10 Kasım LPG KABLO

I20 Airbag Lambası Sönmemesi Ve Hız Sabitleyici Çalışmaması Durumu

'İ20 Forum - Club' forumunda fatih bey tarafından 27 Aralık 2019 tarihinde açılan konu

1. fatih bey

fatih bey Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    fatih akçil
    Yaşadığınız Şehir:
    76-IĞDIR
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 MPI (2014-2020)
    öncelikle selamlar
    birden çok sorum var yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler aracımı servise götürmedim daha bakımı yaptırılmış şekilde aldım sadece kış için antfrizini yeniledim. 2012 makyajlı kasa style paket 1.4 aracımı aldığımda airbag lambası düzenli yanıyor ve hız sabitleyici çalışmıyordu park sensörüde aynı şekilde, birde ufak çizikler var ön ve arka tamponda sanayiye gittim airbag zembereği arızalı parçayı internetten al takarız dedi park sensörü orjinal olduğundan cihaz görmüyor servise göster bunu dedi. arabamın periyodik bakımı var sadece bu işlemler için servise gitsem çok mu pahalıya gelir. ilk arabam olduğu için biraz pimpirkliyim sanayideki ustaları da kafam hiç kesmiyor birde küçük bir şehirdeyim sanayisi de allahlık.

Bir de vites körüğüme sıvı dokülmüş derisi çok kötü duruyor bu işi yapan bir döşemeciye gittim 6 ileri mandallı vitesimin topuzunu sökemedi zorladı baya yarın gel ben bir sorayım bu nasıl sökülüyor diye dedi mandal geri vitesten ileri alırken basılı kalıyor nadir de olsa, eskiden öyle bir sorun yoktu. gitmedim haliyle döşemeciye bir daha. servis körüktür iç kapı tutamacının boyanmasıdır bu işleri de yapar mı ?

2. duhangs

duhangs Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,351
    Ad Soyad:
    Duhan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    Oncelıkle hayırlı olsun airbag ısıgı yanık olması bıraz kıllandıran bır durum geldı bana aracı ekspere soktunuz mu alırken?
    Hız sabıtleyıcı ,aırbag calısmaması bana agır bır kaza rıskı ıhtımalı verdı suanda.park sensoru de buna dahıl.

bu ısler ıcın servıse gıdıp fıyat alabılırsınız ama bence aracın acıl olarak yapılmadıysa ki servıste de olur önce saglam bır eksperı yaptırın eger bu problemler bır kazayla alakalı ıse emın olun daha fazlası cıkacaktır o aractan.

İade davası acıp satın aldıgınız kısıye ıade edebılırsınız aracı yada en azından zararı karsılamak uzere mahkeme karar verebılır.
    vıtes korugu falan hafıf zorlayınca sola dogru topuz cıkar ve körüğü yerınde tutan mandallar zorlamadan cıkarır dosemecıler.

ama bence once dıger ıslemlere bır acılıyet verın derım.

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  3. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,049
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

zemberek değişimi gerekli. servis körük değişimi yapar ama iç kapı tutamacını boyamaz sanırım.

bütün bu işlemler için serise telefonla fiyat sorabilirsiniz. hyundai servisleri genelde uygun fiyatlıdır.

4. fatih bey

fatih bey Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    fatih akçil
    Yaşadığınız Şehir:
    76-IĞDIR
    Araç Modeli:
    expertiz var aracımda boya değişen yok market çıkışı otoparkta amarok dokundurması sonucu bagaj kapağında boyasız göçük düzeltme var sadece onun da izi belli belirsiz mevcut. en yakın karsta var servis malum hava koşulları bahara gideceğim servise ekstra birşey çıkarsa haberim olur. teşekkürler

5. fatih bey

fatih bey Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    fatih akçil
    Yaşadığınız Şehir:
    76-IĞDIR
    Araç Modeli:
    teşekkür ederim kars erzurum van içinden hangi servisi tercih etmeliyim bölge hakkında bilgisi olan varsa sevinirim

6. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,049
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    zembereği değiştirmesi zor birşey değil, ben ali expresten alıp kendim değiştirdim. ali expres fiyatı 9-10 dolar.

<<bülent>>, fatih bey ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  7. rpurcek

rpurcek Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,930
    Ad Soyad:
    Rıza
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    El beceriniz ve gerekli ekipmanınız varsa, videolarda ki adımları izleyerek kendiniz değiştirebilirsiniz. Zembereği söküp, sargının tamirini de yapıyorlar. Ne kadar sağlıklı olacağı tartışılır. Ben sıfırını alıp takmanızı tavsiye ederim.

<<bülent>> ve fatih bey bunu beğendi.
  8. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,498
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Aracınız hayırlı olsun . aracınız 2012 ama bayağı donamı var gibi , ben de i20 2013 var 1.2 Jump , sizin aracın başta zemberek işini hallettikten sonra diğer işlere gelsin sıra , vites topuzunu ben değiştirdim tabi körükle işim olmadı , krom kaplamalı deri vites topuzu takmıştım çok basit sola çevirince çıkıyor. Diğer sorun olan kapı içi kolçakların boyanması lazım , benim i20 nin de ön sürücü ve yolcu kolçakları ( siz tutamaç demişsiniz ) hep tırnak iziydi , üzerinde plastidip kaplama gibi yumuşak bir boyamı kaplama mı bir şey vardı , onu tamamen sıyırıp fabrikanın attığı plastik astar üzerine iki ön kapının kolçaklarını boyattım , işiniz o aşamaya gelirse size detaylı bilgi veririm , youtubeda videosu var biri boyamış ama benim arabanın kolçak tamamen çıkmıyordu kapı içine plastik berçinliydi , berçini kesmek istemedim , maskeleyip üzernde mat siyaha boyattım.

<<bülent>> ve fatih bey bunu beğendi.
  9. fatih bey

fatih bey Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    fatih akçil
    Yaşadığınız Şehir:
    76-IĞDIR
    Araç Modeli:
    Teşekkürler benim önceliğim zemberek işi olacak diğer konular makyaj sayılır acelesi yok , parça parça hallolur o zaman

10. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,498
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    Zemberek TR de pahalı , forumdan bir öğretmen arkadaş aliexpressten satın almıştı daha hesaplı diyordu , siz de alabilirsiniz.

Tapatalk kullanarak iPhone X aracılığıyla gönderildi

fatih bey bunu beğendi.
  11. FATİH2841

FATİH2841 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    76
    Ad Soyad:
    FATİH Tosun
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    merhaba aracınız hayırlı olsun ben bu hafta değiştirdim serviste zembereği değişimden sonra hız sabitleyici çalışmaya başladı zemberekle alakalı yani bende düşündüm Aliexpresten almayı ama sonra kendi kendime düşündüm güvenemedim parça arızalı gelebilir yanlış gelebilir diye sonuçta hava yastığı olunca garantili olsun diye serviste yaptırdım 2 yıl garantili 645 tl ye değiştiler Blue kart çıkartıyorlar onun ekstra indirimi var normal fiyatı 930 tl demişti

Burak&Buse, fatih bey ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  12. Ser59

Ser59 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    Servan Ozmen
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Fatih bey merhaba Hyundai kendi servisinde mi değiştirdiniz

13. FATİH2841