LPG KABLO

Lastik Basınç Sensörü Yok Mu?

'Diğer Modeller' forumunda mismailt tarafından 7 Mart 2023 tarihinde açılan konu

1. mismailt

mismailt Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    86
    Ad Soyad:
    M. İsmail T.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Yeni İ10 (2013-201X)
    Herkese merhaba, bayon model aracımla çamurlaşmış bir tarlaya girdim lastik etrafına çamur ve saman karışımı kaplanmıstı ve yavaş yavaş lastiklerin temizlenmesi için asfaltta ilerlemeye başladığımda biraz ilerledikten sonra lastik basınç uyarısı verdi.Önceki aracımda lastik basınç sensörleri vardı ve her tekeri ayri ayrı görebiliyordum bayonda bu sekilde değil sanırım artı olarak çamur kaplanmış lastikler sebebiyle de uyarı vermesi aklıma sensör yok mu acaba sorusunu getirdi.Sanırım esp,abs sisteminden lastik dönüş sayısına göre hesaplıyor galiba.Sizin bu konuda bir tecrübeniz var mı?Hyundai yeni modellerinde sensör yerine abs beyninden mi basınç uyarısı hesaplıyor?

2. DoktorÇeyreği

DoktorÇeyreği Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    368
    Ad Soyad:
    Alp
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Hocam aynen dediğiniz gibi, ben de (i20 bc3) kışlık yazlık lastik değişimi sırasında sormuştum, jant içinde bir sensör yok, ABS ile dönüş turuna göre hesaplıyor, bizim araçlar aynı grupta, büyük ihtimalle aynı sistem var.
    Ancak 2023 araca geçerken servisin söylediğini yanlış anlamamissam lastik içi sensör olduğu ama emin değilim, tekrar sormak lazım.

Asel Kaan Efe ve mismailt bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş