LPG KABLO

I30 Dct Şanzımanda Kalkışta Titreme

'Şanzıman & Aktarma & Fren Sistemleri Sorunları Ve ' forumunda ali_suna1668 tarafından 3 Eylül 2020 tarihinde açılan konu

1. ali_suna1668

ali_suna1668 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Ali Suna
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Yeni İ30 1.6 CRDİ (2012-201X) GD
    Herkese iyi akşamlar
    Daha önce 2013 i30 aracımı sattım ve tekrardan 2015 model dct şanzıman 7 ileri vites elite paket aldım.
    Aldığımda farketmedim ama son bir kaç gündür araçta kalkışlarda titreme oluşmakta
    Kalkışta hiç gaz pedalına basmadan kalkış yaptığımda araçta titreme meydana geliyor .Gaz vererek kalktığımda ise az da olsa bu titreme bazen oluşuyor.
    Aracın nasıl bir sıkıntsıı vardır arkadaşlar ?
    Özel Hyundai servisine sordum sadece sıkıntıyı anlattım direk kavrama değişecek dedi .
    Kavramada sıkıntı olursa nasıl bir yol izlemeliyim? Yetkili servis fiyatı yüksek tutuyor
    Özel servilerde yaptırmam uygun mu?
    Aracım Bursa’da
    Bursada i30 san anlayan özel servis yada usta varım acaba
    Sorunun kaynağını anlayanlar bana yardımcı olabilir mi?

2. acipinarli

acipinarli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    483
    Ad Soyad:
    internet gezgini
    Yaşadığınız Şehir:
    68-AKSARAY
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Arkadaşımda Honda Civic var. O da aynı sorun mu bilmiyorum ama ilk kalkışta titreme ve ses geliyor motor ısınınca yapmıyor demişti. Ustaya gitti. Adam hondadan baya iyi anlıyormuş. Derdini anlatmış usta motor kulağı kırık ondan yapıyor dedi bakmadan lifte kaldırdık kulak kırık hakikaten. Değiştirdik artık sorun yok titreme ve ses kesildi demişti. Belki ve umarım öyle bir sorundur.

3. ozanoz93

ozanoz93 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    416
    Ad Soyad:
    ozan öz
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Geçmiş olsun ömrünü yitirmiş değişmezse ilerleyen zamanlarda yolda bırakır. Yakın arkadaşımın başına geldi. Yetkiliserviste ustayla anlaşıp el altında. Yaptırdı 6 binliraya 3 ten 4 geçerken vurumtu yapıyor. Ve düzeltemiyor 2 binlira daha para istiyorlar. Sana tavsiyem yetkiliservisre faturalı yaptır. 100 bin km kafan rahat eder. Ve yanlış bir işlem olsa eşşek gibi hatalarını ücretsiz düzelticek. Yetkiliservisten korkma kafan rahat eder

4. lymthurk

lymthurk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    17
    Ad Soyad:
    SnnZtr
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Yeni İ30 1.6 CRDİ (2012-201X) GD
    Aynı sorun bende de var. Yaklaşık bir yıl önce aracın volan değişimi yapıldı. O zaman ki titreme ile aynı değil gibi geliyor bana. İlk başta dikkat etmiyordum ancak dikkatimi verdiğimde fren sistemi ile de ilgili olabilir mi acaba diyorum. Şöyle ki aracı çalıştırmak için mecbur fren pedalına basıyoruz. Ayağımızı pedaldan çektiğimizde gaza basana kadar titreme sanki stop edecekmiş gibi oluyor ama ya tekrar frene basıp tekrar hareket ettirince ya da gaza basınca düzeliyor. Acaba yokuş kalkış destek sisteminden dolayı ya da başka birşeyden dolayı balatalar diski tam bırakmıyor olabilir mi?

Bu Sayfayı Paylaş