LPG KABLO

I20 1.4 Crdi 2015-2016 Sahibi Olanlar Yardım Lütfen

'İ20 Forum - Club' forumunda ofbideisimbul tarafından 19 Mart 2017 tarihinde açılan konu

1. ofbideisimbul

ofbideisimbul Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    cihangir olcay
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    arkadaşlar merhaba i20 1.4 crdi style +pan almayı düşünüyorum 2015 veya 2016 alıcam 2015 ile 2016 arasındak i farklar nelerdir genel olarak arabanın yakıt tüketimi performansı yol tutuşu nasıldır bilgilendirirseniz sevinirim

2. yeniceri21

yeniceri21 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Melih Saygıner
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.0 TGDI (2014-202x)
    Bende yeni kasa i20 dizel style paket almak istiyorum tavsiyeleriniz nedir sıkıntılı tarafları var mı aracın 2015 model sunroof lu 30000 km olanlara 54 55 bin fiyat istiyorlar sizce bu rakamlar uygun mu yoksa sıfıra mı yönelmek lazım

3. ozgurcan333666

ozgurcan333666 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    348
    Ad Soyad:
    ozcan cem
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    2 aydir kullaniyorum crdi style+pan sifir aldim..... Clio 4 ten gecis yapmis biri olarak kiyaslamami ancak bu yonde yapabilirim.... Aracik ses yalitimi harika hatta cogu benzinli araclardan daha sessiz calisiyor diyebilirim... Sayet benim benzinli cliomdan daha sessiz oldugu kesin :) ozellikle cam tavan olayi muthis keyif veriyor cam tavansiz almayin kesinlikle... Suspansiyonlar clio 4 e gore daha yumusak trim sesleri neredeyse yok ... Her sekilde clio 4 ten kat kat ustun bir arac ... Eksi sayilabilecek iki yonunu gordum sadece... Birincisi arac cok agir bos agirligi 1354 kg... Motorun kaldirmamasi soz konusu degil motor canavar gibi fakat yakit tuketimi seleflerine gore bir tik daha fazla... Fakat agirliginin bir avantajini da gordum clioda 120 den sonra ruzgarla munakasa ediyordum... Yanindan bir arc gecse zorluyordu fakat yeni i20 de tank gibi oturuyor.... Ikinci alisamadigim sey yol tutusu iyi sayilir ama clio ile kiyasladigimda malesef onu yakalayamiyor biraz sert bir sekilde viraja girince savurma egilimine giriyor clioda 120-130 la viraja dolu bagajla bile girdiginizde kalip halinde donuyor yatma savrulma olmuyordu.... Fakat suspansiyonlarda kaya gibi sert ve konforsuzdu.... Ha bir sevemedigim tarafi direksiyonu sert ven tek elle kullanirim genelde araci fakat biraz uzun sure kullaninca sol kolum fena agriyor ama yine de artiso ve eksisini ortaya dokersek kesinlikle alinabilecek bir arac ben cok begendim

LG-H960 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ofbideisimbul bunu beğendi.
  4. ofbideisimbul

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    cihangir olcay
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    hocam öncelikle üşenmeyip yardımcı olmak için uzun uzun yazmışssınız çok teşekkür ederim... clioyla karşılaştırmanız çok iyi oldu çünkü aklımın bir ucundada clio vardı... görünüş olarak i20 daha güzel donanım olarak clio daha iyiyse diye aklımda soru işaretleri vardı ama artık i20de kesin karar kılmaya başladım tekrar saolun

