LPG KABLO

Hyundai I20 1.2 2014 C-vvt Sense Benzin + Lpg Manuel Yokuş Kalkış Yok

'İ20 Forum - Club' forumunda mertcandereli tarafından 6 Haziran 2021 tarihinde açılan konu

1. mertcandereli

mertcandereli Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Mertcan Dereli
    Yaşadığınız Şehir:
    10-BALIKESİR
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
    Selamlar

Aracı alalı 5 gün oldu hyundai i20 2014 model 1.2 benzin + lpg sense paket aracım ile yokuş kalkış yapamıyorum. Deniyorum kavramaya gelince ya istop ediyor. Etmediği zamanda freni bırakınca anında geriye kayıyor . Bu tür durum yaşandığını söyledim ''Gazcıya gidip rölanti ayarı yaptırmalısın'' falan dediler. Kalkışta biraz fazla basmak zorunda kalıyorum gaza ya araç bağırıyor yada toprak zemin yada kaygan zeminse pati atıyor. Durduk yere saçmalıyor. Kavrama noktası yok arabanın...
    Aracı lpg de kullanıyorum. Arada da benzinde. Sıkıntı neyden dolayı çözemedim. Bir çok benzinli araç kullandım kavramaları şakır şakır çalışıyor bunda bir türlü tutturamadım. Milim oynatıyorum kavramada gaza basıcam istop ediyor. Bulunduğum bölge maalesef yokuşlu bir yer.

Yol kalkış desteği falanda yok herhalde aracın. 3-5 saniye beklese kalkıcam ama beklemiyor da. Bırakır bırakmaz freni kayıyor ara. arkaya doğru. El freni ile trafikte dur kalk yapmaktan bıktım. (Bizim burada ışıklar bile yokuşa kurulmuş şekilde) Bilgisi dahilinde olanlar varsa bilgilendirirsin gerçekten çok sevinirim

Dipçe: En ufak milim eğrilik olsun geriye kayıyor araç.

Bunların dışında normalde bu araçta yokuş kalkış yok mu? Hala çözemedim aracı.. Ne yapmam lazım?

2. acipinarli

acipinarli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    483
    Ad Soyad:
    internet gezgini
    Yaşadığınız Şehir:
    68-AKSARAY
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Bende de 2013 dizel vardı alışana kadar çok cebelleştim.sanki araç gücü yok gibi kalkmıyordu. El frenini çekiyor ve hazırda bekliyordum. Gaza epey yüklenince el frenini salıyordum öyle kalkıyordu. Yokuşta park edersem baya ter döküyordum. Önceki corollada direk kalkıyordu.

Bu Sayfayı Paylaş