LPG KABLO

Koltuk Destekleri Artırılabilir Mi ?

'Aracın İç Modifiyesi' forumunda Buraktokatli tarafından 28 Mayıs 2020 tarihinde açılan konu

1. Buraktokatli

Buraktokatli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    590
    Ad Soyad:
    Burak Tokatlı
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Konuyu doğru yeremi açtım bilmiyorum o yüzden kusurama bakmayın,
    2012 1.4 accent era aracımı sıfır almıştım ve 90 bin km ye ulaştık kazasız belasız cok sükür. Hersey güzel ama aracın koltuklari eski performansında degil gerci eskidende cok iyi degildi ama :)
    176 boy 82 kilo biri olarak aracla viraja girerken sanki kapıdan firlayacak yada yan yolcu koltuguna geçecek gibi hissediyorum. Biraz kilomun olmasıda koltuğa sıgmami engelliyor. Kilo vermeyi deneyip veremedigim icin koltuk yanal desteklerini artirmak istedim. Bu mümkünmüdür ? ne gibi tavsiyeleriniz vardır ? Saygilarimla

2. Hasan Tarık

Hasan Tarık Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,184
    Ad Soyad:
    Hasan Tarık
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Kia
    Forumda daha önce de paylaşmıştım bizdeki eranın da koltukları oldukça yıpranmıştı biz de özel döşeme yaptırmıştık fotoğraftaki yolcu koltuğu şoför koltuğu daha şişkin ve dolgun olmuştu bir öneri olarak aklınızda bulunabilir ama 90.000 kmdeki bir araç için döşeme yaptırmak boşa masraf gibi geliyor. [​IMG]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    recaro sparco bride gibi markaların spor koltuklarına bakın, bel sırt yan ve kafa desteklidir, eski koltuğun olduğu bölüme spor koltuğa alt kısımdan ufak modifikasyon yaparak takabilirsiniz, eski koltuğu elden çıkartmayın belki muayeneden geçmek için lazım olacaktır.

4. Buraktokatli

Buraktokatli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    590
    Ad Soyad:
    Burak Tokatlı
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:

90 bin km deki araca koltuk yaptirmak evet mantiksiz gibi geliyor ama isterse 10 bin km de olsun rahat edemedikten sonra bi anlamı kalmıyor. Ben deri doseme felan istemiyorum sadece desteklerini biraz artirabilsem iyi olur. Ama sizin koltuk cok hosuma gitti. Nekadara mâl oldu size ?

MAERKEK bunu beğendi.
  5. Buraktokatli

Buraktokatli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    590
    Ad Soyad:
    Burak Tokatlı
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:

Ben uyumlu olmaz diye dusunmemistim hic. Fiyatlari biraz yuksek ama uygun bulabilirsem ikinci el felan bu fikri degerlendirecegim tesekkur ederim

6. Hasan Tarık

Hasan Tarık Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,184
    Ad Soyad:
    Hasan Tarık
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Kia
    Biz o zaman 2500₺’ye yaptırmıştık ama bunun için koltuklar, taban döşemesinin yenilenmesi ve tavan döşemesinin de siyah deri ile kaplanması vardı. Bunun da sadece arkaları ve köşeleri deriydi isteğe bağlı olarak onu da kumaş yaparlar herhalde. Orijinal koltuğa göre yanları ve sırtı kavrayan yerleri daha şişkin yapılmıştı az bir şey daha şişkin yapılabilir diye düşünüyorum eski koltuk vücudu sarmazken bu koltuk vücudu da sarıyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bu Sayfayı Paylaş