LPG KABLO

Kilometre Kadranı

'Accent Admire Forum - Club LC' forumunda Muhammet77 tarafından 25 Mayıs 2020 tarihinde açılan konu

1. Muhammet77

Muhammet77 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Muhammet bulut
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.6 (2003-2005) LC
    merhaba arkadaşlar ben bu gruba yeni katıldım accent 2005 1,6 admire aracımı yeni aldım bazen göstergedeki hız kadranı,devir göstergesi,sıcaklık göstergesi,çalısmıyor bunları sürekli olarak yapmıyor aynı gun ıcresınde bazen yapıyor bazen yapmıyor bunun sebebı ne olabilir? Bilgisi olan varsa yardımcı olabılırsenız sevınım Hayırlı Bayramlar...

blue55 ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  2. elber

elber Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Yalçın Akbayır
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.6 (2003-2005) LC
    Merhaba arkadaşlar 2005 admira var. Eletronik km çalışıyor ama hız ibresi bazen çalışıp bazen çalışmıyordu. Şimdi tamamen durdu. Yardımcı olurmusunuz.

3. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    blue55 bunu beğendi.
  4. IRFAN18

IRFAN18 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    35
    Ad Soyad:
    İrfan
    Yaşadığınız Şehir:
    39-KIRKLARELİ
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.3 (2003-2005) LC
    Evet aynı sorunu bende yaşadım . Hatta paylaşılan linkdeki konuyu ben açmıştım. Ben aracımın km sensöründen şüphe duyurak km sensörü aldım . Sökmesi takması çok basit kendim taktım. Fakat sorun düzelmedi. Sonra aracın şanzımanında bulunan söketin girdigi mil i de söktüm ondada sorun göremedim. Üzerinde bulunan sensör orjinal oldugu için tekrar aynı sensörü taktım ve bu sefer sensöre giden kablo ve gösterge paneline yoğunlaştım. Sensöre giden kablonun söketinin tırnaklarını söktüm. Çıplak söketi güzelce wd40 ile temizledim. Kabloyu kontorl ettim sorun çözülmedi. Bu sefer sorunun artık göstergede oldugunu düşünerek göstergeyi söktüm. Göstergenin kadranlarına kadar söktüm üzerinde herhangi bir oksitlenme felan yoktu ama ben genede güzelce temizledim. Diş fırçası yardımıyla çok fazla bastırmadan. Sonra topladım tekrar. Şuan sorun düzeldi toz veya pislik birikintisinden dolayı oldugunu düşünüyorum. Çünkü lehimlerinde devrelerinde herhangi bir hasar göremedim. Oksitlenme felan da yoktu. Toplayınca çalıştı şuan sorunum yok baya da denedim aracı sürekli stop-çalıştır yaparak. İşlemleri tker teker anlatırım isterseniz zor bişeyi yok. Biraz sabır lazım ama aceleye gelecek bişey degil. Ben üç saat felan uğraştım. Aklınızda bulunsun zorlayacak tek şey kadranları sökmek zorlamayın. Farklı bir yöntemi var.

Bu Sayfayı Paylaş