LPG KABLO

I 20 Akü?

'i20 Forum - Club (PB/PBT) (2008–2014)' forumunda Riquelme1907 tarafından 22 Eylül 2018 tarihinde açılan konu

1. Riquelme1907

Riquelme1907 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    Ad Soyad:
    Burak Yılmaz
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.2 MPI (2014-2020)
    Merhaba Arkadaşlar geçen hafta akşam üstü torpidodan bir evrak alırken orta lamba ve ön deki lambaları yani toplamda 3 tane ampulü açık unutmuşum yaklaşık 12 saat falan açık kalmışlar aracın başına geldiğimde kumanda bile algılamadı anahtarla manuel olarak açtım, zaten lambaları açık konumda görünce anladım kontak çevirince hiç bir gösterge dahi yanmadı.Neticesinde akü takviye yaptim ilk anda aldı zaten araç sonrada bir haftadır sıkıntı yaşamıyorum.
    Ancak 3 ampülün 12 saat kadar açık kalması aküyü bitirirmi bence değişme zamanı gelmiş gibi 4 yıllık akü sonuçta önceki sahibinin değiştiğini sanmıyorum orjinal akü,önümüz kış soğuk havalarda sıkıntı çıkarır sanırım , orjinal 50 amper sanırm ben bide 60 mı alsam daha sağlam olur öneriniz varmıdır birde akü yerine tam oturmalı tabi ole büyük olup kötü durmasın.

2. Kimi

Kimi Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Kimi
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Bende de 2016 i20 var. Sebebini tam olarak bilmeme rağmen akü tam olarak boşalmış. Senin yaptığın gibi bende akü takviyesi yaparak aracı çalıştırdım. Ben aracın multimedya sisteminden şüpheleniyorum. Çünkü eskiden Kontak kapalıyken çalışmayan radyo kontağı çıkardığımda çalışmaya devam ediyor..

3. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

akü şarj alabiliyorsa değişmesine gerek yok. şarj alma kapasitesi ortadan kalkınca zaten değişir.

uzun yola çıkmayan, sürekli kısa mesafe marş yapan araçlarda akü bitebilir. orjinal olmayan, elektrik tüketen başka parçalar da varsa(ilave sis lambası, müzik sistemi gibi) şarjı daha hızlı biter.

normal bir akü 5-6 yıl gidebilir, 6 yıldan uzun giden akü nadir.

dediğiniz 3 ampül 8'er watt. yani toplam 24 watt, anlık olarak 2 amper akım çekmiş.

12 saatte 24 amper saat tüketir. yani sizin akünün tam şarjlı halinin yarısı eder. bana normal gibi geldi.

4. mmucit

mmucit Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    17
    Ad Soyad:
    Murat Kehya
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Bende 45 A lik var, değiştireceksem 60 A takarım diyorum. Siz bence akünüzü tam doldurtun sanayide, kışın marşta sıkıntı çıkmazsa akünüz iyi demektir.

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  5. Riquelme1907

Riquelme1907 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    Ad Soyad:
    Burak Yılmaz
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.2 MPI (2014-2020)
    Bende geçen gün konrtol ettim 45a orjinal aküsü bence 50 a taksak daha iyi hem akü yerinde kare şekilde kalacak akü 60lık aküler daha dikdörtgen kalıcak akü yerinde

Asel Kaan Efe bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş