LPG KABLO

i30 Deri Direksiyon Hatası Assan'a karsı

'İ30 Forum - Club' forumunda TROSSI tarafından 10 Haziran 2015 tarihinde açılan konu

1. TROSSI

TROSSI Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    14
    Ad Soyad:
    Ahmet B
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni İ30 1.6 CRDİ (2012-201X) GD
    Merhaba,
    Nisan sonu teslim almış olduğumuz aracımızı 25.05.2015 tarihinde servise 4-5 şikâyetim ile gittiğimde en önemli hususlardan biri direksiyon deri hatasıydı. Şaka bir yana sıfır araç alıp bu sure içerisinde yaklaşık 6 kere servise gitmek...
    Direksiyon simidinde telefon cevaplama tuşları köşesindeki deri çatlamasını bildirdiğimde şansıma o anda Hyundai Assan Garanti Sorumlusu başka bir iade araç hakkında benim bulunduğum servisteymiş.
    müsait vakitte kendisine göstermişler.
    Bu normal denilmek suretiyle tırtıklı deri tarafıma teslim edildi. Neymiş dikişlere yakın yerlerde olurmuş, yukarı çıkıp 2 tane sıfır İ30 a baktım. Yok aynı değil...
    Sonuç:
    Bilirkişi raporu geldi, deri hatası....
    Rapor ve yapılan işlemleri bilahare paylaşacağım...
    sağlıcakla kalın...
    AB

idealist ve ser-_-dar bunu beğendi.
  2. MehmetHan

MehmetHan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    719
    Ad Soyad:
    Mehmet HAN
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    direksiyon derisi cidden çok hassas ve kalitesiz. bazı yerlerinde yırtılmalar oldu bizde de. ne yapacağız bilmiyorum.

3. MehmetHan

MehmetHan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    719
    Ad Soyad:
    Mehmet HAN
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    direksiyon derisi cidden çok hassas ve kalitesiz. bazı yerlerinde yırtılmalar oldu bizde de. ne yapacağız bilmiyorum.

4. TROSSI

TROSSI Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    14
    Ad Soyad:
    Ahmet B
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Servise git diyeceğim Mehmethan kardeşim ama tarzları git biraz daha yipransin ole gel modundalar....
    Peki o zaman yüklü bilirkişi rapor maliyeti ile birlikte hem ödersin hem değiştirirsin ;)

5. GRAFTT

GRAFTT Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    761
    Ad Soyad:
    Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Bilirkişi olarak belirttiğiniz kim tam olarak anlayamadım. Servis, Garanti Müşteri Temsilcisi mi acaba ?

3 Tane Getzimiz oldu, hepside makyajlı kasa ve Sunrooflu yani full+full donanımlı olduğundan fabrikasyon direksiyon simidleri ve vites topuzu deri kaplıydı. Sırayla 63 bin, 100 bin, 120 bin km'deyken arabalarımızı sattık. Dizellerin direksiyonları elektrikli olduğu için sadece simidin sol kısmında biraz aşınmalar vardı. Şimdiki yeni arabalarda ise marka model fark etmeksizin deri kaplı direksiyonlarda kullanılan malzeme çok kötü.

6. TROSSI

TROSSI Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    14
    Ad Soyad:
    Ahmet B
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Uluslararası Mahkemelerde geçerli bir bağımsız denetim ve raporlama şirketi Erkan Bey,

Murat ve GRAFTT bunu beğendi.
  7. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    bizim deri direksiyon simidi 2 kere değişti garantiden, soyulmuştu. hatta ilk değiştirdiler dedim bu da soyulursa ne olacak yine değişiriz dediler, 2 yıl sonra yine değiştirdiler.
    ben Hyundai servislerini garanti kapsamında değişim anlayışını beğenmişimdir hep keşke garanti devam etse de bir şeyler değiştirsek :D:D:D

Murat ve TROSSI bunu beğendi.
  8. TROSSI

TROSSI Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    14
    Ad Soyad:
    Ahmet B
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Moderatör olarak bende anlayamadim ne demek istediğinizi....
    Siz bir Hyundai Assan calisani miziniz?
    her ne ise sonuç; raporu göndericem avukatım aracılıgla, yaklaşık 10 gündür aracım incelemedeydi. Malum direksiyon olmayınca araç yok...
    Ama mutlu edici yanı gereken yapılacak...

9. TROSSI

TROSSI Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    14
    Ad Soyad:
    Ahmet B
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Bu konu da tarafsiz bir platforım olarak buraya üye olmuştım ancak geçen gün yaşasan bir arkadaşımın tampon boya patlamasında ki MSC ve Ersin kardesleriminzin tutumu hiç hoş değildi...
    Gerekçe olarak sanki bir beyana karşılık illa bir adil olmayan taraflı Hyundai savunması...
    Savunacak bisi yok mal orta da kullandık gorduk...
    her ne ise; gereken işlemler yapılacak Hyundai Assan bu direksiyonu değişterecek ve bu araba akabinde satılacak....
    Herkese hayırlı aksamlar...
    Bu bahsetmiş olduğum rapor öncesi son mesajımdır....

10. GRAFTT

GRAFTT Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    761
    Ad Soyad:
    Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Üstteki yazımın ilk paragrafında konuyu anlamak için size soru mayetinde öğrenmek için sormuştum. Alt paragraftaki ise genel olarak yaptığım yorumda ise ; Bugün marka ve model fark etmeksizin birçok araçların direksiyon simidinde kullanılan malzeme ( Sanırım hakiki deri değil ) kalitesiz. Sizde en doğal hakkınızla hakkınızı aramışsınız sizi tebrik ederim. Çünkü bu tür hak aramalarla kaliteye atılan adımlardır.

Hayır ben Assan çalışanı değilim, Hatta Hyundai ile alakalı bir bağlantımda yok. Sadece Global olarak düşünüp adetleli olarak yorum yapmayı seven sizler gibi araba tutkunu biriyim. Biraz daha farklı olarak Hyundai arabalarla servislerde çokca anım ve ayak basmışlığım vardır hepsi o kadar.

Ufak Tecrübem ; Komşum 2004 model Bora 1.6 otm. sıfır olarak aracını 146 bin km'de sattı. Arada bir arabasını çekmek için ben kullanırdım. Her araba tutkunu gibi arabanın iç aksamına göz attım. Ne direksiyonda nede düğmelerde aşınma yoktu. Ev ve iş yerimdeki komşularımda ise 2009-2012 model Coupe A5 Audi var, direksiyon simidi, kapılardaki döşemeler, koltuktaki deriler çok kötü durumdaydı. Okuyanlar diyecektirki Audi A5 nere Bora nere ! Ama kalite böyle ortaya çıkıveriyor.

Ahmet bey, şimdiye kadar Hyundai yetkili servislerinde Garantiden değişimini yaptırdığım parçaları toplasam Temiz bir Admire yada Milenyum kasa araba alınırdı. Ve tek bir sorunumu çözdüremedim oda 2006 model VGT Getzlerin Ecu'sündeki yazılım ile 2007 ve üzeri olanlarla farklı olduğu konusunda. Bu konuda real kanıtı önlerine sunamadığım için oldu.

Şimdiden net olarak diyebilirimki sizinde işinizi çözecektir Assan, ve yeni direksiyon ile değiştirilecektir.

Kolay Gelsin.

11. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz

Konuya tek bir mesajım var ;

O konu içerisinde başka bir mesajımı bulun bu forumu bırakacam ....

Murat, cenker_baba ve MehmetHan bunu beğendi.
  12. MehmetHan

MehmetHan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    719
    Ad Soyad:
    Mehmet HAN
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    abi senin adın çıktı bir kere :D ne yapsan kurtulamayacaksın kötü polis olmaktan :)

konu hakkında : şimdi bu yırtılmalar tamamen direksiyonun kalitesiz deri kaplama olmasından. belli yani kasıtlı çizmedik biz. ama bu durumda bile servis değişim yapıyor mu deriyi ? doğru mu anladım ? ben çok deri direksiyonlu arabaya bindim ama bu yumuşak direksiyonluların derisi dayanıksızmış onu fark ettim. ele çok güzel oturuyor ama keyifle tutamıyorum çizilecek yırtılacak diye..

13. TROSSI

TROSSI Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    14
    Ad Soyad:
    Ahmet B
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Tabi ki çözecek Assan; yoksa ona hiç şüphem yok ancak bu kadar uğraştırması hataydı.... keza araba tesliminde hav basıncını kontrol etmeği unutan bir bayinin bu işlemi yapması gayet normal olacaktır.
    Bu rapor ile dua etsin aracın değiştirilmesini talep etmicem...
    Saygılar

14. GRAFTT

GRAFTT Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    761
    Ad Soyad:
    Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    2012 yılından itibaren sanırım araçlarda bulunan plastik aksamda kullanılan astar mayetindeki boyanın zararından dolayı araba üreticilerinin kullanması yasaklandı. Bu sebeple plastik aksamlardaki boya ile kaporta bölümündeki boya arasında ton farkı olabiliyor. Bu yasağa kimi üreticiler uyuyor kimisi uymuyor. 2007 yılından itibaren Türkiye'ye giren araçlardaki ekrandaki yazıların türkçe destekli olması gibi ama birçok marka bunada uymadı, en başı VAG gurubu çekiyor izlenimlerim sonucunda.

