LPG KABLO

I20 Gaz Yememe Ve Tekleme Sorunu

'Arıza Tespit Bölümü' forumunda pointer tarafından 2 Eylül 2019 tarihinde açılan konu

Tags:
  1. pointer

pointer Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Mert ober
    Yaşadığınız Şehir:
    17-ÇANAKKALE
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Merhaba arkadaşlar,

Aracım 2012 model 1.2 mpi jump modeli.

2 gün önce ışıklarda durduktan sonra kalkarken araç istop etti ve ben yanlış viteste kalktigimi düşündüm başta sonrasında tekrar çalıştırdım bu sefer araba 1den 2ye geçerken tekledi sarsıldı ve bu durum bu şekilde devam etti. Dönüş yolunda geldiğim aynı yoldaki yokuşları zar zor 2. Viteste çıktım sanki arabanın arkasından biri tutuyorda gitmiyor gibi bir his oluştu.

Yokuşlar bitince dönüş yolunda yavaş hızlandı ama 120 140 ile döndüm.

Neyse arabayı ustaya gösterdim usta katalizör tıkanmış temizlersej düzelir dedi. Bugün götürdüm temizledi taktı egzozu falan temizlendi. Şimdi de araç gaz yemiyor LPG veya benzin farketmeksizin araç gaz yemiyor.

Makineye taktı arıza kodları ile uğraştı bir sürü şey denedi ama sonuç değişmedi araba gaz yemiyor ilk çalıştırdığında hafiften gaza basmassa araba istop edecek gibi oluyor sonra stabil çalışıyor ama gaz yemiyor.

Makinada benim gördüğüm hatalardan biri p2187 sistem rölanti de çok fakir ve gaz kelebeği ile ilgili bir hata veriyordu.

Usta son olarak hata kodları sürekli değişiyor elektriksel bir sorun var tek tek kontrol edicem dedi öyle araba kaldı.

Benzer bir tecrübesi olan arkadaşlar var mı ne yapacağımı şaşırdım.

Çok teşekkürler.

2. KasabaLee

KasabaLee Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ad Soyad:
    Fatih ESMERKAŞ
    Yaşadığınız Şehir:
    45-MANİSA
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.4 MPI (2008-2014)
    Aracınızı bir müddet benzinde kullanın katalizör tıkandığında çürük yumurta kokusu gibi bir koku gelir ve arıza kodu p0420 yanar aracınızda yağ yakma var mı? Hararet yapıyor mu? Bunlar yoksa buji bobin piston segmandan eminseniz oksijen sensörlerini temizletin eğer benzinde kullanınca aynı problem olmuyorsa LPG ile ilgilidir Boğaz kelebeğini temizletin ve iyi bir LPG ustasına gidin.

3. pointer

pointer Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Mert ober
    Yaşadığınız Şehir:
    17-ÇANAKKALE
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Benzin ve LPG ikisinde de aynı sorun mevcut

4. melike3535