LPG KABLO

lokurtu sesi

'Süspansiyon & Direksiyon & Mekanik Sistemler Sorun' forumunda ramses 007 tarafından 28 Mart 2013 tarihinde açılan konu

1. ramses 007

ramses 007 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    arabamda lokurtu sesi geliyordu amatisörlerin degişilecegi söylendi bende yenilerini aldım ve degiştirdim ama aynı ses devam ediyor ne yapacagımı bilemiyorum cok gıcık bi ses vede cok vurultulu hem arkadan hemde önden ama önden biraz az geliyor arkadan arabanın icinde yankı yapıyor nerdeyse her o ses gelişinde canım yanıyor yaw helezonlar flnda normal neden acaba ??:mad:

2. ozqury

ozqury Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    44
    Ad Soyad:
    Özgür Yıldırım
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    aynısı benim eramda da olmuştu ve aynen amortisörler değişmişti ama sonrasında ses gitmişti

3. ramses 007

ramses 007 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    ben 4 dünüde degiştirdim ama gitmedi ustalara gösteriyorum amotisörlerin yeni hicbişey yok diyorlar arabaya bindirip gezdiriyorum inanmıyorlar cok kötü bi ses 2 kez amotisörleri söktürdüm geri takıldı eski amotisörlerdede fazla bişey yokmuş zaten arabanın bagajında duruyo takozlardan yapabilirmi acaba ?

4. GRAFTT

GRAFTT Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    761
    Ad Soyad:
    Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Amortisör bileşenlerinide gözden geçirin, onlarda önemli etkenlerdir. Birde arka kısımdaki torsiyonları yağlatmanızı ve temizletmenizi tavsiye ederim. Aynı durum Getz modellerindede yaşanıyor çaresi böyle oluyor.

5. ramses 007

ramses 007 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    10 yıldır biniyorum hic sanayiye gitmedim son bir yıldır burnumdan getirmeye başladı sanayiye calışıyoz eve degil.s parcasıda bulunuyo üstelik

6. alparslan76

alparslan76 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    34
    Ad Soyad:
    alparslan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    kesin çözüm istanbulda olanlar için maslak atatürk oto sanayi 2. kısım 31. yada 33. sokak namiştain amortisör nizam usta şiddetle tavsiye edilir patlak amortisörleriniz onarılır spor yay takılır aracınızın kendi yayları istediğiniz ölçüde preste basılır :)4x4 lük biyer

7. oktay78

oktay78 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    amartisör tamirimi bana pek mantıklı gelmedi bildiğim kadarı ile tamiri olmaz değişir yenisi ile patlayan bi amartisörün gazlı yada yağlı fark etmez imal edilirken binlerce dolarlık makinlar yapıyor o işi tamiri oluyorsada sağlıklı olmaz açıkcasi olsada içine ne kadar yağ miktarı nereden bilecek o kadar yük altına çalışan bi mekanızma için..lokurtu sesinin nedenini çözmek için bi rot balans ayarı yapan bi yere tespit yaptırtın derim makanik aksamlardan kaynaklanır zaten en başta patlak bir amartisör ona bağlı olan amartisör takozlarından yada rot veya (z rot) tabir edilen mekanık aksamlardan kaynaklana bilir onun en iyi tesbitini rot balans servisleri yapar

8. ramses 007

ramses 007 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    z rotdan şüpeleniyorum ama takozlarıda bi degiştirsem diyorum bklm ne olacak

9. oktay78

oktay78 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    bendede aynı sorun var o nedenle konuya dahil oldum benimde sağ amartisör patlamıştı bende hem sağ hem sol ikisini birden değiştirdim daha sağlıklı olması için değişirkende başıma geleceği biliyordum yani lokurtu sesi...o ses yapmasın diye amortisörin takozlarınida beraberinde değiştim ama düşündüğüm başıma geldi çok fazla olmamak la beraber o lokurtu sesi gelmeye başladı önceden belirtdiğim gibi hiç dolanmadan fazla rot balans servisine soktum ustacım dedim şunun amortisörleri değiştim takozları ile berabar bak bakalım mekanık aksamların hangisinde boşluk var biraz kurcalamalardan sonra tespit z rot larında boşluk olduğunu belirtti ve benim bilmediğim küçük bi parça onun adıda orta demir dedi neyse artık o bilmiyorum ama belki dediği viraj lastiği olabilir onun demir olanıda var kauçuktan olanıda bu bi kaç parçanın değişmesi gerektiğini söyledi suan değişmedim daha ama müsait zamanda değişcem

ademdlby bunu beğendi.
  10. kaandur

kaandur Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Hocam lokurtu sesı aks körugü yada aks patladıgında yapar onlara baktır bır cunku aynı ses vardı bunları degıstırdık daha ses gelmedı bır daha patlayana dek :D Yollar cok bozuk ya turkıye burası yapıcak bır sey yok

11. Deluxesurh

Deluxesurh Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Yaşadığınız Şehir:
    31-HATAY
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    senin sorunun tamamen üst takozlardan. amortisör değişimi yaparken 20-30 fazla verip takozlarıde değiştirseydin keşke

12. eradizel

eradizel Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    cenk karacaoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    Sanayide 2 gün önce Ustam aracın yağını değiştirdikten sonra (Bu arada ben; O işini yaparken Ustaya arkadan gelen Lokurtu diye anlatmaya calıştıgımız bu gıcık olayı) anlattım durdum ne yapabiliriz diye...

Yag ve filtre değişim işleri bittikten sonra (Sağolsun aslında İşi bu olmamasına ragmen beni kırmayıp) arka her iki camurluğun iç kısımlarında bulunan plastik Davlumbazların Fabrika çıkışlı Pimlerinin boşluk yaptıgını (Elimizile sallayınca resmen sağa sola sallanıyorlardı!) söyledi..Lokurtu diye anlatmaya calıştıgın sesi belki tamamen kesmez ama yinede fayda sağlar diyerek her 2 davlumbaza da münasip yerlerden Akıllı Vida vurarak celik gibi sapasaglam hale getirdi...

(Benim yaklaşık 1 aydır sağ arka amortisörüm patlak) bu yüzden hala bozuk yollardan gerecerken ses geliyor ama davlumbazlar sağlamlaştırıldıktan sonra (Amaortisör patlak olmasına ragmen) seste bir nebzede olsa azalma oldu...

Cok basit olan bu işlemi yolu sanayiye düşen yada evde kendi alet edavatı olan her Hyundai kullanıcısı arkadasıma bu işlemi yapmalarını/yaptırmalarını nacizane tavsiye ederim...

13. Tatli

Tatli Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Mehmet Tatlı
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Direksiyon kutusu Hocam başka bir yerde arama sorunu

Bu Sayfayı Paylaş