LPG KABLO

Marş Basmıyor

'Accent Admire Forum - Club LC' forumunda KaNuNSuZ65 tarafından 1 Kasım 2020 tarihinde açılan konu

1. KaNuNSuZ65

KaNuNSuZ65 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    MFD
    Yaşadığınız Şehir:
    65-VAN
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.6 (2003-2005) LC
    Merhaba Arkadaşlar,

Dün den bu yana aracı hiç çalıştırmamıştım az önce işim vardı aracı çalıştırmaya çalıştım ancak marş almıyor göstergede ışıklar yanıyor kapı açıkken araç içindeki ışıklar yanıyor ama sönük biraz farları açmaya çalıştım göstergeye ışık geliyor ama farları yakmadı çalıştırmaya çalışınca hiç ses yok bir kaç defa denedim bazen de tık tık tık diye ses geliyor ama yine marş sesi yok aküye baktım yeşil görünüyor sizce sorun neden kaynaklı olabilir ne yapabilir im

2. mechanical

mechanical Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    250
    Ad Soyad:
    harun
    Yaşadığınız Şehir:
    -Türkiyede Yaşamıyorum
    Araç Modeli:
    Accent Milenyum 1.5 (2000-2003) LC
    Merhaba, sorun akü gibi görünüyor ilk olarak başka bir araçtan takviye yapmayı dene eğer tek marşta çalışırsa sorun akünün deşarj olması ya da ömrünü tüketip şarj almamasından dolayı voltaj değerlerinin düştüğü anlamına gelir, aracı çalıştırdıktan sonra aküyü ölçtürün, akünün yeşil yanması bir şey ifade etmiyor ona aldanmayın voltaj değerleri önemli, şimdiden geçmiş olsun...

<<bülent>> bunu beğendi.
  3. sefakirmit

sefakirmit Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    94
    Ad Soyad:
    sefa kırmıt
    Yaşadığınız Şehir:
    58-SİVAS
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    Arac ne eski aracsa azda olsa basar ama yeni nesil aracsa belirli voltajin altin mars cevirmez yani akü problemli gibi görünüyor

4. kadobay

kadobay Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    357
    Ad Soyad:
    Kadir Baykal
    Yaşadığınız Şehir:
    20-DENİZLİ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    muhtemelen akünüz tam şarjlı değil veya şarj tutmuyor olabilir. Araç çalışmıyor iken kutup başından yaptığınız ölçümde 12.0 v altında ise marş çevirmemesi normal. Akünün üretim tarihi nedir? Kaç yıldır araç üzerinde takılı? Bunlara göre; şayet eski ise ömrünü tamamladığı ve şarj tutmadığı düşünülebilir, yeni ise şarjı eksik olduğundan bi tam şarj yaptırmanız gerekebilir.
    Araç çalışmıyor iken yeni akülerde kaçak yoksa 12,8 voltu korur ve görülür, 12-12,30 arası orta halli akü, 12v altında ise bitik olduğunun işaretidir.
    Araç çalışıyor iken 13,8-14,0 gibi değer görünüyorsa şarj dinamosunun beslediği anlaşılır.

<<bülent>> bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş