LPG KABLO

kamasonic türkçe konuşan park sensörü hk. yardım..

'Araç Aksesuarları' forumunda i10i10k tarafından 3 Ekim 2011 tarihinde açılan konu

1. i10i10k

i10i10k Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    merhaba arkadaşlar bir fırsat sitesinde 50 tl ye kamosonic ksp-186 türkçe konuşan sesli park sensörü buldum...

özellikleri:

Ürün Özellikleri
    • Oto park Sensörü
    • Geri vitese alındığında otomatik olarak devreye girme
    • Yüksek Elektromanyetik dalgaya sahip
    • Karanlık ve yağmur gibi kötü hava artlarından etkilenmeme
    • Neme ve darbeye karşı dayanıklı
    • Tüm sistemlere uygun
    • Kolay Montaj
    • Türkçe Sesli uyarı

şimdi benim aklıma takılan bazı soru işaretleri var

1- bu ürün özelliklerinde ve fotolarında 2 adet hoparlör gibi bişi var yanılmıyosam biri buzzer miş buzzer demek bip bip sesimi acaba? yani hem türkçe konuşuyo hemde bip bip diye ötüyo böylemi acaba kullanan varmı?

2-hyundai i10 araçta (neziroğlu yetkili servisle görüştüm) arka alt çıtaya taktıklarını ve boyatmaya gerek olmadığını söylediler bazı araçlarda 2 tane sensör yukarı sağ ve sol taraftakiler biraz daha aşşa tarafa monte ediliyor... bunda bir sorun çıkarmı...7

3-park sensörü türkçe konjuştupu için (toolmax marka nın videosunu izledim) kadın sürekli 60cm 60 cm 60cm falan diyor ve sonra durunuz diyor bu bence baş ağrıtıcı araç geri viteste olsun hep aynı yerde kalsın sürekli 60 cm diye bağırır ve baş ağrıtır bunun çözümü falan varmı acaba?

birde montaja yetkili servis 45 tl istesi sizce nasıl? farklı bir yerde taktırsam aracın garantisi gidermi acaba? birde bu sensörler diyelimki bouldu (sensör gözleri) bunları bir daha bulabilmek mümkünmü? aynı özellikelrde bulunurmu? sensör çapı 2cm imiş sordum... cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler....

2. mmt.88

mmt.88 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    bencede o ses mafeder adamı...acaba o ses iptal edilebiliyormu zaten ekranda metreyi gösteriyor sesi iptal edilirmi bunuı mutlaka bilen vardır

3. bereketzade

bereketzade Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    fatih bereket
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    1.onun arkasında bir tuş vardır bir tarafa çekince bayan mesafeyi cm cinsinden sana bildirir tuşu diğer tarafa çekince mesafe bibip sesiyle sana iletilir. en azından benim tolmaxda öyle. 2.ben erada bir doğrultuda taktım i10 u bilemem. ben takarken diğer eralara bakıp öle kafama göre bi referans almıştım. sende diğer i10 lardan referans alabilirsiniz. 3.birinci maddede dediğim gibi onu ayarlayabilirsin. 4.benim aracımın garantisi bittiğinden böyle bir durumu düşünmedim ama mantıki olarak baktığımda koskoca aracın 5 yıllık garantisi bi park sensöründen bozulmaz diye düşünüyorum ama böyle bi tereddütünüz varsa servise 45 tl verip o sorundan kurtulabilirsiniz.zannedersem onların gözlerini dışardan tek tek bulabilirsiniz bi ara bi yerde görmüştüm. bu arada ben kendim taktım çok güzel ve çok büyük rahatlık. bu arada bi uyarıda bulunayım sensörü taktıktan sonra geri gelirken yavaş yavaş gelin çünkü 120 cm ölçerken birden 40 cm deyiveriyor.

4. i10i10k

i10i10k Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    @mmt88 ----> dostum saol cevap içinde bu dediğim ekranlı değil :)

@bereketzade ---> cevap için teşekürler... ayrıca evet videoyu izledim öyle bir dez avantajı var 120cm deyip birden düşüyo ayrıca toolmaax yine gelcekmiş galiba belkide ondan alırım ekranlı olduğu için... diğer kullanıcılarda yorum yaparsa iyi olur teşekkürler... :)

5. i10i10k

i10i10k Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    güncel..<div id="isChromeWebToolbarDiv" style="display:none">

6. tahirabi

tahirabi Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    Tahir KOÇ
    Yaşadığınız Şehir:
    9-AYDIN
    Kullanmadığım için bilgim yok,katkıda bulunamıyorum üzgünüm kardeş.

7. i10i10k

i10i10k Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    önemli değil yazmanız bile güzel... :) &lt;----- @tahirabi<div id="isChromeWebToolbarDiv" style="display:none">

8. Nightfish

Nightfish Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Park sensörünün servis dışında takılması garantiyi bozmuyor. O buzzerlardan birisi de büyük ihtimalle Türkçe konuşması içindir, o iptal edilebilir gibi. Taktıracağınız aksesuarcı biliyordur onu büyük ihtimalle. Ayrıca uçlardaki sensörlerin yukarıda olması tamamen isteğe bağlı, siz nereye isterseniz oraya monte ediyorlar.

9. Nightfish

Nightfish Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Bi önceki mesajda unutmuşum, o sensörlerin bozulması çok zor ve bozulduğunda da anlamak neredeyse imkansız. Bozulan sensörü otomatik olarak iptal ediyor park sensörünün kendi sistemi. Tek sensör de ancak çıkmacılardan bulunur, sıfır satan hiç görmedim.

10. i10i10k

i10i10k Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    @nightfish ----&gt; teşekkür ederim evap için bu gidişle bimdeki toolmax alırım gibime geliyor :D:D yada hiç almam :D:D<div id="isChromeWebToolbarDiv" style="display:none">

11. Nightfish

Nightfish Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Genelde bip bip sesi bile yetiyor, mesafe gösteren ekrana bile gerek yok. Zaten ekranlı olunca montaj ücreti de artıyor. Ucuz kitlerden birini alsanız montajını da bedava yaparlar 15 dkde

12. bereketzade

bereketzade Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    fatih bereket
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    bu hafta 7 ekimde satışa çıkacak fiyatı 49.90 belki bakarsın.

13. panzer

panzer Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    benim eski aracımda vardı hiç tavsiye etmiyorum 6 ay kullandım ve çıkardım arabadan buzeer dediği kolon yok bilindiğin normal buzzer var ordan ses geliyor sağa 50 metre sola 75 metre aracınızı durdurun falan diyor ama arabadan bir iniyorsun arkada yarım metre mesafe daha var..

hiç verimli kaliteli bir sistem değil zaten iyi ibr sistem olsa bu kadar ucuz bir şeyi büyük markalarda kullanırdı yani konuşan sensörleri .. 100 bin euroya araba alıyorsun onda bile hayla bip bip diye ötüyor sensor..

Düzenleyen : panzer

Bu Sayfayı Paylaş