LPG KABLO

Mercekli Far Için H7 Ampül Önerisi

'Teknik ve Faydalı Bilgiler' forumunda ysuatsenyurt tarafından 14 Mayıs 2020 tarihinde açılan konu

1. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,972
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    Aslanı (Peugeot 407) aldıktan sonra eksiklerini tamamlamaya devam ediyoruz. Öncelikle yüksek maliyetli ve aciliyeti olan işleri hallettim. Aciliyet sırasına göre sıradaki aşamalardan biri de aydınlatmanın biraz daha iyileştirilmesi.
    Aracımda mercekli halojen far bulunmakta. Eski sahibi tarafından farlara film çekilmişti. Filmleri söktükten sonra kalan yapıştırıcı artıklarını temizleyerek biraz parlatmayı denedim ama çok iyi sonuç alamadım. Farları komple değiştirsem mi diye bile düşündüm ancak maliyeti oldukça yüksek oluyor. Aydınlatma kalitesinin düşük olma nedenlerinden birinin bu olduğunu düşünüyorum. Bir diğer etken de merceklerin zamanla kararması ve ışığı kesmeye başlaması. Malesef mercekleri temizlemek için farı sökmek, farı sökmek için ise ön tamponu indirmek lazım. O kadar büyük işe girmek de istemiyorum.
    Sorunu açıkça dile getirdikten sonra daha fazla ve kaliteli aydınlatma ile olabildiğince uzun ömürlü aynı zamanda da makul fiyatlı ampül önerilerinizi almak istiyorum. Kullandığınız, deneyimlediğiniz ampüller varsa çok daha iyi olacaktır.

erhancakmakk bunu beğendi.
  2. erhancakmakk

erhancakmakk Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3,263
    Ad Soyad:
    Erhan ÇAKMAK
    Yaşadığınız Şehir:
    67-ZONGULDAK
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
  3. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,972
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
  4. suleymanozer

suleymanozer Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    995
    Ad Soyad:
    Süleyman özer
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Sonata 2.4 (2006-2010) NF
    Normal ampül takın, yada iyi bir zenon yada led, ben en başta uygun fiyatlı bir zenon taktım sorun çıkardı, daha sonra bu led ten aldım şimdi gayet güzel.
    Uzun lafın kısası; bütçe müsait se iyi bir led, olmadı normal ampül.
    https://urun.n11.com/led-far/photon-milestone-h7-3-plus-led-headlight-P405468130

ysuatsenyurt bunu beğendi.
  5. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,972
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    Bazı ürünler 407'lerde sorun çıkmasına neden olabiliyor. O nedenle standart ama daha iyi aydınlatma performansı olan H7 tercihim olur.

6. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,972
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    Konu başlığına H7 yazmışım ancak karıştırmışım ampülleri. Mercekli olan kısa farda H1, uzunlarda ise H7 var. Gerçi çok fark yok aynı ampül hem uzun hem de kısada kullanılabiliyor. Çok detaylı bilgi bulamadım ama yaptığım araştırmalarda Osram'ın ve Philips'in bazı modelleri öne çıkıyor. Mercek sökmek, temizlemek ve değiştirmek biraz zor ve maliyetli olduğu için sanırım bir süre sonra bir tercih yapıp deneyeceğim bunlardan birini.

7. Oknbzk

Oknbzk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    151
    Ad Soyad:
    Okan bozkurt
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Hocam
    Mercekli far için led 360 diye ürünler var, her yönde led oluyor. Mercek olduğu için herhangi bir odak problemi olmuyor ve bayağı aydınlatma farkı var.

8. gokhan06

gokhan06 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    867
    Ad Soyad:
    Gökhan Öztürk
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Ben de çok araştırdım bu led far işini. Ama mercekte istediğim odak çizgisini yakalayamadım. Siz led 360 denediniz mi?

