10 Kasım LPG KABLO

I30 Otomatik Vites - Geri Viteste Ani Sıçrama Sonrası Stop Etme

'Arıza Tespit Bölümü' forumunda viaypi78 tarafından 16 Ağustos 2022 tarihinde açılan konu

1. viaypi78

viaypi78 Kayıtlı Üye Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ad Soyad:
    hüseyin doğu
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni İ30 1.6 CRDİ (2012-201X) GD
    i30 2015 otomatik araçta bayır yukarı geri gitmede araba resmen gitmiyor. Frenden ayağımı çektiğim ve gaza bastığım anda çok ani geri sıçrıyor sanki manuel araçlarda gaz vermeden debriyajdan hızlıca ayağımızı çektiğimizde olan sıçrama oluyor. sebebini bilen varmıdır. ayrıca araba 2. viteste ve 4. viteste 2500 devirden sonra sabit devirde hafif hafif ileri geri silkeleniyor. biraz gaz verince geçiyor sonra tekrar başlıyor. 1. vites ve 3. viteste olmuyor.

2. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,252
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    aracınız kaç model?
    DCT'mi, tam otomatik şanzıman mı?
    bakımları yetkili serviste mi yapılıyor?

3. viaypi78

viaypi78 Kayıtlı Üye Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ad Soyad:
    hüseyin doğu
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni İ30 1.6 CRDİ (2012-201X) GD
    7 ileri dct vites yarı otomatik 2015 model. bakımlarını yetkili serviste yaptırmadım. geçen bu sorunu anlamak için bayıra çektim ve geri geri gitmeye çalıştım ilk deneyişimde araba sıçrama titreme yapmadan gaz verince geri geri gitti daha sonra tekrar denedim yine aynı sorun oldu birden bire geri sıçradı ve stop etti. daha sonra hiç gaz vermezsem ne olur diye baktım frenden ayağımı çektiğimde 2 3 sn kadar olduğu yerde durdu ve yavaş yavaş kendiliğinden bayır yukarı geri çıkmaya başladı hiç gaz vermeme rağmen. biraz hızlanmak istesem diye gaz verdim o sırada tekrar sıçradı ve stop etti. ama kendiliğinden geri giderken sorun yok gaza dokununca sıçrıyor. gaza basmazsam kendisi 1200 devirlere kadar gaz veriyor sonra kesiyor 800 devirlere kadar düşünce arabaya bayılmaya başlayınca tekrar hafif gaz veriyor sonra tekrar çekiyor devri çok düşük tuttuğu içinde araba titreyerek geri çıkıyor devamlı tam en düşük sınırda tutuyor gaz ayarını buda titreme yapıyor. benim anlamadığım acaba bu modellerde geri geri gitmede gaza basılmıyor da araç kendisimi gidiyor yoksa araçta sorun mu var.

4. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,252
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    yetkili serviste adaptasyon yaptırabilirsiniz. tabii problem yoksa.

Bu Sayfayı Paylaş