10 Kasım LPG KABLO

I20 Kapı Kilitleri

'İ20 Forum - Club' forumunda Sarıaslan tarafından 30 Ocak 2021 tarihinde açılan konu

1. Sarıaslan

Sarıaslan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    832
    Ad Soyad:
    Abdullah Sarıaslan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 MPI (2014-2020)
    merhabalar. 2018 model aracımda araç içinden kapıları kilitlediğimde ön kapılar açılıyor, arka kapılar mandalı ilk çekmede kilidi açıyor kapıyı açmıyor ikinci çekmede kapıyı açıyor. ön kapıların açılması normal eski araçlarda da öyleydi ama arka kapılar hiç açılmazdı. ben kapıları kilitlediğimde arka kapının hiç bir şekilde açılmamasını istiyorum ta ki ben kapı kilidini açana kadar. kullanım kılavuzuna baktım, çocuk kilidinden bahsediliyor, ama bu durumda da kapı sadece dışarıdan açılabiliyor. eşim arkaya çocuk ile beraber oturuyor. bizim ufaklıkta iyice hareketlendi elini kolunu uzatıp birşeyler çeker oldu. buna bir çözüm bulabilir miyiz?

2. Samet_ak

Samet_ak Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    339
    Ad Soyad:
    Samet akyel
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    VW
    Çocuk kilidini aktif ettiğinizde içerden de açılmıyor. En azından bende öyle. Araç 2015 i20.

3. sunbeki

sunbeki Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,178
    Ad Soyad:
    Adem
    Yaşadığınız Şehir:
    77-YALOVA
    Araç Modeli:
    Sizin istediğiniz arka kapıların kilidini sadece ön konsoldaki düğme ile açmak yada kapatmak galiba. Ve galiba bu mümkün değil. Tek seçenek çocuk kilidini aktif etmek. O zamanda dediğiniz gibi kapı sadece dışarıdan açılır.

4. Sarıaslan

Sarıaslan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    832
    Ad Soyad:
    Abdullah Sarıaslan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Benim yanlış hatırlıyorum ya eskiden kapıları kilitleyince arka kapılar içerden mandalı kaç kez çekersen çek açılmazdı. Böyle çok güvenliksiz geldi bana. Çocuk kilidini devreye alırsam her seferinde hanıma kapıyı açacağım şoförü gibi :D:D

<<bülent>> bunu beğendi.
  5. acipinarli

acipinarli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    481
    Ad Soyad:
    internet gezgini
    Yaşadığınız Şehir:
    68-AKSARAY
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Diğer bir çözümü de camı indirip kendisi açacak. Eğer durmuşsak ben açıyorum ama bırakıp ben devam edeceksem camı indirip açıyorlar. :)

<<bülent>> bunu beğendi.
  6. Sarıaslan

Sarıaslan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    832
    Ad Soyad:
    Abdullah Sarıaslan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Selamlar. Aracı dün servise bıraktım periyodik bakım için. Ne zamandır aklımdaydı. Araç hareket edip belli bir hıze gelince (15-20km/s) kapıların otomatik kilitlenmesi için birşey yapabilir miyiz veya varsa böyle özellik aktif edebilir miyiz diye sordum. Style pakette böyle bir özellik yok aktif edemiyoruz dedi. Harici bir cihaz aparat vs yapabilir misiniz dediğimde yapamayacaklarını, benim dışarıda alarm taktırıp bu özelliği sağlayabileceğimi söylediler. Bende hiç ihtiyacım yokken alarm taktırıp elektrik tesisatında işlem yaptırmak istemiyorum. Bunun daha basit farklı bir yolu yordamı var mı acaba?

7. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,499
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Servis yapamam diyorsa iş dışarıya kalıyor , bir alarm taktırırsan hem cam kaldırma modülü hem de otomatik kitleme yaptırabilirsin , benim i20 de böyle bir özellik olduğunu sanmıyorum 2013 Jump ( gariban model) , alarmı ve park sensörünü sonradan taktırdım ama cam ve kilit modülü ekletmedim. Ama sürücü kapısında açma kolunun oradaki kırmızı butonu çevirince 4 kapıyı kilitliyor , kontağı kapayınca otomatik açıyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sarıaslan bunu beğendi.
  8. Sarıaslan

Sarıaslan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    832
    Ad Soyad:
    Abdullah Sarıaslan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Abi cam kaldırma modülünü sipariş ettim. Kendim takacağım. İzledim çok basit bir uygulama.
    Hıza duyarlı kilit içinde hyundai servisinden ayrılma cam kilit ustası buldum. Onunla görüştüm. Maalesef olumsuz dedi. Tesisatın değişmesi gerekiyor, öyle bir masraf bence gereksiz dedi. Telefonda konuştum, umarım ben anlatabilmişimdir veya o anlayabilmiştir :)

Asel Kaan Efe bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş