10 Kasım LPG KABLO

I20 Radyo Aux Girişini Algılamıyor

'İ20 Forum - Club' forumunda acipinarli tarafından 12 Ekim 2021 tarihinde açılan konu

1. acipinarli

acipinarli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    481
    Ad Soyad:
    internet gezgini
    Yaşadığınız Şehir:
    68-AKSARAY
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    İyi günler herkese. 2016 i20 jump aracımda usb girişi çalışıyor ama aux girişine kablo taktım hiç tepki vermedi. Kablo değiştirdim, kabloya bağladığım cihazı değiştirdim ama tık yok.

Servise gittim, bizim yapacak bir şeyimiz yok söker merkeze yollarız onlar bakar dedi. Radyo ile ilgili serviste maalesef bu şekilde oluyormuş. Beni bir elektronikçiye yönlendirdiler o da baktı abi epey oldu bunun gibi birşey yine gelmişti radyonun gizli menüsü vardı oradan silmişler aux girişini internetten bulup yapmıştım bakayım dedi aradı bulamadı.

Radyo menüsüne girince ses kısmında bir ayar vardı onu göremiyorum onun çıkması lazım dedi.

Bir tuşa basılı tutup gizli menüyü açıyorduk oradan aux girişini tekrar aktif ediyorduk ama bulamadım internetten dedi.

Böyle bir şeye denk gelen oldu mu? Ne yapabilirim acaba?

Aracı alalı 1,5 yıl oldu aldığımdan beri vardı bu olay ama üstüne düşmemiştim pek. Şimdi yaptırabilirsem çalışsın diye bakınıyorum.

2. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,958
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    Bazı araçlarda Aux çıkışı olsa bile bu özellik kapalı oluyor. Orjinal cihazla özellik aktif edilebiliyor. Belki öyle bir durum olabilir.

acipinarli bunu beğendi.
  3. acipinarli

acipinarli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    481
    Ad Soyad:
    internet gezgini
    Yaşadığınız Şehir:
    68-AKSARAY
    Araç Modeli:
    Orjinal cihaz ile aktif ediliyor derken ne demek istediniz acaba? Anlayamadım.

4. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,958
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    Sizin araç için geçerli midir bilmiyorum. Yetkili ve özel servislerde bulunan ariza tespit ve yazılım güncelleme için kullanılan cihaz ve yazılımları kastetmiştim.

acipinarli bunu beğendi.
  5. acipinarli

acipinarli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    481
    Ad Soyad:
    internet gezgini
    Yaşadığınız Şehir:
    68-AKSARAY
    Araç Modeli:
    Anladım. Teşekkürler. Birde daha önce bakım yaptırdığım özel servise sorayım. Teşekkürler.

6. Mywz1

Mywz1 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    22
    Ad Soyad:
    Mehmet yavuz
    Yaşadığınız Şehir:
    20-DENİZLİ
    Araç Modeli:
    Ayni sorunu yasadim, aux girisi olan soketin cikmasini aldim,serviste bakima girince rica ettim iscilik ucreti alip degistirdiler. Kutu degisince calisti.daha once calisiyorsa aux girisinin Yanmis olma ihtimalini goz ardi etmeyin derim

7. acipinarli

acipinarli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    481
    Ad Soyad:
    internet gezgini
    Yaşadığınız Şehir:
    68-AKSARAY
    Araç Modeli:
    onu da göz önünde bulundurarak birkaç yere sordum. serviste çalışmış ayrılmış bir oto elektrikçi bunun kartı yanmış yada girişte temazsızlık olabilir çünkü bu giriş usb ile birleşik tek kablo gidiyor teyibe dedi. oto teyp işi yapan birisine yönlendirdi ona gittim şu an bekleyen var 1 saate biter o zaman bakarım dedi. benimde dersim olduğu için haftasonu gelsem olur mu dedim tamam dedi.

daha önce çalışıyor muydu bilmiyorum 2. el aldım aracı bir ara deneyeyim dedim çalışmadı. o sebeple çalışıyor muydu çalışmıyor muydu bilemiyorum. teşekkürler bilgi için. duruma göre bir şeyler yapacağız artık. aux girişi çok dert değil gibi görünüyor esasında ama ben buletooth cihazı bağladığım için olması iyi olur o sebeple düzeltmeye çalışıyorum.

Mywz1 bunu beğendi.
  8. Mywz1

Mywz1 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    22
    Ad Soyad:
    Mehmet yavuz
    Yaşadığınız Şehir:
    20-DENİZLİ
    Araç Modeli:
    Bende elektrikciye goturdum,sokmek icin komple vitesin oldugu yeri sokecekti,serviste aparatla cikariyorlarmis sokmeden sanirim. Ayrica usb calisiyor aux calismiyordu benimde, bluetooth cihazi takmistim,ayni anda usb den sarj ederken yaktim sanirim. Cizirti geldi ve calismadi birdaha.
    Bluetooth baglarken simdi aux kablosu kullaniyorum arada, daha saglikli oluyor,tak cikar da aracin aux girisine dokunmuyorum.diger uctan sadece bluetooth baglantisini tak cikar yapiyorum sarj edecegim zaman. Umarim hallolur ,kolay gelsin.

9. acipinarli

acipinarli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    481
    Ad Soyad:
    internet gezgini
    Yaşadığınız Şehir:
    68-AKSARAY
    Araç Modeli:
    Bugün ustaya gittim önden sökmeyi denedi ama olmadı. Zedelemek istemiyorum orayı dedi. Vites kısmını söktürürsen belki kolay olur dedi. Bende bir aux için başka sorun çıkarmayalım diye askıya aldım. Önden mi sökülüyor o parça. Vites Konsolunu falan sökmeye gerek yoksa servise söktüreyim bari aparat ile zedelenmeden. Tornavida izi olacak yoksa biz uğraşsak.

Bende kablo ile Bluetooth takacağım. Şarj için orayı usbyi kullanmam. Torpidoda kamera için çakmaklık var oradan yada ufak bir çakmaklık girişi ile yanından alırım.

Bu Sayfayı Paylaş