş