LPG KABLO

Kaza Yaptıktan Sonra Neler Yapılmalı ? (istek)

'İstek / Öneri / Şikayet' forumunda racingwheel tarafından 24 Ocak 2017 tarihinde açılan konu

1. racingwheel

racingwheel Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    48
    Ad Soyad:
    Metehan Güner
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.5 CRDI (2003-2005) LC
    Arkadaşlar acemi şoförüm.Arabayı yeni aldım.Fikirlerinize ihtiyacım var ilerde sorun olmaması için;
    1-Arabaya ben çarparsam ne yapmalıyım ya da ne yapmamalıyım ?
    2-.Birisi bana çarparsa ne yapmalıyım ya da ne yapmamalıyım?
    3-Eğer 2 tarafda itiraz ediyorsa ne yapılmalı ?

Duygu bunu beğendi.
  2. rpurcek

rpurcek Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,930
    Ad Soyad:
    Rıza
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Kendini kazaya şartlandırmışşın sanki. Arabaya bindiğinde aklında gider birine vururum ya da biri gelip vurur mu düşüncesi olmasın.
    Kaza durumunda, 2 sürücü anlaşırsa tutanak tutulur. Kaza anı resimleri çekilir. Vuran araç vurduğunu tutanakta belirtirse, karşı tarafın sigortası hasarı öder. Aynı durum senin için de geçerli.
    Suç sendeyse sigortan karşı tarafın hasarını ödüyor, kaskon varsa kendi hasarını kasko karşılar, yoksa masrafı cebinden ödersin.
    Kazaya 2 den fazla araç karışmışsa, resmi plakalı araç karışmışsa ya da sürücüler anlaşamazsa, polis çağırılır ve tutanağı polis tutar. Aracında bir köşede kaza tutanağı bulundur. İnşallah lazım olmaz.

<<bülent>>, Duygu ve racingwheel bunu beğendi.
  3. cenker_baba

cenker_baba Guest

1-Yaralanmalı ise ambulansı çağırman lazım polis çağıran lazım + yaralanmalı değil ise hemen resimleri çekeceksin karşı tarafın şöförünün ehliyet bilgileri ile kaza tutanağı tutup her iki sayfasında da ıslak imza olacak. ehliyet ve ruhsat fotokopileri alınıp verilecek sonra servisine gideceksin. sen çarptığın için senin trafik sigortandan onun arabası yapılacak. senin kaskon yoksa senin aracının masrafını cebinden ödeyip yaptırıcan
    2 - aracı yerinden oynatmadan resimleri çekeceksin yaralanmalı ise ambulans vs yazdım yukarıda zaten.
    3- itiraz ediyorsa veya sen ediyorsan polis çağıracaksın ve etrafda kamera vs varsa onlardan rica edip kaza anın görüntülerini servise gittiğinde hasar danışmanına verirsin.
    bence araç kamerası al kaliteli birşey allah korusun lazım olursa adam itiraz ederse abi bende kamera var bak aynanın orada sen ne istersen yaz ben görüntüleri ekspere verince zaten anlayacaktır durumu diyince kedi gibi sinerler.

<<bülent>> ve racingwheel bunu beğendi.
  4. racingwheel

racingwheel Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    48
    Ad Soyad:
    Metehan Güner
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.5 CRDI (2003-2005) LC
    Bunun adı tedbir :).Teşekkürler yorumunuz için.

Çok sağolun yorumunuz için.Teşekkürler.Bir bakayım kamerlara :)

5. sbsimsek

sbsimsek Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    Sabri Şimşek
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.0 TGDI (2014-202x)
    Merhaba konuyu hortlatıyorum. Geçen hafta biri arkadan çarptı. İlk kazasıymış heyecanlandı baya. Bir yandan onu sakinleştireyim bir yandan tutanak doldurayım fotoğraf çekeyim derken sadece kendi aracımın vuruk yerini fotoğrafını çekip tutanağı doldurmaya başlamışım. Tutanağıda tükenmez kalem olmamasından ve gece olmasından dolayı kurşun kalemle doldurduk. Bunlar dışında bir hata yok. Bunlar bir sorun yaratır mı ?

6. sunbeki

sunbeki Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,178
    Ad Soyad:
    Adem
    Yaşadığınız Şehir:
    77-YALOVA
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 MPI (2014-2020)
    Kurşun kalem sorun olarak tek başına yeter. Başka sorun aramayın.

7. rpurcek

rpurcek Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,930
    Ad Soyad:
    Rıza
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Karşı tarafla iletişime geçip, tutanağı tükenmez kalemle yeniden doldurun. Islak imza olması gerekir. Resmi evrak yerine geçen belgelerde, kurşun kalem kullanılmaz.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. cenker_baba

cenker_baba Guest

ben bu gibi durumlarda her iki aracın resmini çekiyorum eğer bana vurdularsa diğer aracın ruhsatını alıyorum beni takip et düzgün bir yerde tutanağı tutalım diyorum en yakın yere gidip tutanak tutuyorum yol ortasında karanlıkta tutanak tutmak zor iş
    karşı taraf ile irtibata geçin onun resmini çekmediğinizi söylemeyin o çektiyse tutanak esnasında resimleri alın ondan arşivde dursun vs diye geçmiş olsun

9. deadalive51

deadalive51 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    683
    Ad Soyad:
    ŞABAN AKDEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Yaralanmaları resmi plakalı yahut zincirleme kaza durumunda sürücüler anlasamadışı zaman yetersiz sürücü belgesi ile araç kullanıyorsa örneğin a ehliyet belgesi ile otomobil kullanıyorsa alkol varsa aracı kullanamiyacak durumda bir rahatsızlığı varsa kolu kırıktır bacağı kırıktır engel trafik polisini mutlaka cagirmalisin. Kendi aranızda tutanak tutarken mutlaka bölgeyi iyicene tutanaga cizmelisiniz varsa trafik işareti ters yön kırmızı ışık vs onlarda belirtmelisiniz atıyorum 34 aa051 plakalı araç ters yönden gelip aracimin sağ camurluguna carpti ters yön tebalasini mutlaka çizip resminide çekmeniz lazim bunlar önemli şeyler. Ve bir önemli konu daha bazı uyanıklar hasarlı bölgeyi yaptirmiyolar param.gitmesin belki birisi çarpar diye mutlaka carptiginiz bölgeyi tutanakta belirtin örneğin aracın sadece arka kapısına çarptım ön kapıdaki darbe ile bir alakam yoktur. Çünkü sigorta ne kadar çok ödeme yaparsa sizden bırdaki sigortada fazla para istiyolar. Kaza durumunda mutlaka karşı tarafın ehliyet ruhsat ve sigorta poliçesinin resmini çekin oda sizinkini cekicek tutanak altına son olarak a sürücü b sürücü hanginiz iseniz altına isim soyisim imza mutlaka olucak alt kopyasindada ıslak imza olucak kopya imza kabul edilmiyor. İmza olmaz ise tutanak geçersiz olur aracinizda kaza tspit tutanağı ve kalem bulundurun kaza durumunda karşı taraf sürücüsü yok ehliyetim evdeydi poliçe surdaydi ruhsatı orda unuttum vs gibi laflarla yaklasirsa direkt trafik polisını çağırın aracın resimlerini çekin plakasını alin. Allah kazasız suruşler nasip etsin

Bu Sayfayı Paylaş