9. adgny

adgny Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    601
    Ad Soyad:
    Ahmet DOĞANAY
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Sonata 2.0 CRDİ (2006-2010) NF
    Bütçenizin yettiği bir Philips Led ampül alın, güzelce far ayarı yaptırın, eminim memnun kalırsınız. Halojen olacaksa yine Philips Crystal Vision oldukça güzel aydınlatıyor, rengide güzel ama ömrü çok kısa, bende 2 yıl doldu dolmadı patladı.

suleymanozer bunu beğendi.
  10. Oknbzk

Oknbzk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    151
    Ad Soyad:
    Okan bozkurt
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Hocam, bende philpsin h4 ledi var onu araştırırken görmüştüm led 360 olayını, sizin araç nedir mercekteki perde de sıkıntı olmasın, sabit perde mi hareketli perde mi var sizin arabada.. Mercekte odak problemini cok duymadım aslında.

11. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,972
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    Arkadaşlar öneriler için teşekkür ederim ancak mesajımda makul fiyatlı diye belirtmiştim. Ya okumadan cevap yazdınız ya da dediğim gözden kaçtı diye düşünüyorum. Çünkü kaliteli ledler 500 liradan başlıyor. O kadar para verecek olsam zaten farları temizletir standart ampülle kullanırım hatta 1000-1500 lira verir 2 tane sıfır far alırım farları temizletme masrafı da olmaz. Üstüne dış görünüş olarak da daha şık görünür.

erhancakmakk bunu beğendi.
  12. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,972
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    Ampül konusunda yaptığım araştırmalarda internette edindiğim bilgiye göre Philips biraz daha önce çıkıyor gibi. Fiyatı Osrama göre daha makul ve kullanım ömrü de daha uzun. Ilk fırsatta denemeyi düşünüyorum.

13. gokhan06

gokhan06 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    867
    Ad Soyad:
    Gökhan Öztürk
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Benim aracım 2016 elantra, kısalar mercekli ve sabit perde. Uzunlar ayrı lambadalar. Aslında mercekli farda far çizgisini yakalayamayan çok insan var o yüzden zenon mantığı ile mercekli farlara özel led 360 tasarlandı. Ama henüz denemedim. Masraf da yapmak istemiyorum artık. Şuan inwells yeni seri 15.000 lümen takılı ama onda da karanlık alanlar ve odak çizgisinde bozulmalar var. İdare ediyorum açıkçası..

14. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,972
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    Bugün Philips X-treme Vision H1 ampul siparişini verdim. Bakalım sonuç tatmin edici olacak mı?

15. FATİH2841

FATİH2841 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    76
    Ad Soyad:
    FATİH Tosun
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Ben era aracımda standart ampulün aydınlatmasını beğenmedim arkadaş tavsiyesi üzerine philips Diamond vizyon aldım kuru havada beyaz güzel aydınlatması vardı otobanda gece sürüşünde yağmura denk geldim resmen önümü göremedim kardeşim o ara kendi aracına bosh plus 90 aldı memnun olduğunu söyledi dedim bi deneyeyim aldım gerçekten daha iyi aydınlatması vardı yağmurda çok kayıp olmadı hafif sarımsı renkte ama mercekli farda nasıl olur bilemem

16. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,972
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    Aldığım ampüller geldi. Aracın far temizliği yapıldı, ampüller değiştirildi ve far ayarı yapıldı. Eski ampüller ve yeni ampüllerle çekilen fotoğraflar da aşağıda yer alıyor. Telefonla fotoğraf çekerken otomatik ışık ayarı yaptığı için görsel biraz yanıltıcı olabilir. Ayrıca ilk fotolarda zemin de biraz ıslaktı malesef. Philips X-Treme Vision için ilk izlenimlerim olumlu ama arada çok büyük fark yok gibi. Karanlık yollarda ve uzun yolculuklarda aradaki fark daha net anlaşılacaktır.

ÖNCE (Zemin Islak)

SONRA

Bu Sayfayı Paylaş