LPG KABLO

I20 Active Yardım Lütfen

'Otomobil Danışma Bölümü' forumunda Cengiz84 tarafından 18 Ağustos 2021 tarihinde açılan konu

1. Cengiz84

Cengiz84 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Cengiz Cengiz
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Merhaba arkadaşlar, daha önce hyundai marka araç kullanmadım. Şu an 2016 model i20 active otomatik bir araç almak üzereyim. Kullanan arkadaşlar yardımcı olabilir mi? Özellikle araç lpg de sorun çıkarıyor mu? Lpg ve benzin ile yakıt tüketimi nasıl acaba?

2. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,280
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
  3. Cengiz84

Cengiz84 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Cengiz Cengiz
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
  4. acipinarli

acipinarli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    486
    Ad Soyad:
    internet gezgini
    Yaşadığınız Şehir:
    68-AKSARAY
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    bende normal i20 ile iç tasarımındaki ufak farklar ve dış tasarımı dışında fark yok diye biliyorum. Şasi, motor aynı sadece görsel farklı. İçi de aynı çizgilere sahip ama kaplaması ve renkleri biraz farklı diye biliyorum.

Ama ağırlıktan vs sebeple yakıtı azdır çoktur bilemem.

bende 2016 i20 otomatik jump var style ile arasında yarkıt tüketimi olarak az bir fark görünüyor teknik veriler kısmında. o da donanımdan kaynaklı ağırlık falandır diye düşünüyorum.

Son düzenleme: 18 Ağustos 2021
  5. Cengiz84

Cengiz84 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Cengiz Cengiz
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Hocam öncelikle yardımınız için çok teşekkurler. Sizin araç otomatik mi düz mü bir de lpgli ise kaç lt yakıt ile kaç km yapıyorsunuz şehir içinde ve dışında acaba

6. acipinarli

acipinarli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    486
    Ad Soyad:
    internet gezgini
    Yaşadığınız Şehir:
    68-AKSARAY
    Araç Modeli:
    Benim araç otomatik. Lpg takmadım. Alalı 1 yıl oldu. Eşim işe gidip gelirken kullandı çoğunlukla. Ben öğretmen olduğum için canlı ders ve çocukların küçük ve evde olması sebebi ile otomatik aldık eşim kullansın diye. İşe ben bırakıp geliyordum aklımız evde kalıyordu.

İşe giderken eğer çarşı içini kullanırsa kışın 9-10 litre arasında yaktı. Çok sayıda ışık olması en büyük etken. Çoktan kastım şu; ev ile iş arası 3 km civarında ve 7 tane ışık var.

İlk baharda okul açılınca çocukları okula bıraktı işe geçti ve gelirken alıp geldi. Yol uzadı biraz ama ışık azaldı (4 ışık toplamda) ve yol tenha, Dur kalka gerek kalmadan direk gittiği geldiği için 7-9 arasında yaktı.

Uzun yolda memlekete gidip geldik yazın. eşim, ben 2 çocuk ve valiz olarak 2 büyük sırt çantası varken ve klima açık halde 5,5-6 arası yaktı.

11-14 ağustos arasında konya ereğliden mersin tisana karaman silifke üzeri yine 4 kişi ama dopdolu araçla gittik. Klima açık şekilde gittiğimizde araç 6 litre ile kontağı kapattım. Dönüşte daha fazla tırmanış ve dur kalk yapma, istediğimizde durup çay içme, dinlenme yaparak tisandan ereğliye gittiğimizde depoyu doldurdum tekrar yaklaşık 150km menzil gösteriyordu ve tüketim 6.6 litre idi gidiş dönüş tüketimi toplamda ortalama olarak.

Git gel toplam 600km ye yakın yol yaptık. Yanlış değilsem 580 km falandı.

7. Cengiz84

Cengiz84 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Cengiz Cengiz
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Hocam çok teşekkür ederim zaman ayırıp üşenmeden bilgilendirdiginiz icin. Arac gercekten ekonomikmiş. Kazasiz sürüsler dilerim.

8. acipinarli

acipinarli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    486
    Ad Soyad:
    internet gezgini
    Yaşadığınız Şehir:
    68-AKSARAY
    Araç Modeli:
    Amin teşekkür ederim. Size de hayırlı olur inşallah alırsanız aracınız.
    Ekonomik kısmı kişiye göre değişebilir ama bunu almadan evvel kullandığım manuel dizel i20 ile aynı yakıyor şu an. :D

Servis yazılımı güncelledi araç ayarı bozmuştu.

Buna da güncelleme attılar galiba. Bakıma götürmüştüm. Servis menüsü yoktu o açılmış. Şimdi kalan zamanı da gösteriyor.

Ben lpg de sorunlar yaşadığım için ilk aracımda ki corolla idi 97 model. En uyumlu demişlerdi o zaman. Sorun için gittiğimde takan ustanın da dediği en uyumlusu bu 70-80 binde yakar subabı diye. 2013 yılı falandı 1200 tl vermiştim yaptırmaya.

Ondan dolayı lpg takmayı şimdilik düşünmüyorum. Katalitik konvertör arızalarını da çok duydum ve pahalı parçalar olunca gittiği yere kadar bakalım inşallah.

ErdoganT bunu beğendi.
  9. ErdoganT

ErdoganT Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    67
    Ad Soyad:
    Erdogan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    LPG mı düşman başına. Kazandırdığı kârı topluca cepten çıkartıyor. Başıma bela olmuştu sattım kurtuldum.

Dünyaya bir kere geliyoruz dedim gidip 4x4 177hp araç aldım. Keyfini çıkarta çıkarta sport modda kullanıyorum.

Bu Sayfayı Paylaş