ozgurcan333666 bunu beğendi.
  5. ozgurcan333666

Alınan Beğeniler:
    348
    Ad Soyad:
    ozcan cem
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Aman diyeyim sakin ha sakin clio ya bulasmayin abartisiz soyluyorum... Araci aldigim ilk gunden beri ayda en az 2 defa servise gitmeniz garanti... Su anda hala cozulememis amortisor takozu ve direksiyon kutusu sorunu var donanim sizi kandirmasin beni kandirdi ama siz kanmayin aman diyeyim 3.5 sene kullandim sifir aldim ne hayallerle ama abartisiz soyluyorum her tarafindan gelen seslerle acaba ne zaman bir sorun verecek diye araci dinleye dinleye psikopata baglarsiniz hatta disardaki insanlar ne pimpirik adamsin her ay servise mi gidilr diye yaftaladi beni ama alakasi yok aracin her tarafindan sorun akiyor forumunu incelerseniz zaten gorursunuz herkes satip kurtulmaya calisiyor bakin megan demiyorum laguna demiyorum onlar hakkinda yorum yapamam ama clio 4 ten kesin kesin uzak durun sunlari yazarken bile sinirden ellerim titriyor sizi kurtarma cabasindayim inanin ;) sifir aracimda degisenleri soyliyeyim size 3 senede hemde..... 3 defa direksiyon kutusu, 2 defa amortisor kule takozu, 2 defa viraj denge demiri, 1 defa cam fitilleri, bir defa far sinyal kolu, 1 defa yakit hortumlari ve kampanalarda iyilestirme adi altinda degisim yapildi bunlar garanti kapsaminda ve sattigimda amortisor kule takozlari yine basladi en sonunda subaplari yaktim tam oldu

LG-H960 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme: 20 Mart 2017
  6. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,277
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    ufak tıklasanız bile airbag açan araçlardan uzak durun, farkında olmadan çok daha büyük bir zararın içine çeker sizi haberiniz olmaz.

7. Yusuf3202

Yusuf3202 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    Yusuf sait
    Yaşadığınız Şehir:
    2-ADIYAMAN
    Araç Modeli:
    Konuya müdahil oldum clio4 joydan 1.5 DCI den i20 style 1.4 crdi araca geçiş yaptım kıyasla çok daha konforlu yakıt tüketimi olarak şehir arasında 4.1 kadar düştüm hız genelde 90 yakıt tüketimi Clio 4 göre yüksek tabii arada neredeyse 200 kg fark var normal motor atikligi 1.4dizel 240 nm değil gibi sanki 240 nm yerine 160 nm gibi benim için yeterli birde cam tavan riski var geçen biri yazmıştı geri kapatıyor Ken cam tavan patlamış Yolda giderken de patlayabilir benim için görüntü olarak güzel duruyor tercih sizin

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. ofbideisimbul

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    cihangir olcay
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    iyiki müdahil oldunuz saolun söylediklerinizi değerlendireceğim

9. ozgurcan333666

Alınan Beğeniler:
    348
    Ad Soyad:
    ozcan cem
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    240 degil de 160 olayini nasil tespit ettiniz ? Ben hic te boyle birsey hissetmedim... Gereginden fazla yukte attim yeri gelince ama o kadar rampa da banamisim demedi vites dusurme geregi bile duymuyor ?

SM-A810F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. İbrahim kılıç

İbrahim kılıç Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    İbrahim kılıç
    Yaşadığınız Şehir:
    4-AĞRI
    Araç Modeli:
    Arkadaşlar kolay gelsin i20 1.4 CRDi style 2015 model aracımın sol ön kapısındaki hoparlör patlat . Kaclik olduğunu bilmiyorum. Bilen varsa burdan paylaşabilirmi.? şimdiden teşekkürler. orjinal hoparlör markası nedir bilen varmı ?

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  11. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,520
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Mükerrer olan mesajınızın biri silinmiştir.
    Kapı döşemesini sökünce patlak olanın kaç cm lik olduğu ortaya çıkar , ona göre bir şey taktırırsın hocam , kolay gelsin. Bizim 2013 i20 lerde hoparlörler 16,5 cm.

12. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

orjinal hoparlör markasız olarak çıkar, üstüne HMC yazar, yani hyundai markadır.

çoğu hyundaide ön kapılar 16 cm olarak çıkar. 13 çıkanlar da mevcuttur ama 13ün yerine 16 da çoğu zaman sorunsuz olarak montajlanır.

yeni hoparlör alacaksanız çift alın ve sağ-sol değiştirin.

Bu Sayfayı Paylaş