LPG KABLO

İlk aracım starex olmalı mı?

'Starex Forum - Club' forumunda hayabusa tarafından 13 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

1. hayabusa

hayabusa Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    merhaba arkadaşlar, bu ilk forum başlığım ve ilk sorularım,en iyi çözüm o işin içinde olan kişilerden bilgi almaktır. 2 ay gibi yakın zamanda ilk aracımı almayı planlıyorum, 13-15 bın lıra arası bı butçe ile, 2. el ticari ve hafif ticari araçlara göz attım, ilk seçeneklerim arasında, fiat doblo ve renault kangoo vardı, ama doblo'nun iç aksamdaki kalitesizliği ve renault kangoo'nun çok güvenli olmaması ile aklıma hyundai starex geldi, starex'in iç mekan konforu çok iyi, türkiye'de üretim bandından çıkmasından ötürü yedek parça ve işçilk fiyatlarınıno oranda uygun olacağını düşünüyorum.kulllanım alanım ise, ticari ve sürekli o araçla yolculuk etmekten öte, haftada bi 60 km araziye gidiş, ve her akşam 3-5 km olarak ayda en fazla 250 km yapacağımı tahmin ediyorum.sizlere danışmak istediğim konular ise,

*2006 model crdi cityvan modeli işime yarayacak modeli görüyorum.
    *crdi motorun artıları ve eksileri nelerdir.
    *ilk aracım olarak bana avantaj ve dezavantajı ne olur?
    *vergi ve yakıt konusunda en mantıklı nasıl bir sistem uygulayabilirim.
    *araç alım satımı yapmayacağım zaten alınca en az 4 yıl bende kalacak
    *yoğun şehir trafiğine çok nadir gireceğim, zaten yoğun bi kaç yer dışında trafik sakin yerlerde kullanacağım.
    *geniş mekan araçları severim ticari değil aile ve kendim kullanacağım
    *arka bölümde mahsul zamanıları yanı zeytın ve fıstık gelecek, bazen kesılmıs odunları koyacağım şekilde fiberglass kaplamayı düşünüyorum.

uzun lafın kısası bu starex bana uyarmı?

Düzenleyen : hayabusa

2. rdmaksl

rdmaksl Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    ben ticari amaçlı kullanıyorum ve aracımdan memnunum,
    temiz ve bakımları düzgün yapılmış bir starex ten sizinde memnun kalacağınızı tahmin ediyorum,
    crdi motor konusunda bir bilgim yok,benim aracım tci ve daha düşük güce sahip ama bu durum benim için sorun olmadı, eminimki crdi daha tatmin edici olacaktır,
    hayırlısı olsun

3. hayabusa

hayabusa Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    teşekkür ederim dediğiniz gibi hayırlısı olsun, crdi motor olmasını düşünme sebebim yakıt tuketımı daha makul olacağından ötürü. yakıt konusunda diğer forumlarda bayağı bi abartılı meblalar belirtmişlerdi, 100 km 13-15 lt arası bu bana abartı gelmıstı. kullanımı normal otomobillere göre daha zevkli olduğunu belirtiyorlar, daha once kamyonet ve otobus kullandığım için büyük araçlar otomobilden daha güven veriyor bana kullanırkan, o açıdan starex seçeneği bana sıcak geliyor çünki acemi sürücüyüm, insanlar motorsikletten korkarken ben neredeyse gözü kapalı şekilde güven duyuyorum motorsikletlerdenyıllık toplam vergisi, sigorta maliyeti hakkında ve diğer sorularım hakkındabilgi veren birilerini de bulsam daha memnun olacağım. https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley1.gif

4. sazlı

sazlı Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    ARACI TAVSİYE EDERİM AMA YILLIK VERGİSİ 1000 TL BENCE FORD CONNETC YADA OPEL COMBO BAKABİLİRSİN AMA İLLA MİNİBÜS DİYOSAN STAREX AL DERİM ÇÜNKÜ İHTİYACINI FALASIYLA KARŞILAR

5. Davtor

Davtor Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Starex aslında isteyen herkesin istedği gibi kullanabileceği bir model çok yönlü ve çok amaçlı kullanılır mesela ben alıp vip yaptırırm başkası alır yük taşır ama eğer kafanızda kesinleşmiş bir kararınız varsa ve anlattıklarınıza göre değerlendirirsek starex size uyar 13-15 bin tl ye doblo vs araçlara verip almaktansa daha mantıklı bir tercih olur ama sanırım o fiyatlara crdi bulmak için biraz araştırmanız lazım yani özet olarak starex işinizi görür yakıt konusunda crdi çok avantajlıdır tci ye göre tek dezavantajı bakımı biraz pahalıdır ve yakıtta euro dizel kullanmak durumunda kalmak onun dışında crdi daha çok tavsiye edilir.Yıllık vergisi de 1000 tl değildir 780 tl.
    Düzenleyen : Davtor

6. sazlı

sazlı Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    eminmisin 780 tl olduğuna ben yatırdığımdan biliyorum ama 6 yaşın üstündeki arabalar 780 olabirilir

Bu Sayfayı Paylaş