LPG KABLO

Ilk Marşta Çalışmıyor.

'Milenyum Kasa Accent Forum - Club LC' forumunda rgultekin tarafından 17 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

1. rgultekin

rgultekin Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Ramazan Gültekin
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    Accent Milenyum 1.5 (2000-2003) LC
    S.A. Aracım ilk marşta çalışmıyor. Kontağı çevirdiğimde benzin pompasının sesi geliyor, marşa basıyorum motor çalışmayınca bırakıyorum ve bırakınca benzin pompası yeniden çalışıyor. Kontağı çevirdiğimde bu kez arabam çalışıyor.

Benzin pompası sorunludur diye değiştirdik, Elektrik ustası motor kısmındaki elketrik tesisatını gözden geçirdi.
    Daha öncesinde buju ve buji kablolarını değiştirdik. adını yanlış hatırlamıyorsam krank sensörüde değişti, arabam 3-4 gün ilk marşta çalıştı şimdi yine aynı sorun var.

Bazen 10-20 kez marşa basıyorum anca çalışıyor. Kontağı açtığımda immobilizer ışığı yanıyor, marşa basarken sönmüyor ve motor çalışmıyor. İkinci marşta çalışacağı zaman, marşa bastığımda bu ışık sönüyor ve arabam çalışıyor. bazen bu ışık ilk marşta sönerse arabam yine ilk marşta çalışıyor.

Yedek anahtarım yok. Benzer sorun yaşayan yada sorunu bilen varmı. Bilgi paylaşırsanız sevinirim. İyi günler.

2. Duygu

Duygu Guest

Tüptendir o

3. ilkyekn

ilkyekn Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ad Soyad:
    ilkay eken
    Yaşadığınız Şehir:
    10-BALIKESİR
    Araç Modeli:
    Accent Milenyum 1.3 (2000-2003) LC
    kanister valfi die bi geri dünüş valfi var ona bak muhtemelen arızalı

4. filo6767

filo6767 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Halil
    Yaşadığınız Şehir:
    10-BALIKESİR
    Araç Modeli:
    Bu benim başımdaydı. Bir türlü bulamadılar. LPG'de çalışıyor benzine alınca çalışmıyor. Deponun içindeki motor var onun içinde boru var o patlak çıktı. Şimdi onu bulmaya çalışıyorum. Çıkma boruları takınca oluyor ama sonra yeniden patlıyor.

5. filo6767

filo6767 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Halil
    Yaşadığınız Şehir:
    10-BALIKESİR
    Araç Modeli:
    Sabahları benzinde ilk marşta çalışmıyor hatta uzun süre marşa bastığımda akü bitiyor benzinde çalışıyor. Bende manuel LPG ile çalıştırıyorum LPG'de ilk marşta alıyor.
    Belki 10 kere servise gittik. Durmadan boru moru değişiyor, pompa orjinal değil diye bu kadar olur dediler. Orjinal pompa alınca düzelir dediler..
    Gittik orjinal pompa taktırdık ama sorun yine çözülmedi. Sabahları tek marşta hala çalışmıyor. Benzinde çalışmıyor. LPG ile çalışıyor.
    Burda birine daha gösterdik Atikerci. Araba bir gün kalacak dedi bıraktık. Ertesi günü bana dedi ki.. Zamanında antifiriz konmuş silindir contasını eritmiş ve ordan sabahları hava alıp silindir üzerinde nem yapıyor dedi.
    Ya arkadaş nem yaparsa lpg'dede çalışmaz değilmi ayrıca su eksiltir ve hararet yapar.
    Başka ustaya sordum dedi krank sensörü değişecek. Ben bu işten çok zarar ettim. Sorun hala devam ediyor.Isınınca sorun yok tek marşta alıyor benzinde..yorumlarınızı bekliyorum..
    Şu işi çözecek usta bulamadım..Acil yorumlarınıza ihtiyacım var

6. Osmburak

Osmburak Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Burak
    Yaşadığınız Şehir:
    80-OSMANİYE
    Araç Modeli:
    Kardeşim başka bir konu başlığında bu konu uzun uzun konuşulmuş

7. oguzatm

oguzatm Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    oğuzhan atmaca
    Yaşadığınız Şehir:
    10-BALIKESİR
    Araç Modeli:
    aynı arıza bendede oldu sen önce benzın fıltrenı degısmedıysen onu degıs eger 10000 km önce faln degıstıysen mesele yok ondan degıldır(arka koltugun altında benzın pompasının ustunde 10 lıra bırsey kendınde degısebılırsın bı dene) olmadıysa yakıt katkısı al würt 35 lıra bırsey depona ılave et belkı yakıt sıstemınde pıslık tıkanıklık vardır acılır 1 depo falan benzınde shel yada bp den al ama benzını dandık olmasın acılmazsa daha sonra karburatörcuye gıt enjektörlerın tıkalı mı onları actır 100 lıra bırsey tutar o da olmadı aku kutup başını sök aksamdan sabaha bı daha marsa bas beyınlı oldugu ıcın sureklı lpg de gıdınce araba kafayı sıyırıyo garıbım benzınlı arac oldugunu unutuyo bunları bı dene haber ver bakalım gelısmeler ne olacak.... sunu da belırteyım arkadaslar sakın ustalara eskı parcalarınızı bırakmayın alın sız cöpe atın adamlar allayıp pullayıp baskalarına onu parayla satıyor bılgınıze...

8. oguzatm

oguzatm Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    oğuzhan atmaca
    Yaşadığınız Şehir:
    10-BALIKESİR
    Araç Modeli:
    ayrıca tüple hıc alakası yok onuda söylıyım

9. oguzatm

oguzatm Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    oğuzhan atmaca
    Yaşadığınız Şehir:
    10-BALIKESİR
    Araç Modeli:
    genelde kanısterden de yapabılır ama arac calısırken kanıster borusunun boğaz kelebeğine giden kısmından cıkart bi ufluyorsa basıncla sorun yok valfı elleyınce çalısıp calışmadıgını anlarsın benzin filtrende tıkalı olabılır tırnaklı hortumları zaten elınle cıkarırsın kendın de degısebılırsın 10 lıra bısey arka koltugun altında ıcerden altını kaldır bak görecen birde benzın pompanın basıncını ölçtür yada kendın bı manometre al bı boruya bağla kelepçeyle benzın fıltresı cıkısına tak marş bas basınç 3-4 bar sa sorun benzın pompasından değil demek ahırettende benzınde asla çalışmıyrdu arkadasın araba pompa yenı degısmıstı ama basınc sureklı dusuk cıkıyordu 1 bar falan mılenyum oda ugrastık benzın pompasında metal renklı sılındırık bı pil gıbı bır sey var tam ust kısmında orası gevsektı deneye deneye araba ılk marşta almadıgı gıbı 2000 devır altında dırek stop edıyordu kelepçeyle sıktık sorun çözüldü tek marşta alıyor şimdi arkadaşın arabasına kımısı motoru rektefe et dedı kımısı enjektör al 4 tane dedı ooo dolandırıcı pislikler

Coolwhisper bunu beğendi.
  10. izmirli80

izmirli80 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Omer
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Ayni sorun benim aracimda da vardi. Benzin pompasini ve pompanin cekvalfini degistirdim fakat olmadi. Benzin depoya geri kactigi icin herseferinde ikinci marşta aliyordu. Deponun icindeki samandiranin girtlak denilen borusunda cok kucuk delikler acilmis ve pompadaki benzin depoya geri kaciriyordu. Boruyu degistirdik sorun cozuldu

11. leppasol

leppasol Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad Soyad:
    Yiğit
    Yaşadığınız Şehir:
    10-BALIKESİR
    Araç Modeli:
    Selamın aleykum herkese.Benım sorunumda araba direk benzınde ıke ncalısıyor.Ama enjeksıyonlu sıstemdeyken yanı benzınle calısıp gaza geçerken calısmıyor.Bazende calısıyo :) hıc sorunum yoktu.Vurdurunca calısıyor ama araba.Ustalar bulamadı daha yarın yenıden gıtçem bakalım sabahtan

12. Tekstilci

Tekstilci Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Deniz zara
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Milenyum 1.5 CRDI (2000-2003) LC
    Merhaba, araba sabahları geç çalışıyor, yürüyünce istop ediyorsa , ilk yapacağınız iş depodaki benzini değiştirmek olmalıdır. Sorun muhtemelen çözülecektir. Çözülmez ise mekanik sorunlara baktırın.

13. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,921
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    Çoğunlukla yazın meydana gelen bir durumdur. Araç çok uzun marşla çalışır ve siyah duman atabilir. Ilk aracımda başıma gelmişti.

14. Emre1345

Emre1345 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Emre karaca
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    Halen çözüm bulamayanlar için yazıyorum. Benim aracım getz de motor soğukken ilk marşta çalışmıyor, ikincide sorunsuz çalışıyor ama bir süre gaz verince araba titriyor, sonra düzeliyordu. Şaşmaz sanayiindeki ustamın tavsiyesi ile aracı tüpten benzine aldım, akşam eve gittiğimde akü başını söktüm, sabaha kadar bu şekilde durdu. Sabah tekrar taktım, bu işlem arabanın beyinine reset atıyormuş. Hemen düzeldi. Üç hafta oldu sorunsuz çalışıyor. Aklıma geldikçe ustaya dua ediyorum.
    Not: akü başı sökme işlemi ilkinde sorunu çözmezse üç gün üst üste yapmamısöylemişti. Mutlaka deneyin.

15. Kurtbey1299

Kurtbey1299 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Engin Bozkurt
    Yaşadığınız Şehir:
    64-UŞAK
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.3 (2003-2005) LC

Kardeşim benimde sürekli başımı ağrıtan sorundu her yolu denedik meğerse şamandıra da benzin konnektörü diye metal bi parça var o arızalıymış çıkma bi şamandıra aldım kendim çıkarıp o metal parçayı şamandıraya taktım düzeldi neler yaptık boşaymış

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  16. ADANALI 01

ADANALI 01 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    İlker yüksek
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    Merhaba ben adanadan Katılıyorum arabamda bir sıkıntı var arabam 1
    3 gls sabahları ilk çalıştığında2 ci 3 marşta çalışıyor ilk ve ikinci marşta çalışıp tekrar istop ediyor araç çalıştıktan sonra düzene biniyor lakin gün içerisinde soguduktan yani 2 3 saat kadar sonra tekrar çalişma esnasında yine yapıyor araba çalıştı 15 20 dakika yani hareket ettim daha sonra yarım saat yada 20 25 dakka içerisinde ilk marş da alıyor dediğim gibi 1 2 saat bekledikten sonra sabahki ilk marşta ki sorunun aynısını veriyor adanada bir dünya ustaya gittim lakin çalişma sorunu yerine hep başka bir yerleri yaptık deyip savuşturdular şunu söyleyim haklarını helal kazanmayan ustalar var lakin dört dörtlük adamlar ustalarda vardır ama ben bir türlü denk gelemedim yardımcı olursanız bilgilendirirseniz sevinirim

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  17. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,520
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Geçmiş olsun , neler yapıldı bilmiyorum ama yakıt sistemi -ateşleme sistemi ilk araştırılacak yer olmalı.

Tapatalk kullanarak telefon aracılığıyla gönderildi

18. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,278
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    genelde iki nedenden olur;
    1- LPG sistemi gaz kaçırıyordur, araba beklediğinde manifolta dolan gaz boğduğu için çalışmıyordur. depodan vanasını kapatıp bir süre benzinde kullanın aracı.
    2- krank pozisyon sensörü kirli yada arızalıdır.

başka ihtimallerde var ama yaygın olarak gördüklerimiz bunlar.

19. astamiga

astamiga Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    45
    Ad Soyad:
    Ali
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Milenyum 1.5 (2000-2003) LC
    Merhabalar.
    2000 model accent 1.5 otomatik Lpg’li.

Benzin ya da lpg’de stop etmeden bos vitese atiyorum sanzimana yuk bindirmemek icin. bu sekilde stop ettigimde motor soguduktan sonra ilk marsta calismiyor 2. marsta sorunsuz calisiyor.
    Arabayi viteste stop ettigimde ilk marsta calisiyor.
    Benim tahminim bosta stop edince rolanti dusuk oldugundan bir sonraki mars icin motorda yakit kalmiyor. Viteste stop edince bir miktar yakit motor yada yakit hortumlarinda kaldigi icin calisiyor.

buji, bobin, buji kablolari serviste degisti.
    Lpg ayari yapildi.

Bu isi nasil cozerim? :)

Son düzenleme: 30 Ocak 2024
  20. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,278
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    merhaba, bir üstteki mesaj yardımcı olur.

astamiga bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş