10 Kasım LPG KABLO

I20 Ilk Çalıştırmada Hararet Göstergesi

'Teknik ve Faydalı Bilgiler' forumunda mumu tarafından 28 Mayıs 2022 tarihinde açılan konu

1. mumu

mumu Kayıtlı Üye Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    Melih Umu
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Merhaba,

Hyundai i20 troy 1.2 2012 benzinli model aracımı yaklaşık 9 aydır kullanıyorum. Yaklaşık 1 aydır aracımı ilk çalıştırmada hararet göstergesi en alt çizgiden (50) başlıyor sonrasında normal seviyeye (90 biraz altı) gelip sabitleniyor. Bundan öncesinde çalıştırdığımda her zaman normal seviyede (ortaya yakın) çalışırdı. Aracımı 4 5 gün hiç çalıştırdığım bir günde çok sarsıntılı çalıştı ve motor lambası yanıp sönmeye başladı. Kontak kapatıp açınca hiç sorunsuz çalışmaya başladı ancak hararet 1- 2 km yaptıktan sonra normal seviyesine gelmeye başladı. Motor yağ ve suyunda bir eksik gözlemleyemedim. Sorun var mı? Var ise neden kaynaklanıyor olabilir?

2. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,252
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    merhaba, bilgisayarla arıza tespiti yaptırmalısınız, beyin kayıt almıştır.
    hararet göstergesi ile ilgili sorununuz anlayamadım. 90'ın biraz altında olur normalde zaten.

3. mumu

mumu Kayıtlı Üye Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    Melih Umu
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Yaklaşık 6 ay önce aynı şekilde ilk çalıştırmada vuruntulu çalıştı ve lamba yaktı sonrasında yanmadı. Hararet normal değerde ancak arabayı ilk çalıştırdığımda seviyeden yükseliyor. Daha önceden arabayı çalıştırdığımda hep 87 88 seviyesinde çalışıyordu.

Bu Sayfayı Paylaş