LPG KABLO

Lpg Li Accent Era Soguk Marşda Boğulma.

'LPG Sistemleri' forumunda Buraktokatli tarafından 10 Nisan 2020 tarihinde açılan konu

1. Buraktokatli

Buraktokatli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    590
    Ad Soyad:
    Burak Tokatlı
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Herkese selaminaleyküm. Bu zor zamanlarda allah herkesin yardimcisi olsun..
    Sorunuma gelecek olursak, aracim 2012 model accent era 1.4 sıfır aldim 90 bin km de ve fabrikasyon brc kit lpg takili. bugun lpg filtre degisimi icin ivedik sanayide brc bayisine gittim ve filtreleri degistirdik. Ordaki arkadasa sordum arac sogukken calistirinca boguluyor sanki öksürerek calisiyo dedim. Önce benzin sistemiyle alakalidir dedi. Sonradan arabayi stop etmeden once benzinde kullan bi 5 km sonra stop et dedi. Eger soguyunca normal calisirsa regülatördendir arabayi stop edince normalde gazı keser ama seninki kesmiyo demekki sende benzinde calistirirken icinde kalan gaz ile benzin sıkısıp motoru boguyordur dedi.

Dedigi gibi yaptim Arabayi benzindeyken stop ettim ve 6 saat sonra tekrar calistirdigimda arac gayet duzgun calisti. Bu regulatorun tamiri mumkunmu ? Fiyatlara baktim 130 a da var 650 ye de var. Nasil bir yol izlemeliyim sorun gercekten regulatorden mi yoksa baska biseyden mi sanayide arabayi lego yaptirmadan siz degerli aileme danismak istedim.

2. ozgutozkan

ozgutozkan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,656
    Ad Soyad:
    Özgür ÖZKAN
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
  3. Buraktokatli

Buraktokatli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    590
    Ad Soyad:
    Burak Tokatlı
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tesekkur ederim sayenizde bikac video izleyerek aslinda nekadar basit bisey oldugunu ogrendim. Siparis verip kendim degistirecegim.

4. Çevre

Çevre Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    93
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Hocam bence siz regülatörden önce bu aracı 500 km benzin kullanıp sonrasında aracınızı hiç lpg ye geçirmeden brc servisine gidin ve sıfırdan program yaptırın. Aracınız düzelecektir. Regülatörden olsaydı aracınız geç çalışma yapardı. Ayrıca şunu da belirteyim regülatör tamir takımı değişimini siz yapmayın regülatör basınç ayarlarını yapamazsanız daha farklı sorunlar yaşayabilirsiniz.

Buraktokatli, MAERKEK ve Burak&Buse bunu beğendi.
  5. MAERKEK

MAERKEK Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    905
    Ad Soyad:
    Mehmet Ali
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Regülatör ne alaka yahu ?
    Bu araç sıralı sistem lpg'ye sahip . Soğuk çalıştırmada benzin ile çalışır. Regülatör 30°C gelmeden lpg'ye geçmez. Daha başka bir şey var . Yakıtı karışıtıyor olmasın ? Regülatör ısınıyor mu ?

Buraktokatli bunu beğendi.
  6. Buraktokatli

Buraktokatli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    590
    Ad Soyad:
    Burak Tokatlı
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Sorunu çözdüm. Regülatör tamir kiti alıp tamir ettim artık soğuk marş yaptığımda boğulma olmuyor. Regülatör tamiride okadar zor bisey degil. Ustundeki yuvarlak kauçuk bir malzeme var actigimda cok yıprandiginu hatta yirtiklar oldugunu gordum.
    Yerinden sokmeden ( sökmeme nedenim radyatorle baglantisi var sokersem antifrez bosalacakti ugrasmak istemedim) sadece ust kapagini acarak diyaframi cikarsim ve icinide benzin ile guzelce temizledim diyaframida degistirdim bicok videosu var dikkat edilmesi gereken birkac sey var. Suan icin sorun yok hatta onceden son ışık yanıp sonerken uzun yolda en fazla 60 km e giderdi şuan 75 80 km arası gidiyor.

MAERKEK ve ai_torcuk bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş