LPG KABLO

Malezyalı Proton'u Çinli Geely Satın Aldı.

'Diğer Markalar' forumunda Sekoc tarafından 24 Mayıs 2017 tarihinde açılan konu

 1. Sekoc

  Sekoc Kayıtlı Üye

  Yaş:
  34
  Katılım:
  29 Mayıs 2012
  Mesaj:
  1,721
  Alınan Beğeniler:
  491
  Cinsiyet:
  Erkek
  Ad Soyad:
  Emrah Topçuoğlu
  Yaşadığınız Şehir:
  35-İZMİR
  Araç Modeli:
  Diğer Modeller
  [​IMG]


  Daha önce 2010 yılında İsveçli marka Volvo'yu alan Geely, bu güne kadar bu markayı oldukça ileriye taşımayı başardı. Çinli marka "Lotus'un tüm potansiyelini açığa çıkaracaklarının" sözünü de verdi.
  PROTON VE LOTUS'TA HİSSE ALDI

  Çinli Zhejiang Geely Holding'in aynı başarıyı %51 hissesini satın aldığı Lotus Cars'ta da göstermesini umuyoruz. Geely, Malezya merkezli bir holding olan DRB-Hicom'dan Proton'un da %49.9'luk hissesini aldı. Geely, anlaşma kapsamında DRB-Hicom'un Lotus'taki %51'lik hissesini satın alarak markanın sahibi oldu. Anlaşmanın temmuz ayında imzalanması bekleniyor.

  Otomotiv sektörüne yeni adım atan Lynk & Co'nun da sahibi olan Geely, Lotus'u "yeni ürünler ve teknolojiler ile ivmelendirip genişleteceğinin" sözünü verdi. Norfolk merkezli niş marka son zamanlarda artık yaşlanan modellerine getirdiği ağırlık düşürme güncellemelerine yoğunlaşmış durumda ancak bu süreçte üreticiden yeni bir ürün göremedik. Lotus, Geely'nin himayesinde daha sağlam bir bütçeye kavuşarak yeni araçlar geliştirebilir.

  PROTON DAHA İYİ BİR KONUMA GELEBİLİR


  Bu satın alma sonucunda performans odaklı Volvo modellerinde Polestar'ın yanı sıra Lotus'un imzasını da görebiliriz. Volvo, yeni modellerinde yer vereceği motorların dörtten fazla silindire sahip olmayacağını açıklamıştı ancak Lotus ve Polestar ortaklığı, en azından yeni bir tasarım dili ve ağırlık azaltma çalışmalarıyla ortaya son derece ateşli modeller koyabilir.

  Proton kanadına bakıldığında da işlerin daha iyiye gideceğini söyleyebiliriz. Malezyalı marka son zamanlarda ülkedeki iki tesisinde yıllık 400,000 adet olan üretimin çok altında imalat gerçekleştiriyor. Daha büyük bir aileye katılan Proton, önümüzdeki yıllarda daha iyi bir konuma gelebilir.
   
 2. sipartacus

  sipartacus Vip Üye

  Katılım:
  1 Şubat 2017
  Mesaj:
  6,915
  Alınan Beğeniler:
  8,280
  Cinsiyet:
  Erkek
  Ad Soyad:
  sipartacus
  Yaşadığınız Şehir:
  6-ANKARA
  Araç Modeli:
  Tucson (2015–20XX) TL
  Sıfırdan marka oluşturmak yerine satın almak daha mantıklı, bi biz yapamadık bunu, bir markamız olamadı :(
   
  Sekoc bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş