10 Kasım LPG KABLO

Hyundai Kullanıcıları Hyundai'den Vazgeçmiyor!

'Hyundai'den Haberler / Yenilikler / Tarihçe' forumunda Ersin tarafından 18 Şubat 2012 tarihinde açılan konu

1. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    http://otomobil.milliyet.com.tr/hyundai-kullanicilari-hyundai-den-vazgecmiyor-/otoguncel/haberdetay/17.02.2012/1504485/default.htm?ref=milliyet_anasayfa

<h1>Hyundai Kullanıcıları Hyundai'den Vazgeçmiyor!</h1>
    <h2>Amerika’nın önde gelen değerlendirme kuruluşu J.D. Power’ın her yıl olduğu
    gibi bu yıl da gerçekleştirdiği müşteri sadakati araştırmasının sonuçları
    açıklandı ve Hyundai tüm otomotiv markaları arasında 2011 yılında birinci oldu.</h2>
    [​IMG] Hyundai, bir önceki yıl elde ettiği %60’lık başarısını 4 puan daha yükselterek mevcut müşterileri tarafından araç yenileme sürecinde yeniden tercih edilme oranını %64’e çıkardı.

J.D. Power 2012 yılı müşteri sadakati araştırması, 2011 yılı içinde otomobilini yenileyen 117.001 kişinin katlımı ile gerçekleştirildi. Bunlardan 73.733’ü sıfır kilometre otomobil alırken diğerleri ise ikinci el otomobil tercih eden kullanıcılar oldu. Araştırma araç yenilemede yine aynı markayı tercih eden sadık müşterilerin oranını belirlerken, aynı zamanda markaların birbirinden müşteri çalma oranını ortaya çıkarıyor.

2011 yılında Hyundai müşterileri %64’lük oranda markalarına sadık kalarak yeni otomobillerinde de tercihlerini Hyundai’den yana kullandılar. J.D. Power Hyundai’nin başarısı ile ilgili yaptığı açıklamada markanın özellikle kalite ve tasarım açısından gelişen modelleri sayesinde bu başarıyı elde ettiğini belirtti.

Hyundai Motor Amerika Başkan Yardımcısı Dave Zuchowski elde edilen başarı ile ilgili yaptığı konuşmada “Müşterilerimizin %64’ünün araçlarını yenilerken yine Hyundai Markası’nı tercih etmeleri bizim için sevindirici bir sonuç. Hyundai değerini, kalitesi ve tasarımını deneyimleyen müşterilerimiz Hyundai’den vazgeçmiyor ve birçok alternatif arasından yine Hyundai’yi seçiyor. Müşterilerimizin bu sadakatine karşı biz ve bayilerimiz, müşterilerimize en iyi şekilde hizmet sunarak onlara teşekkür ediyoruz” dedi.

Düzenleyen : Ersin C

2. Köksal

Köksal Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,522
    Ad Soyad:
    Köksal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Opel
    Amerikada olmasam da ben de dahilim galibahttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley4.gif

3. dede korkut

dede korkut Vip Üye Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Benim ilk arabam da Hyundai'di, ikincisi de öyle.

4. Umr

Umr Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    396
    Ad Soyad:
    Veccii
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.6 (2003-2005) LC
    İlk hyundaimiz fevkaladenin fevkindeyiz o derece :))

5. cemceylani

cemceylani Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Hyundai markasını seviyorum ancak açık konuşmak gerekirse eski modellerini beğenmiyorum,yani rahat konforlu olabilirler mesela eski elantralar..Ama ne bileyim bir türlü ısınamadım eski hyundai lere..Ben daha çok son üç dört yıldır çıkardığı arabalarını seviyorum Hyundai in..Elantra 2011 olsun i serileri olsun,ix35,i40,grandeur,i20 ,i30 gerçekten güzel ve sağlam arabalar..Şu anki arabam i20 bundan sonra alacağım araba inşallah yine bir hyundai olacak,Elantra olabilir tercihim..

Herkese iyi geceler

Düzenleyen : cemceylani

6. sfzb67

sfzb67 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    20
    Ad Soyad:
    Serkan BOZKAYA
    Yaşadığınız Şehir:
    3-AFYONKARAHİSAR
    i20den sonra rahatlıkla i30 cw yada ix35i tercih ederdim https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley20.gif

7. Nightfish

Nightfish Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Türkiye otomobil piyasasında da bu modeli uyguladıkları için oldukça kötü bir haber bu aslında. Hyundai'den vazgeçemiyorlar nasıl olsa mantığıyla ilerlediklerinden fiyatlar bu halde şu anda.

8. starter

starter Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Ahmet KALEM
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
    7 ay oncesine kadar hyundi deyince o uyduruk arabami diyenlerdendim ama bir arkadasimin tavsiyesiyle hyundai sahibi oldum ve asiri derecede memnunum siradaki hedefim blue

9. TOYY2004

TOYY2004 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    bu haberden sonra hyundailere zam gelir :=))))))))))

10. emre027

emre027 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Era kullanıcısı olarak verdiğim fiyatı düşündüğümde bu araba için ancak diyorum dolayısıyla arabamla çok da davalı olmayıp eksiklerini böylece görmezden geliyorum .

Ancak Hyundai nin türkiye de ki makul fiyat makul kalite dengesi bozulmuş durumda şimdiki Elantra , Blue fiyatları nı göz önüne aldığımda Era kalitesi(zliği)ndebir araç , Hyundai ASSAN kalitesi(zliği)nde satış sonrası hizmetverecekse Hyundai banasırf 2012 model araç verecek diye o kadar para vermek insanı korkutuyor ,zira o kadar parayı verince de iş işten geçiyor.

Bu fiyatlarla kalitesi(zliği)ni bildiğim Hyundai gibi bir marka yerine dahakaliteli markalara yönlenmeyi tercih ederim .

Şu an ki Hyundai fiyat politikası devam ettiği sürece ikinci aracım hayatta Hyundai olmaz.

Zira bu değerlendirmeler ve özellikle Hyundai nin Elantra yi lanse ederken kullandığı özellikler Amerika ve diğer yurt dışı kaynaklı Türkiye ile bağdaşmayan veriler .

Adamların orda aldığı donanım bizimki ile aynı olmadığı gibi fiyat da öyle , satış sonrası hizmet de öyle.
    Düzenleyen : emre027

11. Coşkun Özcan

Coşkun Özcan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    67
    Ad Soyad:
    COŞKUN ÖZCAN
    Yaşadığınız Şehir:
    81- DÜZCE
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    haklı olduğunuz nooktalar var
    ancak hyundaiden kaliteli markalar demişsiniz, buna katılmıyoorum, yeni civic eskisinden kötü, yeni focus eskisinden kötü, vw ateş pahası ve aylarca sıra, vs. vs. her markanın kendine göre bir kalite anlayışı olabilir ama şunu da görmek lazım, hyundainin yeni çıkardığı hiçbir araç önceki kasayı aratmıyor, hep ileri bir gelişim var
    ayrıca birçok marka nerdeyse her moodelinde aynı mootorları kullanıyor, motor çeşitleri ooldukça kısıtlı oysa hyundaide gerek benzinli, gerek dizel en çeşitli motor yelpazesine sahip, tek tek yazmama gerek yook sanırım

12. Coşkun Özcan

Coşkun Özcan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    67
    Ad Soyad:
    COŞKUN ÖZCAN
    Yaşadığınız Şehir:
    81- DÜZCE
    Araç Modeli:
    <div ="haberbaslik"="" id="HaberBaslik" style="font-family: Arial; font-weight: bold; text-align: left; ">Hyundaizm! <div ="haberozet"="" id="HaberOzet" style="margin-bottom: 5px; margin-top: 5px; font-family: verdana; text-align: left; ">Hyundai, mevcut müşterileri tarafından araç yenileme sürecinde yeniden tercih edilme oranını yüzde 64'e çıkardı <div ="haberozet"="" id="HaberOzet" style="font-size: 16px; color: rgb(113, 97, 66); margin-bottom: 5px; margin-top: 5px; font-family: verdana; text-align: left; ">
    <div ="haberozet"="" id="HaberOzet" style="font-size: 16px; color: rgb(113, 97, 66); margin-bottom: 5px; margin-top: 5px; font-family: verdana; text-align: left; ">http://ekonomi.haberturk.com/otomotiv/haber/716925-hyundaizm
    <div ="haberozet"="" id="HaberOzet" style="font-size: 16px; color: rgb(113, 97, 66); margin-bottom: 5px; margin-top: 5px; font-family: verdana; text-align: left; ">
    <div ="haberozet"="" id="HaberOzet" style="font-size: 16px; color: rgb(113, 97, 66); margin-bottom: 5px; margin-top: 5px; font-family: verdana; text-align: left; ">
    <div ="haberozet"="" id="HaberOzet" style="margin-bottom: 5px; margin-top: 5px; font-family: verdana; text-align: left; ">başlık güzelmişhttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley4.gif <div ="haberozet"="" id="HaberOzet" style="font-size: 16px; color: rgb(113, 97, 66); margin-bottom: 5px; margin-top: 5px; font-family: verdana; text-align: left; ">

Düzenleyen : Coşkun Özcan

13. emre027

emre027 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Civic ve focus eskisine göre dış tasarım olarak haklısınız kötü , ancak focus sınıfının en iyi yol tutuşu olan araç sıfatını iyileştirerek taşıyor halen , her virajda arkası dışarı savrulan bir araç sahibi olarak ben de buna gıbda ile bakıyorum https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley6.gif

Dış tasarım olarak focus gerilemiş ançak iç tasarım ve konfor artmış.

VW jetta da da haklısınız sıra var ve eski jetta ya oranla kalitesiz bir araç malum VW yeni Jetta çıkarırken fiyat düşürdü ve beraberinde kalite de düştü.

Ama bakınız Elantra Mode (Baz model) 49 450 iken J, etta 1.4 TSI Comfortline (ara donanım) 49 200 ve donanımlar aynı değil .

Benim kafama takılan HYundai deki bu aşırı fiyat artışı .

Neyse alanlar güle güle kullansın , şu bedelli olmasa Focus düşünüyordum mayıs gibi ancak şu anlık ertelendi.
    ERA ya devam :D

14. Coşkun Özcan

Coşkun Özcan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    67
    Ad Soyad:
    COŞKUN ÖZCAN
    Yaşadığınız Şehir:
    81- DÜZCE
    Araç Modeli:
    fiyatlar konusunda birşey demiyorum, şöyle bir beklentim var, mart ayında güney koore ile serbest ticaret anlaşması imzalanırsa koreden ithel edilen araçlarda ciddi bir indirim olabilir, beklemek lazım
    ayrıca yeni focus iç tasarım olarak da elantradan kötü, soony ses sistemi yok ve yerine iğrenç bir teyp koyulmuş, ayrıca bagajı hb bir araç kadar, eskisinden başarısız bence, ayrıca elantra yol tutuş olarak focusu aratmayacaktır, sonuçta yarışçı değiliz,
    ben önümüzdeki yıl işler istediğim gibi giderse elantra düşünüyorum

15. qaan88

qaan88 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Hyundai nin sitesine giriyorum ve bana uygun artık arabası yok. Model sayısı az, olanlarda ates pahası olmus. ABD deki gibi buradada mega fabrikası olsa, buradada bedavaya araba satsa, buradada full donanımlı araba satsa bizde hyundai den vazgecmeyiz. Ama burada her gecen gun fiyatları artan ve donanımı dusen bir trend var.. Bizde Hyundai sonata veya genesis e binsek bir daha hyundai den vazgecmeyiz.. Asıl noktada bu. bzi accentlere biniyoruz, abd de ise sonata veya genesise biniyor..https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley19.gif

16. Fgocmen

Fgocmen Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    390
    Ad Soyad:
    Fatih GÖÇMEN
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    ix35 benimde Tercihimde Cooook Çalışmam lazım Çoook :)

17. emre027

emre027 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Doğru https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley32.gifhttps://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley32.gifhttps://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley32.gif

18. emre027

emre027 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Evet bagaj geldiğinde 372 cc idi şimdi ise 421 cc oldu , bunu da tam boy stepneden vaz geçerek yaptılar ve bu bagaj işi focus sun en kötü yanı bu konuda tasarımda ford saçmalamış.

Gidip baktınız mı bilmem ama bizim arabada ki ve bir cok araçtaki gibi stepne yatağını bagaja presleyip bagajta bir yatak oluşturacağına , stepne bagaj ın zemininden başlıyor , bu da epey hacim çalıyor , nie böyle saçma bişey yapmışlar bilmem.

Teyp in ses kalitesiiyi ancak görüşüşü fiestayı andırıyor , haziranda sony sistem gelecek diyorlar bakalım.

Ama sesli komut sistemi ,tutun led iç aydınlatma , kapı içleri kadar sunni deri döşeme iç konumda kaliteyi artırıyor. TCS , hız sınırlandırıcı (siz değilse bile etrafınızdan hız sınırınıufak bir farklageçtiği için ceza yiyen vardır ) gibi ek donamlar var .

Ama bagaj ve teyp de haklısınız , bagaj biraz daha iyi oldu ama stepne küçüldü , sony müzik sistemi ise C-MAX de geldi er yada geç focus da da gelecek.

2013 de focus çıkacak yeni mondeo ile birlikte ön tasrımı belki makyaj görür belki ,internetde gelecek yeni mondeo nun yeni panjur tasarımına benzeyenfocus resimleri var , zaten bende belkiyecem mecvuren .

Bakalım o zaman a kadar ne cıkar belki başka yola kanalıze olurum .
    https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley4.gif

Yol tutuş konusunda yarış yapmıyorum ama geçen hafta hep dikkat etmeme rağmen aceleden dalıp bir viraja hızlı girdim , bir tümsek var hep aklında orası ama daldım işte , araba nın arkası direk viraj dışına attı , allahtan arkamdan kimse yoktu.

Yarış a katılmasamda yoldan savrulup kaza yapmak istemem , zira yapılış amacı dört teker üstünde yolda gitmek olan bir makine olan araba için yol tutuş en önemli özelliklerdenbence (diğeri de güvenlik) .
    Düzenleyen : emre027

19. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,049
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    fiyat konusunda hyundaiyi destekliyorum, ötv indiriminde 21000tl ye verilen getzler şimdi 3-4 yaşında yine 21000e satılyor, aynı fiyat politikasını uygulasaydı şimdi 16000e satılamazdı. türkiyede an itibariyle en rahat satılan marka hyundaidir. ben memnunum, elimdeki araç altın gibi, istediğim zaman aldığım fiyatı üstüne satabiliyorum.
    teşekkürler hyundai

20. mordal

mordal Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    ozaman aldığımız getz yine 21 tl ye satılıyor ama ozaman alacağın focus şimdi 45 yerine 55 tl ye satılıyor. bu hyundai dahil bütün markalar dahil

Bu Sayfayı Paylaş