1 aylık Astra sı olan arkadaşımın yıkamacıyı uyarmasına rağmen sileceklerin ön kısmındaki plastiğe yakından tabancayla tazzikli su tutmasından dolayı plastik sanki çakı ile kazınmış gibi olmuş. Arabalarla uğraştığım için beni çağırıp gösterdi birşey yapabilirmiyiz diye.

Tıpkı nette başkalarında başına gelmiş ve resimini yayınladığı alttaki resimdeki yerler.

Özellikle köpüklü yıkamalar çıktıktan sonra makinaların tazzik oranıda yükseltildi, kirlerin kolayca çıkması için. Sizinde bahsettiğiniz gibi konularda art niyet aranacaksa önzelikle yıkamacının makinasında aranmalıdır. Elbette her markada olduğu gibi fabrikasyon hatalarla oluyor oluyor değil.

15. TROSSI

TROSSI Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    14
    Ad Soyad:
    Ahmet B
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Dunku tampon mesajlarını zahmet olmaz ise buraya aktarir misiniz?

16. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Konu açık duruyor , Resim ekleyin dedigim mesaj dışında bir mesajımı bulun forumu bırakacam...

Şimdi sildin dersenizde logları koyarım buraya , hatta ve hatta o konuyu onaylayıp aktif hale getirende benim.

https://www.hyundaiclubtr.com/index.php?threads/30913/

17. TROSSI

TROSSI Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    14
    Ad Soyad:
    Ahmet B
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Kac tane MSC mesaji var Ersin Bey?
    ve tüm mesajların tarzı belli...

18. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,271
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Özgür platformda benim yazdıklarım mı size dert oldu? Sanane kardeşim ben öyle düşünüyorum... Herkes istediğini yazacak ama biz yazınca hemen saldırı.

Ucuz saldırılarda bulunacaksanız üyelikten ayrılın.

Son düzenleme: 11 Haziran 2015
  19. TROSSI

TROSSI Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    14
    Ad Soyad:
    Ahmet B
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Öncelikle cevap ve tarzınızı kınıyorum.. Sizden yaşça büyük olan büyük olan birine bu şekilde yazılmaz zira buranın seviyeli bir platfrom olduğunu düşünerek üye olmuştum. ve ayrılıp ayrılmayacağımı özgür olduğunu söylediğiniz üzere size danışarak yapacak değilim tabi ki...
    Ucuz saldırı derken; bir arkadaşımızın problemini yansıtmasına karşın bence mesajlarda cok açık ve net gözüken önyargılı cevaplarınızı tekrar değerlendirmenizi önermek isterim size...

Not: Benzer taş benim aracımın tamponunda boya kaldırdı , incelemeye aldık. Konu takibimdedir. Netleşince raporu sizlerle paylaşacağım.

idealist bunu beğendi.
  20. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,271
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Seviye mi? Önce karşınızdakinin fikirlerine saygı duyun bence. Biz burada ne yazsak sanki hyundai çalışanıymışız gibi bir izlenim oluşturulmaya çalışıyor birileri. Bazı gerçekler birilerinin zoruna gidiyor, istedikleri yapılmıyor diye bize saldırıyorlar. Tabii ki biz doğru bildiğimizi yazmaya devam edeceğiz. Ama yok hyundai'den para alıyorlar, hisseleri var v.s. gibi ucuz saldırıları da yanıtsız bırakmayız tabii.

Taş çarpması konusuna gelince o taş fara gelse çatlatsa yada kırsa bu seferde hyundai'den garantiden farı değiştirmesini mi isteyeceksiniz?
    Tamponun boyası kalkmış, takip mesafesine uyma sonra hyundai ne biçim boyamış tamponu v.s.

Ben bu şekilde bakıyorum olaya. Hyundai kullanıcısı ve forumun yöneticisi olmasa da bu şekilde bakardım. Bende kendi özel işlerimde buna benzer ACAYİP taleplerle karşılaşıyorum, insanımız bir ürün alınca satıcıyı da aldığını ve istediklerini yaptırabileceğini sanıyor.

Bu Sayfayı Paylaş